Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: piórko malarskie

piórko malarskie

zob. ostrolotka.

Piórko malarskie to jeden z rodzajów lotek, które występują w skrzydle cietrzewia i słonki. Jest to trofeum, które można zdobyć podczas polowania na te ptaki. Ostrolotka słonki, zwana piórkiem malarskim, ma charakterystyczne ostre zakończenie, dzięki czemu była ona bardzo popularna wśród malarzy. Piórko malarskie służyło do tworzenia cieniutkich kresek i precyzyjnych detali.

Piórko malarskie jest bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jest ono wykonane z twardego pióra, które nie łamie się podczas użytkowania. Dzięki temu można je używać przez długi czas bez obaw o uszkodzenie. Piórko malarskie jest również bardzo lekkie i poręczne, co sprawia, że jest ono idealnym narzędziem do tworzenia precyzyjnych detali.

Piórko malarskie jest bardzo przydatnym narzędziem dla artystów i malarzy. Pozwala im ono tworzyć precyzyjne detale i cieniutkie kreski, co pozwala im na stworzenie pięknych obrazów. Jest to również cenne trofeum dla myśliwych, którzy polują na cietrzewia i słonki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj piórko malarskie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

przetrzebić

zmniejszyć liczbę zwierzyny przez nadmierny odstrzał.

puszcza

wielki kompleks leśny pokryty pierwotnymi lasami.

pies

samiec borsuka lub lisa.

prośna

ciężarna locha

poletko łowieckie

powierzchnia uprawy roślin, służących zwierzynie jako żer lub karma. Dzielimy je na: żerowe, ogryzowe oraz produkcyjne. Na poletku łowieckim uprawia się rośliny okopowe, motylkowe, owies a (...)

para, para, parka

samiec i samica tego samego gatunku.

pień

wyrostek kostny na czole samców zwierzyny płowej, na którym nasadzane jest poroże.

proćna

o ciężarnej losze.

proch

materiał wybuchowy miotający stosowany w amunicji jako źródło energii do wyrzucenia pocisku. Proch bezdymny (używany współcześnie) wyrabia się z nitrocelulozy lub (rzadziej) z (...)

paprać się

o ptakach: kąpać się w piasku.