Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: piastun

piastun

młody niedźwiedź będący pod opieką matki.

Piastun to młody niedźwiedź, który jest pod opieką swojej matki. Jest to okres w życiu niedźwiedzia, w którym uczy się on jak przetrwać w dzikiej przyrodzie. Matka niedźwiedzia uczy go jak polować, zdobywać pożywienie i radzić sobie z innymi drapieżnikami. Piastun może być również wykorzystywany do ochrony stada przed drapieżnikami.

Piastunowi towarzyszy matka przez cały okres jego dojrzewania, aż do momentu, gdy samodzielnie zacznie polować i radzić sobie samodzielnie. W tym czasie matka uczy go również jak unikać ludzi i innych zagrożeń. Piastunowi towarzyszy matka przez cały okres jego dojrzewania, aż do momentu, gdy samodzielnie zacznie polować i radzić sobie samodzielnie.

Piastunowi towarzyszy matka przez cały okres jego dojrzewania, aż do momentu, gdy samodzielnie zacznie polować i radzić sobie samodzielnie. W tym czasie matka uczy go również jak unikać ludzi i innych zagrożeń oraz jak poruszać się po terenie. Piastun uczy się również od swojej matki jak budować norę i gdzie szukać schronienia w trudnych sytuacjach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj piastun w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pogłowie

ogół zwierzyny danego gatunku, bytującego na określonym terenie.

praca psa

sposób wykonywania zadań przez psa myśliwskiego (oceniany na konkursach).

ptactwo łowne

gatunki ptaków na które mo.na polować (patrz: zwierzyna) 429.Ptak łowczy ? uło.ony i wykorzystywany do polowania na zwierzynę

proćna

o ciężarnej losze.

proch

materiał wybuchowy miotający stosowany w amunicji jako źródło energii do wyrzucenia pocisku. Proch bezdymny (używany współcześnie) wyrabia się z nitrocelulozy lub (rzadziej) z (...)

płaskodeńka

popularna łódka o płaskim dnie używana do polowań na ptactwo.

pies podsokoli

pies legawy (najczęściej wyżeł) współpracujący w czasie polowania z ptakiem łowczym

pies myśliwski

pies określonej rasy, który ze względu na cechy wrodzone nadaje się do układania myśliwskiego. Jego zadaniem jest pomagać myśliwemu przez wykonywanie jednej lub wielu czynności (psy (...)

piszczałka

wabik (zwykle kościany) na jarząbki.

pyza

nos żubra i łosia.