Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: polowanie zbiorowe

polowanie zbiorowe

polowanie, w którym uczestniczy przynajmniej dwóch myśliwych, współpracujących ze sobą.

Polowanie zbiorowe jest jedną z najstarszych form polowania, która pozwala myśliwym na współpracę i wykorzystanie swoich umiejętności, aby skuteczniej łowić. Współpraca między myśliwymi polega na wzajemnym dzieleniu się informacjami o zwierzynie, wspólnym planowaniu strategii polowania oraz wspólnym działaniu podczas polowania. Myśliwi mogą również wspólnie ustalić miejsce polowania i podzielić się obowiązkami.

Polowanie zbiorowe ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala myśliwym na lepsze planowanie i koordynację działań, co może przyczynić się do skuteczniejszego łowienia. Ponadto, gdy myśliwi są ze sobą związani, mogą lepiej chronić siebie nawzajem przed niebezpieczeństwami, takimi jak dzikie zwierzęta lub inne niebezpieczeństwa.

Polowanie zbiorowe może być również bardzo przyjemne i satysfakcjonujące. Myśliwi mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami oraz cieszyć się towarzystwem innych myśliwych. Może to być również doskonała okazja do nawiązywania nowych przyjaźni i budowania silniejszych więzi między myśliwymi.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj polowanie zbiorowe w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

parch lisów

choroba grzybicza skóry lisów.

polowanie zbiorowe

polowanie, w którym uczestniczy przynajmniej dwóch myśliwych, współpracujących ze sobą.

paszkot, drozd paszkot, paszkot, drozd paszkot (Turdus visdvorut L.)

największy gatunek z rodziny drozdów. Upierzenie strony grzbietowej szarobrunatne, brzusznej rdzawo-żółtawo-białe, upstrzone czarnymi plamkami. Długość ciała 26 cm, rozpiętość (...)

przeziernik

przyrząd celowniczy z otworem w środku, zastępujący szczerbinki.

paradoks

gwintowanie końca lufy w broni śrutowej. W przypadku strzelania, kulą paradoks miał nadać jej ruch obrotowy.

ptaszniczka

długa myśliwska broń palna małego kalibru, używana do polowania na ptaki od XVI w., wyposażona zazwyczaj w zewnętrzny zamek kołowy i ściętą, bogato inkrustowaną kolbę.

pyf

rozkaz dla psa myśliwskiego wystawiającego, aby ruszył zwierzyny.

posznurować

o lisie: pobiec prosto.

podrywać się

o ptakach: zrywać się do lotu.

przybory myśliwskie

przedmioty (z wyjątkiem broni) ułatwiające polowanie: futerały, torby, stolid, laski, podpórki, noże, troki, wabiki, trąbki, rogi, przybory do czyszczenia broni i elaboracji naboi (...)