Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pudlarz

pudlarz

myśliwy, który podczas polowania grupowego oddał najwięcej chybionych strzałów

Pudlarz to określenie używane w łowiectwie, które odnosi się do myśliwego, który podczas polowania grupowego oddał najwięcej chybionych strzałów. Jest to termin używany zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym znaczeniu. W pozytywnym znaczeniu pudlarz jest myśliwym, który jest bardzo aktywny i zaangażowany w polowanie. Jest to osoba, która jest gotowa do oddania strzału w każdej sytuacji, a jej entuzjazm i energia są zaraźliwe dla innych myśliwych.

Z drugiej strony, pudlarz może być również uważany za myśliwego, który nie potrafi skutecznie celować i oddawać strzałów. Może to być spowodowane brakiem doświadczenia lub umiejętnościami technicznymi. W takim przypadku pudlarz może być postrzegany jako myśliwy, który niepotrzebnie traci amunicję lub nawet stwarza zagrożenie dla innych myśliwych poprzez niedokładne oddawanie strzału.

Podsumowując, pudlarz to określenie używane w łowiectwie odnoszące się do myśliwego, który podczas polowania grupowego oddał najwięcej chybionych strzałów. Może być postrzegany jako osoba aktywna i zaangażowana w polowanie lub jako osoba niedoświadczona i niedokładna w oddawaniu strzału.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pudlarz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

przestęp

trop jelenia charakteryzujący się tym, że odcisk tylnego badyla przekracza odcisk badyla przedniego.

parkoty

okres godowy u zajęcy (pierwsze parkoty przypadają na styczeń i luty).

pniaki

inaczej haki.

przyspiesznik

urządzenie ułatwiające oddanie precyzyjnego strzału do stojącej zwierzyny grubej. Przy użyciu przyśpiesznika bardzo lekkie dotknięcie spustu powoduje zwolnienie kurka i strzał.

ptactwo

zbiorowa nazwa ptaków łownych.

prawka

prawa lufa broni myśliwskiej.

pomiatać

o samicach czworonożnych drapieżników (psy, borsuki, wilki, lisy): wydawać na świat potomstwo.

prośna

ciężarna locha

przezimek

o zwierzynie urodzonej w ubiegłym roku.

pęta

krótkie rzemyki służące do przytrzymania ptaka łowczego.