Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pustorogie

pustorogie, pustorogie (Bovidae)

rodzina przeżuwaczy, u których rogi są puste w środku, nierozgałęzione i występują przeważnie u przedstawicieli obu płci. Nie zrzucają rogów. Ze zwierząt łownych do pustorogów należy muflon.

Pustorogie to rodzina przeżuwaczy, których cechuje obecność rogów. Rogi te są puste w środku, nierozgałęzione i występują u przedstawicieli obu płci. Nie zrzucają rogów, co oznacza, że są one trwałym elementem ich anatomii. Do tej rodziny należy między innymi muflon, który jest jednym z najbardziej popularnych zwierząt łownych. Muflon jest typowym przedstawicielem pustorogów, posiada bowiem charakterystyczne dla tej rodziny rogi.

Pustorogie są bardzo popularne wśród myśliwych ze względu na swoje walory estetyczne oraz atrakcyjność polowań na nie. Zwierzęta te są również cenione ze względu na swoje mięso, które jest smaczne i pożywne. Pustorogie są również czasami hodowane jako zwierzęta domowe lub do celów rekreacyjnych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pustorogie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

ponowa

świeży opad śniegu ułatwiający myśliwym tropienie. Idealne warunki do polowania.

pomykać

o lisie, zającu i króliku: biec.

plusk, plusk, kielnia

ogon bobra.

pióro
(...)

puszcza

wielki kompleks leśny pokryty pierwotnymi lasami.

przesadzić

o zwierzynie: przeskakiwać przez linię gdzie stoją myśliwi.

pasy zaporowe

łowieckie poletka żerowe i zgryzowe lokalizowane w lesie na drodze do pól lub upraw leśnych, mające na celu zatrzymanie zwierzyny i uniknięcie wyrządzanych przez nią szkód.

posznurować

o lisie: pobiec prosto.

polowanie

tropienie, ściganie, strzelanie i łowienie zwierzyny sposobami zgodnymi z prawem. Poloewanie stanowiło zajęcie ludzi od czasów pierwotnych aż do dziś. Na przestrzeni wieków ulegało i ulega (...)

przyspiesznik

urządzenie ułatwiające oddanie precyzyjnego strzału do stojącej zwierzyny grubej. Przy użyciu przyśpiesznika bardzo lekkie dotknięcie spustu powoduje zwolnienie kurka i strzał.