Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: przesadzić

przesadzić

o zwierzynie: przeskakiwać przez linię gdzie stoją myśliwi.

Przesadzić to termin używany w łowiectwie, który oznacza przeskakiwanie przez linię myśliwych. Jest to zjawisko, które może mieć miejsce podczas polowań na zwierzynę. Zazwyczaj myśliwi ustawiają się w linii, aby zablokować drogę ucieczki dla zwierzyny. Gdy zwierzyna próbuje uciec, może przeskoczyć linię myśliwych i tym samym przesadzić.

Przesadzenie jest bardzo trudne do wykonania, ponieważ myśliwi są ustawieni w taki sposób, aby uniemożliwić zwierzynie przedostanie się na drugą stronę. Jednak niektóre gatunki zwierzyny są bardzo szybkie i sprytne i mogą skutecznie przeskoczyć linię myśliwych. W takim przypadku myśliwi muszą szybko reagować i podejmować odpowiednie działania, aby powstrzymać zwierzynę.

Przesadzenie jest czymś, co może się zdarzyć podczas polowania na zwierzynę. Myśliwi muszą być gotowi na takie sytuacje i wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić. Przesadzenie może być trudne do uniknięcia, ale jeśli myśliwi szybko reagują i podejmują odpowiednie działania, mogą powstrzymać zwierzynę i uniknąć niespodziewanego wypadku.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj przesadzić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

patroszenie

usuwanie wnętrzności z jamy brzusznej strzelonej zwierzyny. Należy wykonać je niezwłocznie ze względu na proces psucia się tuszy, który zaczyna się od jamy brzusznej, zwłaszcza gdy pocisk (...)

piżmak, piżmak (Ondatra zibethica L.)

gatunek z rzędu gryzoni pochodzący z Ameryki płn. Sprowadzony w 1905 r. do Czech rozprzestrzenił się m.in. do Polski. Długość ciała 260-400 mm, ogona 180-280 mm, ciężar 700-1600 g. (...)

przyszłościowa sztuka

osobnik nadający się do dalszej hodowli.

piszczeć

o samicy sarny (kozie): wydawać głos (pisk).

puszcza

wielki kompleks leśny pokryty pierwotnymi lasami.

perły

nieregularne zgrubienia i wyrostki na tykach poroża byka i kozła.

pojemność łowiska

maksymalna liczba zwierzyny jaka powinna bytować w danym łowisku, zależna od bazy żerowej. Przy zachowaniu pojemności łowiska zwierzyna nie wyrządza nadmiernych szkód w lesie i w uprawach (...)

pomiatać

o samicach czworonożnych drapieżników (psy, borsuki, wilki, lisy): wydawać na świat potomstwo.

pogonić

o psie myśliwskim: popędzić za ruszonym zającem.

poprawka

drugi strzał do tego samego celu (po pierwszym nieskutecznym).