Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: polowanie zbiorowe

polowanie zbiorowe

polowanie, w którym uczestniczy przynajmniej dwóch myśliwych, współpracujących ze sobą.

Polowanie zbiorowe to forma polowania, w której uczestniczy co najmniej dwóch myśliwych, odpowiednio współpracujących. Jest to jedna z najstarszych metod polowania, umożliwiająca myśliwym wykorzystanie swoich umiejętności w kooperacji, co zwiększa skuteczność łowienia. Współpraca między myśliwymi w ramach polowania zbiorowego obejmuje wymianę informacji o zwierzętach, planowanie strategii oraz działania podczas polowania. Myśliwi mogą także wspólnie ustalić miejsce polowania i podzielić się obowiązkami.

Polowanie zbiorowe ma liczne zalety. Po pierwsze, pozwala na lepsze planowanie i koordynację działań, co może przyczynić się do efektywniejszego łowienia. Ponadto, będąc ze sobą związani, myśliwi mogą lepiej chronić się nawzajem przed niebezpieczeństwami takimi jak dzikie zwierzęta czy inne ryzyka. Ponadto polowanie zbiorowe może również dostarczyć wielu satysfakcji i przyjemności - myśliwi mogą dzielić się doświadczeniami oraz umiejętnościami, a także cieszyć się towarzystwem innych pasjonatów łowiectwa. To też doskonała okazja do nawiązywania nowych przyjaźni i budowania silniejszych więzi między myśliwymi.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj polowanie zbiorowe w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

podryw

polowanie polegające na strzelaniu do ptactwa płoszonego przez samego myśliwego.

piórko malarskie

zob. ostrolotka.

pasja myśliwska

zamiłowanie, żądza przygód i przeżyć myśliwskich.

podstrzelić

na polowaniu zbiorowym strzelać do zwierzyny wychodzącej na sąsiada.

przyspiesznik

urządzenie ułatwiające oddanie precyzyjnego strzału do stojącej zwierzyny grubej. Przy użyciu przyśpiesznika bardzo lekkie dotknięcie spustu powoduje zwolnienie kurka i strzał.

pierzenie się

wymiana piór u ptaków.

poryk

jednorazowy, głośny ryk jelenia byka,

patry, patry, trzeszcze

oczy zająca.

proca

jedna z najstarszych miotających broni myśliwskich. Złożony we dwoje rzemień z rozszerzoną częścią środkową (w kształcie miseczki), z której, w wyniku szybkiego obracania i puszczania (...)

podskakiwać

podchodzić tokującego głuszca. Polega to na szybkim podbiegnięciu w kierunku ptaka w trakcie głuchej pieśni - kiedy głuszec nie słyszy (zob. (...)