Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pustorogie

pustorogie, pustorogie (Bovidae)

rodzina przeżuwaczy, u których rogi są puste w środku, nierozgałęzione i występują przeważnie u przedstawicieli obu płci. Nie zrzucają rogów. Ze zwierząt łownych do pustorogów należy muflon.

Pustorogie to rodzina przeżuwaczy, cechująca się obecnością rogów, które są puste w środku, nierozgałęzione i występują u przedstawicieli obu płci. Charakteryzują się tym, że nie zrzucają swoich rogów, co oznacza, że ciągle je posiadają. Do tej rodziny należy między innymi muflon, który jest jednym z najbardziej popularnych zwierząt łownych. Pustorogie są cenione zarówno przez myśliwych ze względu na atrakcyjność polowań jak również przez hodowców domowych i rekreacyjnych ze względu na walory estetyczne, smaczne i pożywne mięso oraz inne walory pozyskiwane z tych zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pustorogie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

piston

inaczej kapiszon.

par force

rodzaj polowania konno z psami gończymi na jelenie, dziki, zające, lisy, rozpowszechniony głównie w Anglii.

prawo łowieckie

całokształt norm prawnych regulujących stosunki w zakresie organizacji i wykonywania łowiectwa. Podstawowym aktem prawnym jest Ustawa z dnia 17.VI.1959 r. o hodowli, ochronie zwierząt łownych (...)

przewód łowiecki

inaczej conductus.

przebicie

jeden z istotnych czynników skuteczności strzału śrutowego. Mierzymy go strzelając z odległości 35 m do pudełka kartonowego, w którym rozmieszczono tekturki o wymiarach 30 x 30 cm i (...)

pędzenie

sposób zbiorowego polowania polegający na naganianiu zwierzyny przez nagankę w kierunku myśliwych, stojących na stanowiskach.

paśnik

urządzenie łowieckie służące do zadawania karmy zwierzynie.

pyza

nos żubra i łosia.

pniaki

inaczej haki.

postrzałek

zwierz raniony strzałem (ale nie śmiertelnie).