Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: parostki

parostki

poroże kozła sarny. Prawidłowe parostki dorosłego kozła to szóslak. Stanowią trofeum z kozła.

Parostki są zazwyczaj wykonane z rogów kozła sarny. Są one zazwyczaj wykonane z rogów, które są usuwane po śmierci zwierzęcia. Parostki są używane jako trofeum myśliwskie, a także jako ozdoba. Mogą być również używane do oznaczania terytoriów lub jako symbol władzy.

Parostki składają się z dwóch rogów, które są połączone ze sobą na środku. Rogi te mają różne długości i szerokości, a ich wygląd może się różnić w zależności od gatunku i wieku kozła. Rogi mogą być prostymi lub skrzywionymi, a ich długość może sięgać nawet do kilku metrów.

Parostki sarny są czasami uważane za symbol mocy i statusu społecznego. W niektórych kulturach parostki sarny są uważane za symbol mocy i statusu społecznego, a także jako symbol dumy i honoru. Parostki mogą być również uważane za symbol duchowego przywiązania do natury i przyrody.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj parostki w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

przyspiesznik

urządzenie ułatwiające oddanie precyzyjnego strzału do stojącej zwierzyny grubej. Przy użyciu przyśpiesznika bardzo lekkie dotknięcie spustu powoduje zwolnienie kurka i strzał.

paszkot, drozd paszkot, paszkot, drozd paszkot (Turdus visdvorut L.)

największy gatunek z rodziny drozdów. Upierzenie strony grzbietowej szarobrunatne, brzusznej rdzawo-żółtawo-białe, upstrzone czarnymi plamkami. Długość ciała 26 cm, rozpiętość (...)

perukarz

kozioł noszący poroże zdeformowane w kształcie narośli kostnej pokrytej scypulem. Powitanie peruki wiąże się z utratą lub uszkodzeniem jąder. Zjawisko to dużo rzadziej występuje wśród (...)

płochacz

pies myśliwski przeznaczony do wypłaszania zwierzyny z zarośli lub szuwarów (np. spaniel).

prośna

ciężarna locha

pointer

wyżeł wielostronny, doskonały legawiec o bezkonkurencyjnym górnym wietrze, dobrze pracujący w suchym polu. Ma zgrabną sylwetkę, silną i szeroką pierś, ogon długi, prosty; sierść (...)

prowadzący polowanie

myśliwy wyznaczony przez zarząd koła łowieckiego do kierowania polowaniem zbiorowym.

prosić się

o losze: wydawać na świat młode.

populacja

grupa osobników jednego gatunku występujących w określonej biocenozie i w określonych warunkach środowiskowych.

psiarczyk

dawniej chłopiec przy psach, pomocnik kotłowego.