Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: paprzysko

paprzysko

miejsce piaskowych kąpieli ptaków.

Paprzysko to miejsce, w którym ptaki zwykle przybywają, aby się wykąpać. Jest to szczególnie ważne dla ptaków, ponieważ pozwala im utrzymać ich pióra w dobrej kondycji. Paprzyska są zazwyczaj tworzone przez ptaki, które wykopują małe dołki w piasku i wypełniają je wodą. Ptaki mogą również używać paprzyska jako miejsca do odpoczynku i obserwacji otoczenia.

Paprzyska są często spotykane na plażach, ale mogą być również tworzone na brzegach jezior lub rzek. Ptaki często wybierają te miejsca, ponieważ są one bezpieczne i dostarczają im świeżej wody do kąpieli. Paprzyska służy również jako miejsce do polowania dla drapieżników, takich jak bociany i kruki.

Paprzyska są ważnym elementem środowiska naturalnego i stanowią ważny element ekosystemu ptaków. Służy to nie tylko jako miejsce do kąpieli, ale także jako miejsce do odpoczynku i polowania dla ptaków. Dlatego też ważne jest, aby chronić te miejsca i zapewnić ptakom bezpieczne środowisko do życia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj paprzysko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

podkowa

ciemnobrązowy łuk upierzenia na piersi kuropatwy.

płaskonos, płaskonos (Spatula clypeata L.)

bardzo nielicznie lęgowy ptak z rodziny blaszkodziobych należący do kaczek właściwych. Charakterystyczną cechą płaskonosa jest wąski u nasady dziób, rozszerzony przy końcu. Długość (...)

proca

jedna z najstarszych miotających broni myśliwskich. Złożony we dwoje rzemień z rozszerzoną częścią środkową (w kształcie miseczki), z której, w wyniku szybkiego obracania i puszczania (...)

pędzenie

sposób zbiorowego polowania polegający na naganianiu zwierzyny przez nagankę w kierunku myśliwych, stojących na stanowiskach.

parzyć się

o ptakach zaspokajających popęd płciowy.

podrywać się

o ptakach: zrywać się do lotu.

przybory myśliwskie

przedmioty (z wyjątkiem broni) ułatwiające polowanie: futerały, torby, stolid, laski, podpórki, noże, troki, wabiki, trąbki, rogi, przybory do czyszczenia broni i elaboracji naboi (...)

podłowczy

pomocnik łowczego.

pióro
(...)

położyć

powalić celnym strzałem grubego zwierza.