Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pokot

pokot, pokot, rozkład

ogół zwierzyny ubitej na polowaniu ułożony wg ustalonej kolejności (hierarchii łowieckiej). Rozłożonego pokotu nie wolno przejść w poprzek. Pokot wraz z sygnałami i ogniskiem powinien kończyć każde zbiorowe polowanie.

Pokot to ogół zwierzyny ubitej na polowaniu, która jest ułożona wg ustalonej kolejności (hierarchii łowieckiej). Hierarchia ta określa, które zwierzęta są najważniejsze i powinny być ułożone na górze, a które są mniej ważne i powinny być ułożone na dole. Ustalenie hierarchii jest bardzo ważne, ponieważ pozwala ona na wyraźne określenie, który z myśliwych ma największy sukces.

Rozłożony pokot nie może być przekraczany w poprzek. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwala to na utrzymanie porządku i uniknięcie chaosu. Każdy myśliwy musi przejść obok pokotu, aby móc go obejrzeć i ocenić swoje trofeum.

Pokot wraz z sygnałami i ogniskiem powinien kończyć każde zbiorowe polowanie. Sygnały są wykorzystywane do oznaczenia końca polowania i informowania innych myśliwych o tym, że należy wracać do domu. Ognisko jest ustawiane w celu upamiętnienia polowania i podziękowania za sukcesy odniesione podczas polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pokot w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

przelot

inaczej ciąg.

pokrycie

kryterium oceny jakości broni i amunicji śrutowej określone procentem śrutu, jaki trafia w tarczę o średnicy 75 cm przy strzale z odległości 35 m. Normalne dubeltówki powinny mieć (...)

przyrzut

szybkie przyłożenie broni do ramienia.

posoka

dawna nazwa farby grubej zwierzyny.

pojedynek

zwierz (samiec), który wiedzie samotny tryb życia.

ptactwo łowne

gatunki ptaków na które mo.na polować (patrz: zwierzyna) 429.Ptak łowczy ? uło.ony i wykorzystywany do polowania na zwierzynę

piszczeć

o samicy sarny (kozie): wydawać głos (pisk).

pasza objętościowa, pasza objętościowa, karma objętościowa

karma odznaczająca się małą ilością składników pokarmowych w jednostce wagowej (np. siano, słoma).

podgorzałka, podgorzałka (Nyroca nyroca Sulld)

ptak z rzędu blaszkodziobych należący do grążyc. Długość ciała do 42 cm, rozpiętość skrzydeł do 65 cm, ciężar 0,5-0,7 kg. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę, szyję i pierś (...)

podskakiwać

podchodzić tokującego głuszca. Polega to na szybkim podbiegnięciu w kierunku ptaka w trakcie głuchej pieśni - kiedy głuszec nie słyszy (zob. (...)