Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: prosić się

prosić się

o losze: wydawać na świat młode.

Prosić się o losze to określenie, które odnosi się do wydawania na świat młodych zwierząt. Jest to proces, w którym samica zwierzęcia rodzi swoje potomstwo. Proces ten może być naturalny lub sztuczny, w zależności od gatunku i sytuacji.

Naturalne proszenie się o losze polega na tym, że samica zwierzęcia rodzi swoje młode bez pomocy człowieka. Samica może skorzystać z naturalnych instynktów, aby poradzić sobie z porodem. W przypadku niektórych gatunków samce mogą również pomagać samicy w porodzie.

Sztuczne proszenie się o losze jest procesem, w którym człowiek interweniuje w proces porodu. Może to obejmować stymulację porodu lub udzielenie pomocy medycznej samicy podczas porodu. Sztuczne proszenie się o losze jest czasami stosowane w celu poprawy jakości młodych lub zwiększenia ich szans na przeżycie.

Prosić się o losze jest ważnym elementem cyklu życia dla wielu gatunków zwierząt. Jest to proces, który może być naturalny lub sztuczny, a jego celem jest umożliwienie młodym zwierzętom przystosowania się do środowiska i przeżycia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj prosić się w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

przyszłościowa sztuka

osobnik nadający się do dalszej hodowli.

pasza objętościowa, pasza objętościowa, karma objętościowa

karma odznaczająca się małą ilością składników pokarmowych w jednostce wagowej (np. siano, słoma).

pasza treściwa, pasza treściwa, karma treściwa

pasza odznaczająca się dużą zawartością składników pokarmowych w jednostce wagowej (np. ziarno zbóż).

przetrzebić

zmniejszyć liczbę zwierzyny przez nadmierny odstrzał.

pieśń głuszca

głos wydawany przez tokującego koguta. Składa się z 4 wyraźnie oddzielonych zwrotek: klapanie powtarzane 5-15 razy przez około 4 s., trelowanie około 2 s., korkowanie - krótki główny ton (...)

pióro
(...)

paradoks

gwintowanie końca lufy w broni śrutowej. W przypadku strzelania, kulą paradoks miał nadać jej ruch obrotowy.

przełaj

- jeden z największych ciężarów łowieckich w dawnej Polsce, polegający na obowiązku pilnowania zwierzyny łatwo zmieniającej swoją ostoję.

płaszcz

zob. pancerz.

pojemność łowiska

maksymalna liczba zwierzyny jaka powinna bytować w danym łowisku, zależna od bazy żerowej. Przy zachowaniu pojemności łowiska zwierzyna nie wyrządza nadmiernych szkód w lesie i w uprawach (...)