Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: posyp

posyp

inaczej daszek.

Posyp to inaczej daszek, czyli paśnik dla kuropatw lub bażantów. Jest to rodzaj konstrukcji wspartej na słupkach, pod którym sypie się ziarno. Jest to szczególnie przydatne w okresie zimowym, gdyż ptaki te mają trudności z zdobywaniem pożywienia. Posyp jest bardzo przydatnym narzędziem łowieckim, ponieważ pozwala na skuteczną hodowlę tych ptaków.

Posyp może być wykonany z różnych materiałów, takich jak drewno lub metal. Może mieć również różne rozmiary i kształty, w zależności od potrzeb i preferencji użytkownika. Ważne jest, aby posyp był wystarczająco duży, aby mógł pomieścić odpowiednią ilość ziarna i aby był odpowiednio wytrzymały, aby utrzymać ciężar ziarna.

Posyp jest bardzo przydatnym narzędziem łowieckim i może być używany do hodowli kuropatw lub bażantów. Pozwala on na skuteczną hodowlę tych ptaków i umożliwia im dostęp do pożywienia w okresie zimowym. Posyp może być wykonany z różnych materiałów i ma różne rozmiary i kształty, aby dopasować go do potrzeb użytkownika.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj posyp w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

par force

rodzaj polowania konno z psami gończymi na jelenie, dziki, zające, lisy, rozpowszechniony głównie w Anglii.

piston

inaczej kapiszon.

posznurować

o lisie: pobiec prosto.

przechera

o sprytnym lisie.

pustorogie, pustorogie (Bovidae)

rodzina przeżuwaczy, u których rogi są puste w środku, nierozgałęzione i występują przeważnie u przedstawicieli obu płci. Nie zrzucają rogów. Ze zwierząt łownych do pustorogów (...)

posokowiec hanowerski

pies myśliwski średniej wielkości, maści brązowej z czarną maską na pysku. Głowę ma dużą z obwisłymi uszami i faflami, ogon długi i gruby. Pies jednostronny doskonale pracujący na (...)

parasol

paśnik dla sarn i jeleni w kształcie parasola.

posadzić

o ptaku łowczym: strącić zdobycz na ziemię.

pojedynek

zwierz (samiec), który wiedzie samotny tryb życia.

płaskodeńka

popularna łódka o płaskim dnie używana do polowań na ptactwo.