Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: polowanie zbiorowe

polowanie zbiorowe

polowanie, w którym uczestniczy przynajmniej dwóch myśliwych, współpracujących ze sobą.

Polowanie zbiorowe to forma polowania, w której uczestniczy co najmniej dwóch myśliwych, odpowiednio współpracujących. Jest to jedna z najstarszych metod polowania, umożliwiająca myśliwym wykorzystanie swoich umiejętności w kooperacji, co zwiększa skuteczność łowienia. Współpraca między myśliwymi w ramach polowania zbiorowego obejmuje wymianę informacji o zwierzętach, planowanie strategii oraz działania podczas polowania. Myśliwi mogą także wspólnie ustalić miejsce polowania i podzielić się obowiązkami.

Polowanie zbiorowe ma liczne zalety. Po pierwsze, pozwala na lepsze planowanie i koordynację działań, co może przyczynić się do efektywniejszego łowienia. Ponadto, będąc ze sobą związani, myśliwi mogą lepiej chronić się nawzajem przed niebezpieczeństwami takimi jak dzikie zwierzęta czy inne ryzyka. Ponadto polowanie zbiorowe może również dostarczyć wielu satysfakcji i przyjemności - myśliwi mogą dzielić się doświadczeniami oraz umiejętnościami, a także cieszyć się towarzystwem innych pasjonatów łowiectwa. To też doskonała okazja do nawiązywania nowych przyjaźni i budowania silniejszych więzi między myśliwymi.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj polowanie zbiorowe w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

perły

nieregularne zgrubienia i wyrostki na tykach poroża byka i kozła.

patry, patry, trzeszcze

oczy zająca.

puller

człowiek obsługujący maszyny do podawania rzutków.

polano, polano, wiecha

ogon wilka.

prośna

ciężarna locha

przyszłościowa sztuka

osobnik nadający się do dalszej hodowli.

podkładacz

myśliwy lub pomocnik, który wchodzi z psami do miotu i naprowadza je na świeży trop zwierzyny.

przyrzut

szybkie przyłożenie broni do ramienia.

podgorzałka, podgorzałka (Nyroca nyroca Sulld)

ptak z rzędu blaszkodziobych należący do grążyc. Długość ciała do 42 cm, rozpiętość skrzydeł do 65 cm, ciężar 0,5-0,7 kg. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę, szyję i pierś (...)

podeszwa

spód stopy niedźwiedzia.