Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: paprzysko

paprzysko

miejsce piaskowych kąpieli ptaków.

Paprzysko to miejsce, zazwyczaj na brzegu rzeki, jeziora lub morza, gdzie ptaki kąpią się i utrzymują swoje pióra w dobrej kondycji. Ptaki tworzą paprzyska przez wykopanie małych dołków w piasku lub ziemi i wypełnienie ich wodą. Paprzyska służą ptakom nie tylko jako miejsce do kąpieli, ale także do odpoczynku oraz obserwacji otoczenia. Ponadto stanowią one ważny element środowiska naturalnego oraz ekosystemu ptaków, a także mogą być miejscem polowania dla drapieżników. Ochrona paprzysk jest istotna dla zapewnienia ptakom bezpiecznego środowiska życia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj paprzysko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

posokowiec hanowerski

pies myśliwski średniej wielkości, maści brązowej z czarną maską na pysku. Głowę ma dużą z obwisłymi uszami i faflami, ogon długi i gruby. Pies jednostronny doskonale pracujący na (...)

psy, psowate, psy, psowate (Canidae)

rodzina mięsożernych, do której należą występujące w Polsce trzy gatunki łowne: wilk, lis i jenot oraz wszystkie psy domowe, w tym psy myśliwskie, które prawdopodobnie były pierwszymi (...)

pasowanie na myśliwego

stary obyczaj przyjmowania adepta do grona myśliwych. Nakazuje on dokonać tego ceremonialnie po ustrzeleniu przez adepta pierwszej sztuki grubej zwierzyny. Najstarszy wiekiem i doświadczeniem (...)

przystrzelanie lunety

wyregulowanie lunety w ten sposób, aby używając jej przy strzelaniu trafiać w cel. Myśliwska broń kulowa i zamontowane na niej lunety przestrzeliwuje się na odległość 100-150 m.

parkot

woń jelenia byka podczas rykowiska.

pęta

krótkie rzemyki służące do przytrzymania ptaka łowczego.

ponowa

świeży opad śniegu ułatwiający myśliwym tropienie. Idealne warunki do polowania.

parzyć się

o ptakach zaspokajających popęd płciowy.

patry, patry, trzeszcze

oczy zająca.

preparowanie

poroży i oręża dzików. Do preparowania przystępujemy niezwłocznie po strzeleniu sztuki. Najpierw czyścimy wstępnie czaszkę (usuwamy język, mózg itd.), następnie moczymy przez 24 godz. w (...)