Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pointer

pointer

wyżeł wielostronny, doskonały legawiec o bezkonkurencyjnym górnym wietrze, dobrze pracujący w suchym polu. Ma zgrabną sylwetkę, silną i szeroką pierś, ogon długi, prosty; sierść krótką, gładką; maść żółto-białą, brązowo-białą, czarno-białą łub jednolitą żółtą, brązową albo czarną. Wysokość 65-70 cm.

Pointer to wyżeł wielostronny, który doskonale sprawdza się jako legawiec. Jego największą zaletą jest bezkonkurencyjny górny wietrz, dzięki czemu może szybko i skutecznie wykrywać zwierzynę. Ma zgrabną sylwetkę, silną i szeroką pierś oraz długi, prosty ogon. Sierść ma krótką i gładką. Występuje w różnych odmianach kolorystycznych: żółto-białej, brązowo-białej, czarno-białej lub jednolitej żółtej, brązowej albo czarnej. Wysokość pointera wynosi 65-70 cm.

Pointer doskonale sprawdza się w suchym polu, ponieważ jego sierść nie przyciąga zbyt dużo wilgoci. Jest bardzo energiczny i aktywny, dlatego też potrzebuje dużo ruchu i ćwiczeń fizycznych. Jest inteligentny i łatwo go tresować. Pointer jest bardzo lojalny wobec swojego właściciela i bardzo przywiązuje się do niego. Jest to pies idealny dla osób lubiących aktywny tryb życia i chcących mieć towarzysza na spacery czy polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pointer w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

ptaszarnia

pomieszczenie dla ptaków łowczych.

postrzał

miejsce trafienia zwierzyny.

plusk, plusk, kielnia

ogon bobra.

puszcza

wielki kompleks leśny pokryty pierwotnymi lasami.

przodownica

łania, locha, owca prowadząca stado (chmarę, watahę) i czuwająca nad ich bezpieczeństwem.

podajnik

urządzenie w broni powtarzalnej podające, po wyrzuceniu łuski, kolejny nabój do komory nabojowej.

ptactwo

zbiorowa nazwa ptaków łownych.

parkot

woń jelenia byka podczas rykowiska.

poroże

parzyste wyrostki kostne nasadzane na możdżeniach samców (wyjątek: u renifera także samic) jeleniowatych. Poroże jest corocznie zrzucane i ponownie nasadzane. Poroże jelenia, łosia i (...)

pień

wyrostek kostny na czole samców zwierzyny płowej, na którym nasadzane jest poroże.