Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pozyskanie zwierzyny

pozyskanie zwierzyny

wejście w posiadanie zwierzyny przez odstrzał lub odłów.

Pozyskanie zwierzyny jest jednym z głównych celów łowiectwa. Jest to proces, w którym łowca wykorzystuje swoje umiejętności i wiedzę, aby zdobyć zwierzynę. Może to być odstrzał lub odłów. Odstrzał polega na polowaniu na dziką zwierzynę i strzelaniu do niej, aby ją zdobyć. Odłów natomiast polega na użyciu pułapek lub innych urządzeń do chwytania zwierzyny.

Aby skutecznie pozyskać zwierzynę, łowca musi mieć odpowiedni sprzęt i umiejętności. Musi mieć odpowiedni rodzaj broni, takich jak karabin lub strzelba, aby móc skutecznie strzelać do zwierzyny. Musi również posiadać odpowiednie pułapki lub inne urządzenia do chwytania zwierzyny. Ponadto musi posiadać wiedzę na temat tego, jak polować na dziką zwierzynę i jak ustawić pułapki, aby skutecznie je pozyskać.

Pozyskanie zwierzyny może być trudne i czasochłonne, ale może również być satysfakcjonujące dla łowcy. Jest to szanse dla łowcy, aby wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą oraz cieszyć się ze swojego sukcesu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pozyskanie zwierzyny w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

podgorzałka, podgorzałka (Nyroca nyroca Sulld)

ptak z rzędu blaszkodziobych należący do grążyc. Długość ciała do 42 cm, rozpiętość skrzydeł do 65 cm, ciężar 0,5-0,7 kg. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę, szyję i pierś (...)

pąd

trop zwierzęcia, po którym przebiegły psy

patry, patry, trzeszcze

oczy zająca.

piórko malarskie

zob. ostrolotka.

pasy zaporowe

łowieckie poletka żerowe i zgryzowe lokalizowane w lesie na drodze do pól lub upraw leśnych, mające na celu zatrzymanie zwierzyny i uniknięcie wyrządzanych przez nią szkód.

poidło

naturalny lub sztuczny zbiornik z wodą, z którego korzysta zwierzyna.

przecinka

wąska dróżka wycięta w lesie.

pastorał

podpórka służąca do oparcia broni przy strzale

przewód

kanał w lufie.

parch lisów

choroba grzybicza skóry lisów.