Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pasja myśliwska

pasja myśliwska

zamiłowanie, żądza przygód i przeżyć myśliwskich.

Pasja myśliwska to zamiłowanie do polowań, które wywodzi się z dawnych czasów. Jest to dziedzina, która wymaga od myśliwego wielu umiejętności, takich jak znajomość terenu, zdolność do wykrywania tropów i śledzenia zwierzyny oraz umiejętność posługiwania się bronią. Pasja myśliwska to również pragnienie przeżycia niezapomnianych chwil na łonie natury. Myśliwi szukają wyzwań i przygód, które dostarczają im niesamowitych wrażeń.

Myśliwi są również bardzo szanującymi tradycje ludźmi. Uważają oni, że polowanie jest ważnym elementem ich kultury i historii. Dlatego też starają się oni trzymać się starych zwyczajów i tradycji myśliwskich. Myśliwi szanują również przyrodę i starają się jej nie niszczyć. Dlatego też polują oni tylko na określone gatunki zwierzyny, aby utrzymać równowagę ekologiczną.

Pasja myśliwska to coś więcej niż tylko hobby - to sposób na życie. Myśliwi szukają nowych wyzwań i przygód, a polowanie dostarcza im niesamowitych wrażeń i satysfakcji. Pasja myśliwska jest czymś, co łaczy ludzi ze sobą i pozwala im czerpać radość z przebywania na łonie natury.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pasja myśliwska w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pokot, pokot, rozkład

ogół zwierzyny ubitej na polowaniu ułożony wg ustalonej kolejności (hierarchii łowieckiej). Rozłożonego pokotu nie wolno przejść w poprzek. Pokot wraz z sygnałami i ogniskiem powinien (...)

pudlarz

myśliwy, który podczas polowania grupowego oddał najwięcej chybionych strzałów

ptaszniczka

długa myśliwska broń palna małego kalibru, używana do polowania na ptaki od XVI w., wyposażona zazwyczaj w zewnętrzny zamek kołowy i ściętą, bogato inkrustowaną kolbę.

patrochy

niejadalne wnętrzności zwierzyny.

podlot

młody ptak zaczynający latać.

plusk, plusk, kielnia

ogon bobra.

podkładacz

myśliwy lub pomocnik, który wchodzi z psami do miotu i naprowadza je na świeży trop zwierzyny.

posokowiec

pies myśliwski pracujący na farbie,

patry, patry, trzeszcze

oczy zająca.

paradoks

gwintowanie końca lufy w broni śrutowej. W przypadku strzelania, kulą paradoks miał nadać jej ruch obrotowy.