Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: populacja

populacja

grupa osobników jednego gatunku występujących w określonej biocenozie i w określonych warunkach środowiskowych.

Populacja to grupa osobników jednego gatunku, które występują w określonej biocenozie i warunkach środowiskowych. Populacja jest zdefiniowana przez jej składniki, takie jak liczebność, strukturę wieku, płeć i inne cechy. Populacje są zazwyczaj ograniczone do określonego obszaru geograficznego lub ekosystemu.

Populacje są ważnym elementem środowiska naturalnego i są często uważane za podstawowe jednostki ekologiczne. Populacje mogą być monitorowane i badane w celu lepszego zrozumienia ich dynamiki i zmian w czasie. Badania te mogą pomóc w określeniu, czy populacja jest stabilna, czy też ulega zmianom.

Populacje są również ważnym elementem łowiectwa. Łowcy muszą monitorować populacje dzikich zwierząt, aby upewnić się, że nie są one nadmiernie wykorzystywane lub narażone na niebezpieczeństwo wyginięcia. Monitorowanie populacji może również pomóc w określeniu optymalnych poziomów polowań i poziomu ochrony dla danego gatunku.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj populacja w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pojedynka

broń myśliwska jednostrzałowa.

paprać się

o ptakach: kąpać się w piasku.

pióro
(...)

pies myśliwski

pies określonej rasy, który ze względu na cechy wrodzone nadaje się do układania myśliwskiego. Jego zadaniem jest pomagać myśliwemu przez wykonywanie jednej lub wielu czynności (psy (...)

płowa zwierzyna

myśliwska nazwa obejmująca: jelenie, samy, łosie i daniele.

przesmyk

ulubione miejsce zwierzyny, przez które przechodzi zmieniając ostoję.

przełaj

- jeden z największych ciężarów łowieckich w dawnej Polsce, polegający na obowiązku pilnowania zwierzyny łatwo zmieniającej swoją ostoję.

piżmak, piżmak (Ondatra zibethica L.)

gatunek z rzędu gryzoni pochodzący z Ameryki płn. Sprowadzony w 1905 r. do Czech rozprzestrzenił się m.in. do Polski. Długość ciała 260-400 mm, ogona 180-280 mm, ciężar 700-1600 g. (...)

parostki

poroże kozła sarny. Prawidłowe parostki dorosłego kozła to szóslak. Stanowią trofeum z kozła.

patry, patry, trzeszcze

oczy zająca.