Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: podłowczy

podłowczy

pomocnik łowczego.

Podłowczy to osoba, która wspiera łowczego w jego obowiązkach. Jest to zazwyczaj osoba, która ma doświadczenie w polowaniu i zna się na łowiectwie. Podłowczy pomaga łowczemu w przygotowywaniu i prowadzeniu polowań, a także w utrzymaniu porządku na polu łowieckim. Podłowczy może również pomagać w zarządzaniu zasobami leśnymi, takimi jak lasy, sady i pastwiska. Mogą oni również pomagać w monitorowaniu populacji dzikich zwierząt i ich siedlisk oraz w identyfikacji i usuwaniu szkodników.

Podłowcy często uczestniczą również w innych działaniach związanych z ochroną przyrody, takich jak edukacja społeczeństwa na temat ochrony dzikich zwierząt i ich siedlisk oraz monitorowanie poziomu zanieczyszczenia środowiska. Mogą oni również pomagać w organizacji imprez łowieckich, takich jak polowania na ptaki lub innego rodzaju imprezy.

Podłowcy pełnią istotną rolę w organizacji polowań oraz dbają o przestrzeganie reguł etyki łowieckiej oraz przepisów dotyczących ochrony przyrody. Ich doświadczenie i znajomość terenu stanowią cenny wkład w realizację celów łowieckich, zarówno podczas samej akcji polowania, jak i w procesie zarządzania obszarem łowieckim.

Współpraca między podłowczymi a łowczym jest kluczowa dla efektywnego zarządzania terenem łowieckim oraz zachowania równowagi ekosystemu leśnego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj podłowczy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

prawka

prawa lufa broni myśliwskiej.

pasynek

odnoga na łopacie łosia.

pointer

wyżeł wielostronny, doskonały legawiec o bezkonkurencyjnym górnym wietrze, dobrze pracujący w suchym polu. Ma zgrabną sylwetkę, silną i szeroką pierś, ogon długi, prosty; sierść (...)

przesmyk

ulubione miejsce zwierzyny, przez które przechodzi zmieniając ostoję.

podlot

młody ptak zaczynający latać.

poletko łowieckie

powierzchnia uprawy roślin, służących zwierzynie jako żer lub karma. Dzielimy je na: żerowe, ogryzowe oraz produkcyjne. Na poletku łowieckim uprawia się rośliny okopowe, motylkowe, owies a (...)

paszkot, drozd paszkot, paszkot, drozd paszkot (Turdus visdvorut L.)

największy gatunek z rodziny drozdów. Upierzenie strony grzbietowej szarobrunatne, brzusznej rdzawo-żółtawo-białe, upstrzone czarnymi plamkami. Długość ciała 26 cm, rozpiętość (...)

paśnik

urządzenie łowieckie służące do zadawania karmy zwierzynie.

pęta

krótkie rzemyki służące do przytrzymania ptaka łowczego.

pistonówka

inaczej kapiszonówka.