Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: przyspiesznik

przyspiesznik

urządzenie ułatwiające oddanie precyzyjnego strzału do stojącej zwierzyny grubej. Przy użyciu przyśpiesznika bardzo lekkie dotknięcie spustu powoduje zwolnienie kurka i strzał.

Przyspiesznik jest szczególnie przydatny dla myśliwych, którzy polują na zwierzynę grubą, taką jak dziki, jelenie i sarny. Jest to urządzenie, które umożliwia precyzyjne oddanie strzału do stojącej zwierzyny. Przy użyciu przyśpiesznika bardzo lekkie dotknięcie spustu powoduje zwolnienie kurka i strzał. Przyspieszniki są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, aby dopasować je do różnych typów broni.

Przyspieszniki są często stosowane w celu zwiększenia precyzji strzału. Umożliwia to myśliwemu oddanie precyzyjnego strzału bez ryzyka niedokładnego trafienia w cel. Przy użyciu przyśpiesznika można również zmniejszyć ryzyko uszkodzenia broni lub odkształcenia lufy podczas oddawania strzału. Przyspieszniki są również często stosowane w celu zmniejszenia hałasu podczas oddawania strzału.

Przed użyciem przyśpiesznika należy upewnić się, że jest on odpowiednio dobrany do rodzaju broni, którym się posługuje. Należy również upewnić się, że przyśpiesznik jest prawidłowo zamontowany i że jest on w pełni funkcjonalny. Przed użyciem przyśpiesznika należy również upewnić się, że broń jest odpowiednio skalibrowana i że lufa jest czysta i sucha.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj przyspiesznik w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pies podsokoli

pies legawy (najczęściej wyżeł) współpracujący w czasie polowania z ptakiem łowczym

płaskodeńka

popularna łódka o płaskim dnie używana do polowań na ptactwo.

pierzenie się

wymiana piór u ptaków.

posoka

dawna nazwa farby grubej zwierzyny.

puszcza

wielki kompleks leśny pokryty pierwotnymi lasami.

posokowiec

pies myśliwski pracujący na farbie,

podgorzałka, podgorzałka (Nyroca nyroca Sulld)

ptak z rzędu blaszkodziobych należący do grążyc. Długość ciała do 42 cm, rozpiętość skrzydeł do 65 cm, ciężar 0,5-0,7 kg. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę, szyję i pierś (...)

poryk

jednorazowy, głośny ryk jelenia byka,

piórkować

dobijać postrzelonego ptaka.

piórko malarskie

zob. ostrolotka.