Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: podłowczy

podłowczy

pomocnik łowczego.

Podłowczy to osoba, która wspiera łowczego w jego obowiązkach. Jest to zazwyczaj osoba, która ma doświadczenie w polowaniu i zna się na łowiectwie. Podłowczy pomaga łowczemu w przygotowywaniu i prowadzeniu polowań, a także w utrzymaniu porządku na polu łowieckim. Podłowczy może również pomagać w zarządzaniu zasobami leśnymi, takimi jak lasy, sady i pastwiska. Mogą oni również pomagać w monitorowaniu populacji dzikich zwierząt i ich siedlisk oraz w identyfikacji i usuwaniu szkodników.

Podłowcy często uczestniczą również w innych działaniach związanych z ochroną przyrody, takich jak edukacja społeczeństwa na temat ochrony dzikich zwierząt i ich siedlisk oraz monitorowanie poziomu zanieczyszczenia środowiska. Mogą oni również pomagać w organizacji imprez łowieckich, takich jak polowania na ptaki lub innego rodzaju imprezy.

Podłowcy pełnią istotną rolę w organizacji polowań oraz dbają o przestrzeganie reguł etyki łowieckiej oraz przepisów dotyczących ochrony przyrody. Ich doświadczenie i znajomość terenu stanowią cenny wkład w realizację celów łowieckich, zarówno podczas samej akcji polowania, jak i w procesie zarządzania obszarem łowieckim.

Współpraca między podłowczymi a łowczym jest kluczowa dla efektywnego zarządzania terenem łowieckim oraz zachowania równowagi ekosystemu leśnego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj podłowczy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

par force

rodzaj polowania konno z psami gończymi na jelenie, dziki, zające, lisy, rozpowszechniony głównie w Anglii.

przodownica

łania, locha, owca prowadząca stado (chmarę, watahę) i czuwająca nad ich bezpieczeństwem.

parkot

woń jelenia byka podczas rykowiska.

przestęp

trop jelenia charakteryzujący się tym, że odcisk tylnego badyla przekracza odcisk badyla przedniego.

prochownica, prochownica, pulwersak

dawniej używany rożek (bogato zdobiony) do noszenia prochu.

psy, psowate, psy, psowate (Canidae)

rodzina mięsożernych, do której należą występujące w Polsce trzy gatunki łowne: wilk, lis i jenot oraz wszystkie psy domowe, w tym psy myśliwskie, które prawdopodobnie były pierwszymi (...)

para, para, parka

samiec i samica tego samego gatunku.

posznurować

o lisie: pobiec prosto.

prawka

prawa lufa broni myśliwskiej.

pyf

rozkaz dla psa myśliwskiego wystawiającego, aby ruszył zwierzyny.