Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: prosić się

prosić się

o losze: wydawać na świat młode.

Prosić się o losze to określenie, które odnosi się do wydawania na świat młodych zwierząt. Jest to proces, w którym samica zwierzęcia rodzi swoje potomstwo. Proces ten może być naturalny lub sztuczny, w zależności od gatunku i sytuacji.

Naturalne proszenie się o losze polega na tym, że samica zwierzęcia rodzi swoje młode bez pomocy człowieka. Samica może skorzystać z naturalnych instynktów, aby poradzić sobie z porodem. W przypadku niektórych gatunków samce mogą również pomagać samicy w porodzie.

Sztuczne proszenie się o losze jest procesem, w którym człowiek interweniuje w proces porodu. Może to obejmować stymulację porodu lub udzielenie pomocy medycznej samicy podczas porodu. Sztuczne proszenie się o losze jest czasami stosowane w celu poprawy jakości młodych lub zwiększenia ich szans na przeżycie.

Prosić się o losze jest ważnym elementem cyklu życia dla wielu gatunków zwierząt. Jest to proces, który może być naturalny lub sztuczny, a jego celem jest umożliwienie młodym zwierzętom przystosowania się do środowiska i przeżycia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj prosić się w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

paśnik

urządzenie łowieckie służące do zadawania karmy zwierzynie.

pasowanie na myśliwego

stary obyczaj przyjmowania adepta do grona myśliwych. Nakazuje on dokonać tego ceremonialnie po ustrzeleniu przez adepta pierwszej sztuki grubej zwierzyny. Najstarszy wiekiem i doświadczeniem (...)

patry, patry, trzeszcze

oczy zająca.

pojedynka

broń myśliwska jednostrzałowa.

pąd

trop zwierzęcia, po którym przebiegły psy

ptak łowczy, ptak łowczy, ptak myśliwski

ptak drapieżny używany do polowań. W Polsce używano sokołów i jastrzębi. Współcześni sokolnicy polują na ogół z jastrzębiami.

przebicie

jeden z istotnych czynników skuteczności strzału śrutowego. Mierzymy go strzelając z odległości 35 m do pudełka kartonowego, w którym rozmieszczono tekturki o wymiarach 30 x 30 cm i (...)

przecinka

wąska dróżka wycięta w lesie.

położyć

powalić celnym strzałem grubego zwierza.

płaskodeńka

popularna łódka o płaskim dnie używana do polowań na ptactwo.