Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pokot

pokot, pokot, rozkład

ogół zwierzyny ubitej na polowaniu ułożony wg ustalonej kolejności (hierarchii łowieckiej). Rozłożonego pokotu nie wolno przejść w poprzek. Pokot wraz z sygnałami i ogniskiem powinien kończyć każde zbiorowe polowanie.

Pokot to ogół zwierzyny ubitej na polowaniu, która jest ułożona wg ustalonej kolejności (hierarchii łowieckiej). Hierarchia ta określa, które zwierzęta są najważniejsze i powinny być ułożone na górze, a które są mniej ważne i powinny być ułożone na dole. Ustalenie hierarchii jest bardzo ważne, ponieważ pozwala ona na wyraźne określenie, który z myśliwych ma największy sukces.

Rozłożony pokot nie może być przekraczany w poprzek. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwala to na utrzymanie porządku i uniknięcie chaosu. Każdy myśliwy musi przejść obok pokotu, aby móc go obejrzeć i ocenić swoje trofeum.

Pokot wraz z sygnałami i ogniskiem powinien kończyć każde zbiorowe polowanie. Sygnały są wykorzystywane do oznaczenia końca polowania i informowania innych myśliwych o tym, że należy wracać do domu. Ognisko jest ustawiane w celu upamiętnienia polowania i podziękowania za sukcesy odniesione podczas polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pokot w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

ponowa

świeży opad śniegu ułatwiający myśliwym tropienie. Idealne warunki do polowania.

pomiatać

o samicach czworonożnych drapieżników (psy, borsuki, wilki, lisy): wydawać na świat potomstwo.

pochwa

futerał ochronny na głownię białej brom myśliwskiej, wykonany przeważnie ze skóry okutej

pędzenie

sposób zbiorowego polowania polegający na naganianiu zwierzyny przez nagankę w kierunku myśliwych, stojących na stanowiskach.

podkładacz

myśliwy lub pomocnik, który wchodzi z psami do miotu i naprowadza je na świeży trop zwierzyny.

posokowiec hanowerski

pies myśliwski średniej wielkości, maści brązowej z czarną maską na pysku. Głowę ma dużą z obwisłymi uszami i faflami, ogon długi i gruby. Pies jednostronny doskonale pracujący na (...)

proćna

o ciężarnej losze.

psiarczyk

dawniej chłopiec przy psach, pomocnik kotłowego.

pielesz

gniazdo ptaka drapieżnego.

płowa zwierzyna

myśliwska nazwa obejmująca: jelenie, samy, łosie i daniele.