Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pointer

pointer

wyżeł wielostronny, doskonały legawiec o bezkonkurencyjnym górnym wietrze, dobrze pracujący w suchym polu. Ma zgrabną sylwetkę, silną i szeroką pierś, ogon długi, prosty; sierść krótką, gładką; maść żółto-białą, brązowo-białą, czarno-białą łub jednolitą żółtą, brązową albo czarną. Wysokość 65-70 cm.

Pointer to wyżeł wielostronny, który doskonale sprawdza się jako legawiec. Jego największą zaletą jest bezkonkurencyjny górny wietrz, dzięki czemu może szybko i skutecznie wykrywać zwierzynę. Ma zgrabną sylwetkę, silną i szeroką pierś oraz długi, prosty ogon. Sierść ma krótką i gładką. Występuje w różnych odmianach kolorystycznych: żółto-białej, brązowo-białej, czarno-białej lub jednolitej żółtej, brązowej albo czarnej. Wysokość pointera wynosi 65-70 cm.

Pointer doskonale sprawdza się w suchym polu, ponieważ jego sierść nie przyciąga zbyt dużo wilgoci. Jest bardzo energiczny i aktywny, dlatego też potrzebuje dużo ruchu i ćwiczeń fizycznych. Jest inteligentny i łatwo go tresować. Pointer jest bardzo lojalny wobec swojego właściciela i bardzo przywiązuje się do niego. Jest to pies idealny dla osób lubiących aktywny tryb życia i chcących mieć towarzysza na spacery czy polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pointer w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

posznurować

o lisie: pobiec prosto.

poryk

jednorazowy, głośny ryk jelenia byka,

posokowiec

pies myśliwski pracujący na farbie,

piórko malarskie

zob. ostrolotka.

podjazd

rodzaj polowania polegający na podjeżdżaniu (na sankach lub furmanką) przez myśliwego do zwierzyny na odległość strzału. Myśliwy wyskakuje z pojazdu i kryje się za drzewem lub krzakiem, (...)

prochownica, prochownica, pulwersak

dawniej używany rożek (bogato zdobiony) do noszenia prochu.

pojemność łowiska

maksymalna liczba zwierzyny jaka powinna bytować w danym łowisku, zależna od bazy żerowej. Przy zachowaniu pojemności łowiska zwierzyna nie wyrządza nadmiernych szkód w lesie i w uprawach (...)

pokrycie

kryterium oceny jakości broni i amunicji śrutowej określone procentem śrutu, jaki trafia w tarczę o średnicy 75 cm przy strzale z odległości 35 m. Normalne dubeltówki powinny mieć (...)

paprać się

o ptakach: kąpać się w piasku.

prowadzący polowanie

myśliwy wyznaczony przez zarząd koła łowieckiego do kierowania polowaniem zbiorowym.