Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pasja myśliwska

pasja myśliwska

zamiłowanie, żądza przygód i przeżyć myśliwskich.

Pasja myśliwska to głębokie zamiłowanie do polowań, które wywodzi się z dawnych czasów. Jest to obszar zainteresowań, który łączy miłośników łowiectwa w poszukiwaniu przygód i przeżyć myśliwskich. Osoby praktykujące pasję myśliwską muszą posiadać różnorodne umiejętności, takie jak orientacja w terenie, zdolność wykrywania tropów i śledzenia zwierząt, a także precyzja w posługiwaniu się bronią. Dla wielu osób polowanie stanowi fascynującą formę spędzania czasu na łonie natury, oferującą niezapomniane emocje i przygody.

Pasja myśliwska ma również głębokie zakorzenienie w tradycji i kulturze. Myśliwi kultywują historyczne obrzędy oraz szanują naturalne środowisko, starając się nie niszczyć go oraz przestrzegając ograniczeń co do polowania na określone gatunki zwierząt. Dla wielu pasjonatów łowiectwa, jest to nie tylko hobby czy forma rekreacji, lecz prawdziwy sposób życia, który pozwala na kontynuację tradycji i zapewnia spełnienie poprzez wszechstronne aktywności na świeżym powietrzu.

Pasja myśliwska jest więc czymś znacznie więcej niż tylko upodobaniem czy hobby - łączy ona ludzi w poszukiwaniu nowych wyzwań oraz satysfakcji płynącej z kontaktu z przyrodą. Jako taka, stanowi istotny element dziedzictwa kulturowego oraz ekologicznego społeczności myśliwskiej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pasja myśliwska w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

piszczeć

o samicy sarny (kozie): wydawać głos (pisk).

pudlarz

myśliwy, który podczas polowania grupowego oddał najwięcej chybionych strzałów

parasol

paśnik dla sarn i jeleni w kształcie parasola.

pocisk

w broni myśliwskiej część naboju (rażąca); może być kula lub śrut (zob. amunicja myśliwska).

pogonić

o psie myśliwskim: popędzić za ruszonym zającem.

przybory myśliwskie

przedmioty (z wyjątkiem broni) ułatwiające polowanie: futerały, torby, stolid, laski, podpórki, noże, troki, wabiki, trąbki, rogi, przybory do czyszczenia broni i elaboracji naboi (...)

piórkować

dobijać postrzelonego ptaka.

piórko malarskie

zob. ostrolotka.

przezimek

o zwierzynie urodzonej w ubiegłym roku.

ptaszniczka

długa myśliwska broń palna małego kalibru, używana do polowania na ptaki od XVI w., wyposażona zazwyczaj w zewnętrzny zamek kołowy i ściętą, bogato inkrustowaną kolbę.