Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: płochacz

płochacz

pies myśliwski przeznaczony do wypłaszania zwierzyny z zarośli lub szuwarów (np. spaniel).

Płochacz to pies myśliwski, który jest szczególnie przydatny w polowaniu. Jego głównym zadaniem jest wypłaszanie zwierzyny z zarośli lub szuwarów. Płochacze są bardzo odważne i energiczne, dzięki czemu są w stanie skutecznie wypłaszać zwierzynę. Są również bardzo inteligentne i łatwo uczą się nowych sztuczek i poleceń.

Płochacze są najczęściej wybierane spośród psów myśliwskich, ponieważ mają silny instynkt polowania i szybko reagują na polecenia. Są również bardzo odważne i nie boją się wchodzić do ciemnych zarośli lub szuwarów, aby wypłaszać zwierzynę. Ponadto, płochacze mają bardzo dobry węch, dzięki czemu mogą łatwo wykrywać obecność zwierzyny.

Płochacze są również bardzo przywiązane do swojego właściciela i chętnie sprawdzają się jako psy rodzinne. Szybko uczą się nowych poleceń i chcą być blisko swojego opiekuna. Jednak ze względu na ich silny instynkt polowania, muszą być odpowiednio tresowane i trzymane na smyczy, aby uniknąć niepożadanych sytuacji.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj płochacz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

przechera

o sprytnym lisie.

postrzałek

zwierz raniony strzałem (ale nie śmiertelnie).

pasza treściwa, pasza treściwa, karma treściwa

pasza odznaczająca się dużą zawartością składników pokarmowych w jednostce wagowej (np. ziarno zbóż).

pąd

trop zwierzęcia, po którym przebiegły psy

pojemność łowiska

maksymalna liczba zwierzyny jaka powinna bytować w danym łowisku, zależna od bazy żerowej. Przy zachowaniu pojemności łowiska zwierzyna nie wyrządza nadmiernych szkód w lesie i w uprawach (...)

przepiórka, przepiórka (Coturnix coturnix L.)

ptak z rodziny bażantów podobny do kuropatwy, ale mniejszy. Na grzbiecie ma duże kremowobiale kreski. Długość ciała 20 cm, rozpiętość skrzydeł 34 cm, ciężar 50-140 g. Żyje na polach i (...)

psy, psowate, psy, psowate (Canidae)

rodzina mięsożernych, do której należą występujące w Polsce trzy gatunki łowne: wilk, lis i jenot oraz wszystkie psy domowe, w tym psy myśliwskie, które prawdopodobnie były pierwszymi (...)

podstrzelić

na polowaniu zbiorowym strzelać do zwierzyny wychodzącej na sąsiada.

pozyskanie zwierzyny

wejście w posiadanie zwierzyny przez odstrzał lub odłów.

ptak łowczy, ptak łowczy, ptak myśliwski

ptak drapieżny używany do polowań. W Polsce używano sokołów i jastrzębi. Współcześni sokolnicy polują na ogół z jastrzębiami.