Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ptak łowczy

ptak łowczy, ptak łowczy, ptak myśliwski

ptak drapieżny używany do polowań. W Polsce używano sokołów i jastrzębi. Współcześni sokolnicy polują na ogół z jastrzębiami.

Ptaki łowcze to drapieżniki, które są używane do polowań. Są one wykorzystywane przez myśliwych do polowania na inne zwierzęta, takie jak ptaki lub nawet małe zwierzęta. Ptaki łowcze są wybierane ze względu na ich szybkość i zdolność do skutecznego pościgu.

W Polsce najczęściej używa się sokołów i jastrzębi do polowań. Sokolnicy są odpowiedzialni za trening i utrzymanie ptaków łowczych. Jastrzębie są często wykorzystywane do polowań, ponieważ są one bardzo szybkie i mają doskonałe umiejętności lotu. Jastrzębie mogą być również wykorzystywane do polowań na ptaki, takie jak gołębie lub kaczki.

Ptaki łowcze są również używane do celów sportowych, takich jak loteria ptasia lub sporty lotnicze. W tych dyscyplinach ptaki łowcze muszą być wyszkolone, aby móc skutecznie polować na inne ptaki. Sokolnicy muszą również nauczyć swoje ptaki, jak unikać przeszkód i jak skutecznie pościgi innych ptaków.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ptak łowczy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

poryk

jednorazowy, głośny ryk jelenia byka,

padać w ogniu

o zwierzynie, która strzelona dokładnie pozostaje na miejscu strzału.

prawka

prawa lufa broni myśliwskiej.

pudło

chybiony strzał.

pióro
(...)

piston

inaczej kapiszon.

parch lisów

choroba grzybicza skóry lisów.

pętla

splątane tropy zająca na śniegu.

przelatek

dzik urodzony w ubiegłym roku.

ptaszniczka

długa myśliwska broń palna małego kalibru, używana do polowania na ptaki od XVI w., wyposażona zazwyczaj w zewnętrzny zamek kołowy i ściętą, bogato inkrustowaną kolbę.