Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: przyspiesznik

przyspiesznik

urządzenie ułatwiające oddanie precyzyjnego strzału do stojącej zwierzyny grubej. Przy użyciu przyśpiesznika bardzo lekkie dotknięcie spustu powoduje zwolnienie kurka i strzał.

Przyspiesznik jest szczególnie przydatny dla myśliwych, którzy polują na zwierzynę grubą, taką jak dziki, jelenie i sarny. Jest to urządzenie, które umożliwia precyzyjne oddanie strzału do stojącej zwierzyny. Przy użyciu przyśpiesznika bardzo lekkie dotknięcie spustu powoduje zwolnienie kurka i strzał. Przyspieszniki są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, aby dopasować je do różnych typów broni.

Przyspieszniki są często stosowane w celu zwiększenia precyzji strzału. Umożliwia to myśliwemu oddanie precyzyjnego strzału bez ryzyka niedokładnego trafienia w cel. Przy użyciu przyśpiesznika można również zmniejszyć ryzyko uszkodzenia broni lub odkształcenia lufy podczas oddawania strzału. Przyspieszniki są również często stosowane w celu zmniejszenia hałasu podczas oddawania strzału.

Przed użyciem przyśpiesznika należy upewnić się, że jest on odpowiednio dobrany do rodzaju broni, którym się posługuje. Należy również upewnić się, że przyśpiesznik jest prawidłowo zamontowany i że jest on w pełni funkcjonalny. Przed użyciem przyśpiesznika należy również upewnić się, że broń jest odpowiednio skalibrowana i że lufa jest czysta i sucha.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj przyspiesznik w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

przystrzelanie lunety

wyregulowanie lunety w ten sposób, aby używając jej przy strzelaniu trafiać w cel. Myśliwska broń kulowa i zamontowane na niej lunety przestrzeliwuje się na odległość 100-150 m.

perukarz

kozioł noszący poroże zdeformowane w kształcie narośli kostnej pokrytej scypulem. Powitanie peruki wiąże się z utratą lub uszkodzeniem jąder. Zjawisko to dużo rzadziej występuje wśród (...)

poroże

parzyste wyrostki kostne nasadzane na możdżeniach samców (wyjątek: u renifera także samic) jeleniowatych. Poroże jest corocznie zrzucane i ponownie nasadzane. Poroże jelenia, łosia i (...)

pustorogie, pustorogie (Bovidae)

rodzina przeżuwaczy, u których rogi są puste w środku, nierozgałęzione i występują przeważnie u przedstawicieli obu płci. Nie zrzucają rogów. Ze zwierząt łownych do pustorogów (...)

Purday

angielska firma produkująca wysokiej klasy dubeltówki.

piszczałka

wabik (zwykle kościany) na jarząbki.

pies podsokoli

pies legawy (najczęściej wyżeł) współpracujący w czasie polowania z ptakiem łowczym

podrywać się

o ptakach: zrywać się do lotu.

pieśń głuszca

głos wydawany przez tokującego koguta. Składa się z 4 wyraźnie oddzielonych zwrotek: klapanie powtarzane 5-15 razy przez około 4 s., trelowanie około 2 s., korkowanie - krótki główny ton (...)

pomruk

głos wydawany przez niedźwiedzia, jelenia byka i borsuka.