Definicja hasła: parostki
- parostki
poroże kozła sarny. Prawidłowe parostki dorosłego kozła to szóslak. Stanowią trofeum z kozła.
Parostki są zazwyczaj wykonane z rogów kozła sarny. Są one zazwyczaj wykonane z rogów, które są usuwane po śmierci zwierzęcia. Parostki są używane jako trofeum myśliwskie, a także jako ozdoba. Mogą być również używane do oznaczania terytoriów lub jako symbol władzy.
Parostki składają się z dwóch rogów, które są połączone ze sobą na środku. Rogi te mają różne długości i szerokości, a ich wygląd może się różnić w zależności od gatunku i wieku kozła. Rogi mogą być prostymi lub skrzywionymi, a ich długość może sięgać nawet do kilku metrów.
Parostki sarny są czasami uważane za symbol mocy i statusu społecznego. W niektórych kulturach parostki sarny są uważane za symbol mocy i statusu społecznego, a także jako symbol dumy i honoru. Parostki mogą być również uważane za symbol duchowego przywiązania do natury i przyrody.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj parostki w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę P
- przebicie
jeden z istotnych czynników skuteczności strzału śrutowego. Mierzymy go strzelając z odległości 35 m do pudełka kartonowego, w którym rozmieszczono tekturki o wymiarach 30 x 30 cm i (...)
- przelatek
dzik urodzony w ubiegłym roku.
- przybitka
1) wojłokowa, rodzaj korka oddzielającego w naboju śrutowym proch od śrutu;
2) tekturowa, zamykająca nabój śrutowy (zob. (...)
- posoka
dawna nazwa farby grubej zwierzyny.
- przybory myśliwskie
przedmioty (z wyjątkiem broni) ułatwiające polowanie: futerały, torby, stolid, laski, podpórki, noże, troki, wabiki, trąbki, rogi, przybory do czyszczenia broni i elaboracji naboi (...)
- perły
nieregularne zgrubienia i wyrostki na tykach poroża byka i kozła.
- psy, psowate, psy, psowate (Canidae)
rodzina mięsożernych, do której należą występujące w Polsce trzy gatunki łowne: wilk, lis i jenot oraz wszystkie psy domowe, w tym psy myśliwskie, które prawdopodobnie były pierwszymi (...)
- proćna
o ciężarnej losze.