Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pudlarz

pudlarz

myśliwy, który podczas polowania grupowego oddał najwięcej chybionych strzałów

Pudlarz to określenie używane w łowiectwie, które odnosi się do myśliwego, który podczas polowania grupowego oddał najwięcej chybionych strzałów. Jest to termin używany zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym znaczeniu. W pozytywnym znaczeniu pudlarz jest myśliwym, który jest bardzo aktywny i zaangażowany w polowanie. Jest to osoba, która jest gotowa do oddania strzału w każdej sytuacji, a jej entuzjazm i energia są zaraźliwe dla innych myśliwych.

Z drugiej strony, pudlarz może być również uważany za myśliwego, który nie potrafi skutecznie celować i oddawać strzałów. Może to być spowodowane brakiem doświadczenia lub umiejętnościami technicznymi. W takim przypadku pudlarz może być postrzegany jako myśliwy, który niepotrzebnie traci amunicję lub nawet stwarza zagrożenie dla innych myśliwych poprzez niedokładne oddawanie strzału.

Podsumowując, pudlarz to określenie używane w łowiectwie odnoszące się do myśliwego, który podczas polowania grupowego oddał najwięcej chybionych strzałów. Może być postrzegany jako osoba aktywna i zaangażowana w polowanie lub jako osoba niedoświadczona i niedokładna w oddawaniu strzału.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pudlarz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

poprawka

drugi strzał do tego samego celu (po pierwszym nieskutecznym).

pasy zaporowe

łowieckie poletka żerowe i zgryzowe lokalizowane w lesie na drodze do pól lub upraw leśnych, mające na celu zatrzymanie zwierzyny i uniknięcie wyrządzanych przez nią szkód.

posznurować

o lisie: pobiec prosto.

puller

człowiek obsługujący maszyny do podawania rzutków.

parkać się

o ptakach: łączyć się w pary.

podrywać się

o ptakach: zrywać się do lotu.

parch lisów

choroba grzybicza skóry lisów.

panewka

wklęsłe miejsce znajdujące się pod kurkiem strzelby skałkowej, gdzie podsypywało się proch (zob. skałkówka).

polowanie

tropienie, ściganie, strzelanie i łowienie zwierzyny sposobami zgodnymi z prawem. Poloewanie stanowiło zajęcie ludzi od czasów pierwotnych aż do dziś. Na przestrzeni wieków ulegało i ulega (...)

pies podsokoli

pies legawy (najczęściej wyżeł) współpracujący w czasie polowania z ptakiem łowczym