Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: podkowa

podkowa

ciemnobrązowy łuk upierzenia na piersi kuropatwy.

Podkowa to charakterystyczny łuk upierzenia na piersi kuropatwy. Jest on ciemnobrązowy, a jego kształt przypomina podkowę. Zazwyczaj ma ona kolor od ciemnego brązu do czarnego, ale może być też szary lub biały. Podkowa jest zazwyczaj widoczna na pierwszy rzut oka i stanowi charakterystyczny element wyglądu kuropatwy.

Podkowa jest zazwyczaj widoczna na pierwszy rzut oka i stanowi charakterystyczny element wyglądu kuropatwy. Jest ona zazwyczaj umieszczona na środku piersi ptaka, tworząc charakterystyczny łuk. Może mieć różne rozmiary, ale zazwyczaj jest dość duża i wyraźnie widoczna.

Podkowa jest ważnym elementem w identyfikacji gatunku ptaka. Jest to szczególnie ważne dla myśliwych, którzy muszą rozpoznawać gatunki ptaków, aby wiedzieć, co można polować i co należy chronić. Podkowa jest także ważnym elementem w określaniu płci ptaka - samce mają zazwyczaj jaśniejsze podkowy niż samice.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj podkowa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pianie

wydawanie ostrego głosu przez koguty bażanta.

pasza soczysta, pasza soczysta, karma soczysta

karma zawierająca duży procent wody (buraki, ziemniaki, kiszonka).

pokrycie

kryterium oceny jakości broni i amunicji śrutowej określone procentem śrutu, jaki trafia w tarczę o średnicy 75 cm przy strzale z odległości 35 m. Normalne dubeltówki powinny mieć (...)

podajnik

urządzenie w broni powtarzalnej podające, po wyrzuceniu łuski, kolejny nabój do komory nabojowej.

postrzałek

zwierz raniony strzałem (ale nie śmiertelnie).

pobudka

sygnał myśliwski grany na trąbce albo rogu, budzący myśliwych lub też oznajmiający rozpoczęcie polowama.

patroszenie

usuwanie wnętrzności z jamy brzusznej strzelonej zwierzyny. Należy wykonać je niezwłocznie ze względu na proces psucia się tuszy, który zaczyna się od jamy brzusznej, zwłaszcza gdy pocisk (...)

przybory myśliwskie

przedmioty (z wyjątkiem broni) ułatwiające polowanie: futerały, torby, stolid, laski, podpórki, noże, troki, wabiki, trąbki, rogi, przybory do czyszczenia broni i elaboracji naboi (...)

przezimek

o zwierzynie urodzonej w ubiegłym roku.

perły

nieregularne zgrubienia i wyrostki na tykach poroża byka i kozła.