Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: podrywać się

podrywać się

o ptakach: zrywać się do lotu.

Podrywanie się – w kontekście ptaków, to zachowanie polegające na zrywaniu się do lotu. Jest to jedna z najbardziej charakterystycznych cech ptaków, umożliwiająca im szybkie i skuteczne przemieszczanie się w powietrzu. Podrywanie może mieć różne zastosowania, takie jak ucieczka przed drapieżnikami, przemieszczanie się z miejsca na miejsce czy też podejmowanie aktywności łowieckich. Proces podrywania się składa się z kilku etapów. Ptak najpierw musi wystartować poprzez wykonywanie szybkich ruchów skrzydeł, aby osiągnąć odpowiednią prędkość i wysokość. Następnie musi utrzymać lot, co wymaga stałego utrzymywania balansu między skrzydłami a ciałem. Ostatnim etapem jest lądowanie, polegające na opuszczeniu wysokości i dostosowaniu skrzydeł do bezpiecznego osiadania na ziemi.

Podrywanie się stanowi ważny element życia ptaków, pozwalając im na poruszanie się oraz spełnianie swoich potrzeb biologicznych. Dla miłośników przyrody oraz ornitologów obserwowanie podrywania się ptaków stanowi istotny sposób poznawania ich naturalnego zachowania oraz sposobów przemieszczania się w powietrzu. Dzięki temu można lepiej zrozumieć funkcje podrywania się w kontekście codziennego życia ptaków oraz ich interakcji ze środowiskiem naturalnym.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj podrywać się w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pustorogie, pustorogie (Bovidae)

rodzina przeżuwaczy, u których rogi są puste w środku, nierozgałęzione i występują przeważnie u przedstawicieli obu płci. Nie zrzucają rogów. Ze zwierząt łownych do pustorogów (...)

pasowanie na myśliwego

stary obyczaj przyjmowania adepta do grona myśliwych. Nakazuje on dokonać tego ceremonialnie po ustrzeleniu przez adepta pierwszej sztuki grubej zwierzyny. Najstarszy wiekiem i doświadczeniem (...)

pan bobrowy, pan bobrowy (dominus castorum)

najwyższy urzędnik pilnujący książęcego monopolu polowania na bobry. Podlegały mu zastępy bobrowników z całego kraju.

przesadzić

o zwierzynie: przeskakiwać przez linię gdzie stoją myśliwi.

przelatek

dzik urodzony w ubiegłym roku.

posyp

inaczej daszek.

podkowa

ciemnobrązowy łuk upierzenia na piersi kuropatwy.

par force

rodzaj polowania konno z psami gończymi na jelenie, dziki, zające, lisy, rozpowszechniony głównie w Anglii.

posokowiec bawarski

pies myśliwski, wyglądem przypominający większych rozmiarów jamnika. Maść czerwonobrązowa lub czerwonożółta. Pracuje wyłącznie na farbie za postrzałkiem. Przydatny szczególnie w (...)

Purday

angielska firma produkująca wysokiej klasy dubeltówki.