Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: podeszwa

podeszwa

spód stopy niedźwiedzia.

Podeszwa jest częścią stopy niedźwiedzia, która jest odpowiedzialna za utrzymanie go w równowadze i zapewnienie mu stabilności. Jest to bardzo ważny element anatomii niedźwiedzia, ponieważ pozwala mu poruszać się po różnych powierzchniach. Podeszwa składa się z trzech głównych części: pięty, śródstopia i palców. Pięta jest szeroka i gruba, co umożliwia niedźwiedziowi utrzymanie równowagi podczas chodzenia. Śródstopie jest wystarczająco elastyczne, aby umożliwić niedźwiedziowi swobodne poruszanie się po różnych powierzchniach. Palce są długie i szerokie, co umożliwia niedźwiedziowi chwycenie przedmiotów lub wspinanie się na drzewa.

Podeszwa jest pokryta grubymi warstwami skóry i tłuszczu, które chronią stopy przed urazami mechanicznymi i zimnem. Skóra na podeszwach jest bardzo twarda i odporna na uszkodzenia, dzięki czemu niedźwiedzie mogą chodzić po twardych powierzchniach bez obaw o uszkodzenie skóry. Tłuszcz na podeszwach ma również funkcję amortyzującą, która chroni stopy przed wstrząsami podczas chodzenia po twardych powierzchniach.

Podeszwa jest bardzo ważnym elementem anatomii niedźwiedzi, ponieważ zapewnia im stabilność i utrzymanie równowagi podczas chodzenia po różnych powierzchniach. Jego gruba warstwa skóry i tłuszczu chroni stopy przed urazami mechanicznymi oraz amortyzuje wstrząsy podczas chodzenia po twardych powierzchniach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj podeszwa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pojedynka

broń myśliwska jednostrzałowa.

postrzałek

zwierz raniony strzałem (ale nie śmiertelnie).

pogłowie

ogół zwierzyny danego gatunku, bytującego na określonym terenie.

proca

jedna z najstarszych miotających broni myśliwskich. Złożony we dwoje rzemień z rozszerzoną częścią środkową (w kształcie miseczki), z której, w wyniku szybkiego obracania i puszczania (...)

pole

1) teren, na którym odbywa się polowanie;
2) rok pracy psa myśliwskiego (np. drugie pole - drugi sezon).

pudło

chybiony strzał.

pąd

trop zwierzęcia, po którym przebiegły psy

parch lisów

choroba grzybicza skóry lisów.

par force

rodzaj polowania konno z psami gończymi na jelenie, dziki, zające, lisy, rozpowszechniony głównie w Anglii.

padlina

ciało nieżywego zwierzęcia, które padło w sposób naturalny.