Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pudlarz

pudlarz

myśliwy, który podczas polowania grupowego oddał najwięcej chybionych strzałów

Pudlarz – termin używany w łowiectwie do określenia myśliwego, który podczas polowania grupowego oddaje najwięcej chybionych strzałów. Jest on stosowany zarówno z pozytywnym, jak i negatywnym wydźwiękiem. W kontekście pozytywnym pudlarz jest aktywnym i zaangażowanym myśliwym, który chętnie uczestniczy w polowaniu oraz gotowy jest do oddania strzału w każdej sytuacji. Jego entuzjazm może być inspirujący dla innych uczestników polowania. Natomiast w aspekcie negatywnym pudlarz może być postrzegany jako osoba, która nie potrafi celować i oddawać strzałów skutecznie. To może wynikać z braku doświadczenia lub umiejętności technicznych, co powoduje marnowanie amunicji oraz stwarzanie zagrożenia dla innych myśliwych poprzez niedokładne oddawanie strzałów. Termin ten odnosi się zatem do różnych stron zaangażowania i umiejętności myśliwego podczas polowania grupowego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pudlarz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

podgorzałka, podgorzałka (Nyroca nyroca Sulld)

ptak z rzędu blaszkodziobych należący do grążyc. Długość ciała do 42 cm, rozpiętość skrzydeł do 65 cm, ciężar 0,5-0,7 kg. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę, szyję i pierś (...)

przesadzić

o zwierzynie: przeskakiwać przez linię gdzie stoją myśliwi.

przecinka

wąska dróżka wycięta w lesie.

przewód łowiecki

inaczej conductus.

praca psa

sposób wykonywania zadań przez psa myśliwskiego (oceniany na konkursach).

przyspiesznik

urządzenie ułatwiające oddanie precyzyjnego strzału do stojącej zwierzyny grubej. Przy użyciu przyśpiesznika bardzo lekkie dotknięcie spustu powoduje zwolnienie kurka i strzał.

pióra

inaczej chyb.

pudlarz

myśliwy, który podczas polowania grupowego oddał najwięcej chybionych strzałów

podlot

młody ptak zaczynający latać.

polowanie

tropienie, ściganie, strzelanie i łowienie zwierzyny sposobami zgodnymi z prawem. Poloewanie stanowiło zajęcie ludzi od czasów pierwotnych aż do dziś. Na przestrzeni wieków ulegało i ulega (...)