Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: przesmyk

przesmyk

ulubione miejsce zwierzyny, przez które przechodzi zmieniając ostoję.

Przesmyk to miejsce, w którym zwierzyna przechodzi z jednego miejsca na drugie. Jest to ulubione miejsce zwierzyny, ponieważ daje jej możliwość szybkiego i bezpiecznego przemieszczania się między ostojami. Przesmyki są często wykorzystywane przez łowców do polowania, ponieważ są one łatwe do zlokalizowania i śledzenia. Przesmyki są również często wykorzystywane przez myśliwych do monitorowania populacji zwierzyny.

Przesmyki mogą być naturalnymi lub sztucznymi korytarzami, które połączą dwa oddalone od siebie miejsca. Naturalne przesmyki mogą być tworzone przez rzekę, górę lub inne naturalne bariery. Sztuczne przesmyki mogą być tworzone przez ludzi, aby ułatwić migrację zwierzyny między ostojami. Przesmyki mogą być również tworzone poprzez usuwanie barier takich jak druty kolczaste lub ogrodzenia.

Przesmyki są ważnym elementem ekosystemu, ponieważ umożliwiają zwierzynie swobodne przechodzenie między ostojami i pozwalają na utrzymanie równowagi w populacji. Przesmyki służą również jako środek ochrony dla zwierzyny, ponieważ umożliwiają jej uniknięcie niebezpieczeństwa i pozwalają jej na bezpieczne dotarcie do nowego miejsca.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj przesmyk w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

przepiórka, przepiórka (Coturnix coturnix L.)

ptak z rodziny bażantów podobny do kuropatwy, ale mniejszy. Na grzbiecie ma duże kremowobiale kreski. Długość ciała 20 cm, rozpiętość skrzydeł 34 cm, ciężar 50-140 g. Żyje na polach i (...)

perukarz

kozioł noszący poroże zdeformowane w kształcie narośli kostnej pokrytej scypulem. Powitanie peruki wiąże się z utratą lub uszkodzeniem jąder. Zjawisko to dużo rzadziej występuje wśród (...)

poidło

naturalny lub sztuczny zbiornik z wodą, z którego korzysta zwierzyna.

posokowiec bawarski

pies myśliwski, wyglądem przypominający większych rozmiarów jamnika. Maść czerwonobrązowa lub czerwonożółta. Pracuje wyłącznie na farbie za postrzałkiem. Przydatny szczególnie w (...)

pętla

splątane tropy zająca na śniegu.

przesadzić

o zwierzynie: przeskakiwać przez linię gdzie stoją myśliwi.

paszkot, drozd paszkot, paszkot, drozd paszkot (Turdus visdvorut L.)

największy gatunek z rodziny drozdów. Upierzenie strony grzbietowej szarobrunatne, brzusznej rdzawo-żółtawo-białe, upstrzone czarnymi plamkami. Długość ciała 26 cm, rozpiętość (...)

pointer

wyżeł wielostronny, doskonały legawiec o bezkonkurencyjnym górnym wietrze, dobrze pracujący w suchym polu. Ma zgrabną sylwetkę, silną i szeroką pierś, ogon długi, prosty; sierść (...)

parasol

paśnik dla sarn i jeleni w kształcie parasola.

piston

inaczej kapiszon.