Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pozyskanie zwierzyny

pozyskanie zwierzyny

wejście w posiadanie zwierzyny przez odstrzał lub odłów.

Pozyskanie zwierzyny jest jednym z głównych celów łowiectwa. Jest to proces, w którym łowca wykorzystuje swoje umiejętności i wiedzę, aby zdobyć zwierzynę. Może to być odstrzał lub odłów. Odstrzał polega na polowaniu na dziką zwierzynę i strzelaniu do niej, aby ją zdobyć. Odłów natomiast polega na użyciu pułapek lub innych urządzeń do chwytania zwierzyny.

Aby skutecznie pozyskać zwierzynę, łowca musi mieć odpowiedni sprzęt i umiejętności. Musi mieć odpowiedni rodzaj broni, takich jak karabin lub strzelba, aby móc skutecznie strzelać do zwierzyny. Musi również posiadać odpowiednie pułapki lub inne urządzenia do chwytania zwierzyny. Ponadto musi posiadać wiedzę na temat tego, jak polować na dziką zwierzynę i jak ustawić pułapki, aby skutecznie je pozyskać.

Pozyskanie zwierzyny może być trudne i czasochłonne, ale może również być satysfakcjonujące dla łowcy. Jest to szanse dla łowcy, aby wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą oraz cieszyć się ze swojego sukcesu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pozyskanie zwierzyny w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

ptak łowczy, ptak łowczy, ptak myśliwski

ptak drapieżny używany do polowań. W Polsce używano sokołów i jastrzębi. Współcześni sokolnicy polują na ogół z jastrzębiami.

pan bobrowy, pan bobrowy (dominus castorum)

najwyższy urzędnik pilnujący książęcego monopolu polowania na bobry. Podlegały mu zastępy bobrowników z całego kraju.

prowadzący polowanie

myśliwy wyznaczony przez zarząd koła łowieckiego do kierowania polowaniem zbiorowym.

podłowczy

pomocnik łowczego.

pojedynka

broń myśliwska jednostrzałowa.

preparowanie

poroży i oręża dzików. Do preparowania przystępujemy niezwłocznie po strzeleniu sztuki. Najpierw czyścimy wstępnie czaszkę (usuwamy język, mózg itd.), następnie moczymy przez 24 godz. w (...)

parostki

poroże kozła sarny. Prawidłowe parostki dorosłego kozła to szóslak. Stanowią trofeum z kozła.

piżmak, piżmak (Ondatra zibethica L.)

gatunek z rzędu gryzoni pochodzący z Ameryki płn. Sprowadzony w 1905 r. do Czech rozprzestrzenił się m.in. do Polski. Długość ciała 260-400 mm, ogona 180-280 mm, ciężar 700-1600 g. (...)

pointer

wyżeł wielostronny, doskonały legawiec o bezkonkurencyjnym górnym wietrze, dobrze pracujący w suchym polu. Ma zgrabną sylwetkę, silną i szeroką pierś, ogon długi, prosty; sierść (...)

pieśń głuszca

głos wydawany przez tokującego koguta. Składa się z 4 wyraźnie oddzielonych zwrotek: klapanie powtarzane 5-15 razy przez około 4 s., trelowanie około 2 s., korkowanie - krótki główny ton (...)