Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: paprzysko

paprzysko

miejsce piaskowych kąpieli ptaków.

Paprzysko to miejsce, w którym ptaki zwykle przybywają, aby się wykąpać. Jest to szczególnie ważne dla ptaków, ponieważ pozwala im utrzymać ich pióra w dobrej kondycji. Paprzyska są zazwyczaj tworzone przez ptaki, które wykopują małe dołki w piasku i wypełniają je wodą. Ptaki mogą również używać paprzyska jako miejsca do odpoczynku i obserwacji otoczenia.

Paprzyska są często spotykane na plażach, ale mogą być również tworzone na brzegach jezior lub rzek. Ptaki często wybierają te miejsca, ponieważ są one bezpieczne i dostarczają im świeżej wody do kąpieli. Paprzyska służy również jako miejsce do polowania dla drapieżników, takich jak bociany i kruki.

Paprzyska są ważnym elementem środowiska naturalnego i stanowią ważny element ekosystemu ptaków. Służy to nie tylko jako miejsce do kąpieli, ale także jako miejsce do odpoczynku i polowania dla ptaków. Dlatego też ważne jest, aby chronić te miejsca i zapewnić ptakom bezpieczne środowisko do życia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj paprzysko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pędzelek

kępka długich włosów na końcu ucha rysia.

pieśń głuszca

głos wydawany przez tokującego koguta. Składa się z 4 wyraźnie oddzielonych zwrotek: klapanie powtarzane 5-15 razy przez około 4 s., trelowanie około 2 s., korkowanie - krótki główny ton (...)

pies

samiec borsuka lub lisa.

pojedynka

broń myśliwska jednostrzałowa.

pętla

splątane tropy zająca na śniegu.

prochownica, prochownica, pulwersak

dawniej używany rożek (bogato zdobiony) do noszenia prochu.

piórko malarskie

zob. ostrolotka.

położyć

powalić celnym strzałem grubego zwierza.

proćna

o ciężarnej losze.

ptaszarnia

pomieszczenie dla ptaków łowczych.