Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: posyp

posyp

inaczej daszek.

Posyp to inaczej daszek, czyli paśnik dla kuropatw lub bażantów. Jest to rodzaj konstrukcji wspartej na słupkach, pod którym sypie się ziarno. Jest to szczególnie przydatne w okresie zimowym, gdyż ptaki te mają trudności z zdobywaniem pożywienia. Posyp jest bardzo przydatnym narzędziem łowieckim, ponieważ pozwala na skuteczną hodowlę tych ptaków.

Posyp może być wykonany z różnych materiałów, takich jak drewno lub metal. Może mieć również różne rozmiary i kształty, w zależności od potrzeb i preferencji użytkownika. Ważne jest, aby posyp był wystarczająco duży, aby mógł pomieścić odpowiednią ilość ziarna i aby był odpowiednio wytrzymały, aby utrzymać ciężar ziarna.

Posyp jest bardzo przydatnym narzędziem łowieckim i może być używany do hodowli kuropatw lub bażantów. Pozwala on na skuteczną hodowlę tych ptaków i umożliwia im dostęp do pożywienia w okresie zimowym. Posyp może być wykonany z różnych materiałów i ma różne rozmiary i kształty, aby dopasować go do potrzeb użytkownika.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj posyp w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

posokowiec bawarski

pies myśliwski, wyglądem przypominający większych rozmiarów jamnika. Maść czerwonobrązowa lub czerwonożółta. Pracuje wyłącznie na farbie za postrzałkiem. Przydatny szczególnie w (...)

piórko malarskie

zob. ostrolotka.

parostki

poroże kozła sarny. Prawidłowe parostki dorosłego kozła to szóslak. Stanowią trofeum z kozła.

pielesz

gniazdo ptaka drapieżnego.

pasy zaporowe

łowieckie poletka żerowe i zgryzowe lokalizowane w lesie na drodze do pól lub upraw leśnych, mające na celu zatrzymanie zwierzyny i uniknięcie wyrządzanych przez nią szkód.

paszkot, drozd paszkot, paszkot, drozd paszkot (Turdus visdvorut L.)

największy gatunek z rodziny drozdów. Upierzenie strony grzbietowej szarobrunatne, brzusznej rdzawo-żółtawo-białe, upstrzone czarnymi plamkami. Długość ciała 26 cm, rozpiętość (...)

przebicie

jeden z istotnych czynników skuteczności strzału śrutowego. Mierzymy go strzelając z odległości 35 m do pudełka kartonowego, w którym rozmieszczono tekturki o wymiarach 30 x 30 cm i (...)

piston

inaczej kapiszon.

par force

rodzaj polowania konno z psami gończymi na jelenie, dziki, zające, lisy, rozpowszechniony głównie w Anglii.

para, para, parka

samiec i samica tego samego gatunku.