Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: płochacz

płochacz

pies myśliwski przeznaczony do wypłaszania zwierzyny z zarośli lub szuwarów (np. spaniel).

Płochacz to pies myśliwski, który jest szczególnie przydatny w polowaniu. Jego głównym zadaniem jest wypłaszanie zwierzyny z zarośli lub szuwarów. Płochacze są bardzo odważne i energiczne, dzięki czemu są w stanie skutecznie wypłaszać zwierzynę. Są również bardzo inteligentne i łatwo uczą się nowych sztuczek i poleceń.

Płochacze są najczęściej wybierane spośród psów myśliwskich, ponieważ mają silny instynkt polowania i szybko reagują na polecenia. Są również bardzo odważne i nie boją się wchodzić do ciemnych zarośli lub szuwarów, aby wypłaszać zwierzynę. Ponadto, płochacze mają bardzo dobry węch, dzięki czemu mogą łatwo wykrywać obecność zwierzyny.

Płochacze są również bardzo przywiązane do swojego właściciela i chętnie sprawdzają się jako psy rodzinne. Szybko uczą się nowych poleceń i chcą być blisko swojego opiekuna. Jednak ze względu na ich silny instynkt polowania, muszą być odpowiednio tresowane i trzymane na smyczy, aby uniknąć niepożadanych sytuacji.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj płochacz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pobudka

sygnał myśliwski grany na trąbce albo rogu, budzący myśliwych lub też oznajmiający rozpoczęcie polowama.

ptaki, ptaki (Aves)

gromada kręgowców, których przednia para kończyn przekształcona jest w skrzydła, a szczęka oraz żuchwa są wydłużone i wraz z pokrywą rogową tworzą dziób.

paśnik

urządzenie łowieckie służące do zadawania karmy zwierzynie.

puller

człowiek obsługujący maszyny do podawania rzutków.

patry, patry, trzeszcze

oczy zająca.

pogonić

o psie myśliwskim: popędzić za ruszonym zającem.

patrochy

niejadalne wnętrzności zwierzyny.

podlot

młody ptak zaczynający latać.

ptactwo

zbiorowa nazwa ptaków łownych.

pies myśliwski

pies określonej rasy, który ze względu na cechy wrodzone nadaje się do układania myśliwskiego. Jego zadaniem jest pomagać myśliwemu przez wykonywanie jednej lub wielu czynności (psy (...)