Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: paśnik

paśnik

urządzenie łowieckie służące do zadawania karmy zwierzynie.

Paśnik to urządzenie łowieckie, które służy do zadawania karmy zwierzynie. Jest to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia myśliwego. Paśnik może być wykonany z różnych materiałów, takich jak drewno, metal lub tworzywo sztuczne. Może mieć różne kształty i rozmiary, w zależności od tego, jak dużo karmy ma być podawane.

Paśnik składa się z kilku części: pojemnika na karmę, mechanizmu do jej podawania oraz uchwytu do przenoszenia. Pojemnik na karmę może być wykonany z tworzywa sztucznego lub metalu i może mieć różne pojemności. Mechanizm do podawania karmy może być wykonany z metalu lub tworzywa sztucznego i może być sterowany ręcznie lub elektrycznie. Uchwyt do przenoszenia paśnika może być wykonany z drewna lub metalu i może mieć różne rozmiary.

Paśnik jest bardzo przydatnym narzędziem dla myśliwych, ponieważ pozwala im na precyzyjne podawanie karmy zwierzynie. Dzięki temu myśliwi mogą łatwo monitorować ilość i rodzaj pokarmu, jaki otrzymują ich ofiary. Paśnik jest tak samo ważny dla myszy i ptaków, ponieważ pozwala im na bezpieczne i regularne spożywanie pokarmu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj paśnik w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

przewód łowiecki

inaczej conductus.

pojemność łowiska

maksymalna liczba zwierzyny jaka powinna bytować w danym łowisku, zależna od bazy żerowej. Przy zachowaniu pojemności łowiska zwierzyna nie wyrządza nadmiernych szkód w lesie i w uprawach (...)

patroszenie

usuwanie wnętrzności z jamy brzusznej strzelonej zwierzyny. Należy wykonać je niezwłocznie ze względu na proces psucia się tuszy, który zaczyna się od jamy brzusznej, zwłaszcza gdy pocisk (...)

paprać się

o ptakach: kąpać się w piasku.

pies podsokoli

pies legawy (najczęściej wyżeł) współpracujący w czasie polowania z ptakiem łowczym

pojedynek

zwierz (samiec), który wiedzie samotny tryb życia.

pokot, pokot, rozkład

ogół zwierzyny ubitej na polowaniu ułożony wg ustalonej kolejności (hierarchii łowieckiej). Rozłożonego pokotu nie wolno przejść w poprzek. Pokot wraz z sygnałami i ogniskiem powinien (...)

prośna

ciężarna locha

ptactwo

zbiorowa nazwa ptaków łownych.

prowadzenie

1) o jeleniu, danielu, dziku: przewodzenie stadu;
2) o samicy: opieka nad potomstwem,
3) o myśliwym: przesuwanie wylotu lufy za poruszającym się celem.