Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: podstrzelić

podstrzelić

na polowaniu zbiorowym strzelać do zwierzyny wychodzącej na sąsiada.

Podstrzelić to określenie, które oznacza strzelanie do zwierzyny wychodzącej na sąsiada podczas polowania zbiorowego. Jest to nieetyczne i niebezpieczne, ponieważ może spowodować poważne obrażenia lub śmierć u innych myśliwych. W przypadku podstrzelania istnieje ryzyko, że strzał może trafić w sąsiada, a nie w zwierzynę.

Podstrzelanie jest często uważane za nieetyczne i niebezpieczne dla innych myśliwych. Dlatego też wielu myśliwych stara się unikać tego typu praktyk. Zamiast tego starają się trzymać odległości bezpieczeństwa i strzelać tylko do zwierzyny, która jest w ich bezpośrednim polu widzenia.

Należy pamiętać, że podstrzelanie jest zabronione w większości miejsc polowań zbiorowych i może skutkować karami finansowymi lub nawet pozbawieniem prawa do polowania. Dlatego też ważne jest, aby myśliwi byli świadomi tego, co robią i unikali podstrzeliwania innym myśliwym.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj podstrzelić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

poidło

naturalny lub sztuczny zbiornik z wodą, z którego korzysta zwierzyna.

pudlarz

myśliwy, który podczas polowania grupowego oddał najwięcej chybionych strzałów

ponowa

świeży opad śniegu ułatwiający myśliwym tropienie. Idealne warunki do polowania.

pustorogie, pustorogie (Bovidae)

rodzina przeżuwaczy, u których rogi są puste w środku, nierozgałęzione i występują przeważnie u przedstawicieli obu płci. Nie zrzucają rogów. Ze zwierząt łownych do pustorogów (...)

przyszłościowa sztuka

osobnik nadający się do dalszej hodowli.

posokowiec bawarski

pies myśliwski, wyglądem przypominający większych rozmiarów jamnika. Maść czerwonobrązowa lub czerwonożółta. Pracuje wyłącznie na farbie za postrzałkiem. Przydatny szczególnie w (...)

przelatek

dzik urodzony w ubiegłym roku.

posokowiec

pies myśliwski pracujący na farbie,

pieśń głuszca

głos wydawany przez tokującego koguta. Składa się z 4 wyraźnie oddzielonych zwrotek: klapanie powtarzane 5-15 razy przez około 4 s., trelowanie około 2 s., korkowanie - krótki główny ton (...)

pędzelek

kępka długich włosów na końcu ucha rysia.