Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pasja myśliwska

pasja myśliwska

zamiłowanie, żądza przygód i przeżyć myśliwskich.

Pasja myśliwska to głębokie zamiłowanie do polowań, które wywodzi się z dawnych czasów. Jest to obszar zainteresowań, który łączy miłośników łowiectwa w poszukiwaniu przygód i przeżyć myśliwskich. Osoby praktykujące pasję myśliwską muszą posiadać różnorodne umiejętności, takie jak orientacja w terenie, zdolność wykrywania tropów i śledzenia zwierząt, a także precyzja w posługiwaniu się bronią. Dla wielu osób polowanie stanowi fascynującą formę spędzania czasu na łonie natury, oferującą niezapomniane emocje i przygody.

Pasja myśliwska ma również głębokie zakorzenienie w tradycji i kulturze. Myśliwi kultywują historyczne obrzędy oraz szanują naturalne środowisko, starając się nie niszczyć go oraz przestrzegając ograniczeń co do polowania na określone gatunki zwierząt. Dla wielu pasjonatów łowiectwa, jest to nie tylko hobby czy forma rekreacji, lecz prawdziwy sposób życia, który pozwala na kontynuację tradycji i zapewnia spełnienie poprzez wszechstronne aktywności na świeżym powietrzu.

Pasja myśliwska jest więc czymś znacznie więcej niż tylko upodobaniem czy hobby - łączy ona ludzi w poszukiwaniu nowych wyzwań oraz satysfakcji płynącej z kontaktu z przyrodą. Jako taka, stanowi istotny element dziedzictwa kulturowego oraz ekologicznego społeczności myśliwskiej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pasja myśliwska w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

postrzał

miejsce trafienia zwierzyny.

par force

rodzaj polowania konno z psami gończymi na jelenie, dziki, zające, lisy, rozpowszechniony głównie w Anglii.

pianie

wydawanie ostrego głosu przez koguty bażanta.

posznurować

o lisie: pobiec prosto.

przełaj

- jeden z największych ciężarów łowieckich w dawnej Polsce, polegający na obowiązku pilnowania zwierzyny łatwo zmieniającej swoją ostoję.

posadzić

o ptaku łowczym: strącić zdobycz na ziemię.

przewód

kanał w lufie.

Polski Związek Łowiecki

organizacja łowiecka powstała w 1923 r. z przekształcenia Centralnego Związku Stowarzyszeń Łowieckich. Obecnie PZŁ działa w oparciu o Ustawę z 17 czerwca 1959 r. i posiada statut nadany (...)

pióra

inaczej chyb.

przewód łowiecki

inaczej conductus.