Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pochwa

pochwa

futerał ochronny na głownię białej brom myśliwskiej, wykonany przeważnie ze skóry okutej

Pochwa to futerał ochronny na głownię białej broni myśliwskiej, który jest wykonany zazwyczaj ze skóry okutej. Jest to ważny element wyposażenia myśliwego, ponieważ chroni głownię przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Pochwa może być wykonana z różnych materiałów, w tym skóry, metalu lub tworzywa sztucznego. Skóra jest najczęstszym materiałem używanym do produkcji pochwy, ponieważ jest trwała i odporna na uszkodzenia. Skóra może być również ozdobiona różnymi elementami dekoracyjnymi, takimi jak kamienie szlachetne lub zdobienia.

Pochwa ma również funkcję praktyczną, ponieważ chroni głownię przed wilgocią i kurzem. Ponadto pochwa może mieć dodatkowe funkcje, takie jak uchwyty na amunicję lub inne akcesoria myśliwskie. W niektórych modelach pochwy można również zamontować dodatkowe akcesoria, takie jak lornetki lub latarki.

Pochwa jest ważnym elementem wyposażenia myśliwego i powinna być dobrze dopasowana do rodzaju broni myśliwskiej. Dobrze dobrana pochwa powinna być wygodna w noszeniu i mocno trzymać głownię broni. Pochwa powinna być również odporna na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć oraz łatwo się czyścić.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pochwa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pojemność łowiska

maksymalna liczba zwierzyny jaka powinna bytować w danym łowisku, zależna od bazy żerowej. Przy zachowaniu pojemności łowiska zwierzyna nie wyrządza nadmiernych szkód w lesie i w uprawach (...)

pudło

chybiony strzał.

parkać się

o ptakach: łączyć się w pary.

prosić się

o losze: wydawać na świat młode.

proch

materiał wybuchowy miotający stosowany w amunicji jako źródło energii do wyrzucenia pocisku. Proch bezdymny (używany współcześnie) wyrabia się z nitrocelulozy lub (rzadziej) z (...)

postrzał

miejsce trafienia zwierzyny.

ptaszniczka

długa myśliwska broń palna małego kalibru, używana do polowania na ptaki od XVI w., wyposażona zazwyczaj w zewnętrzny zamek kołowy i ściętą, bogato inkrustowaną kolbę.

przezimek

o zwierzynie urodzonej w ubiegłym roku.

puller

człowiek obsługujący maszyny do podawania rzutków.

paszkot, drozd paszkot, paszkot, drozd paszkot (Turdus visdvorut L.)

największy gatunek z rodziny drozdów. Upierzenie strony grzbietowej szarobrunatne, brzusznej rdzawo-żółtawo-białe, upstrzone czarnymi plamkami. Długość ciała 26 cm, rozpiętość (...)