Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: podeszwa

podeszwa

spód stopy niedźwiedzia.

Podeszwa jest częścią stopy niedźwiedzia, która jest odpowiedzialna za utrzymanie go w równowadze i zapewnienie mu stabilności. Jest to bardzo ważny element anatomii niedźwiedzia, ponieważ pozwala mu poruszać się po różnych powierzchniach. Podeszwa składa się z trzech głównych części: pięty, śródstopia i palców. Pięta jest szeroka i gruba, co umożliwia niedźwiedziowi utrzymanie równowagi podczas chodzenia. Śródstopie jest wystarczająco elastyczne, aby umożliwić niedźwiedziowi swobodne poruszanie się po różnych powierzchniach. Palce są długie i szerokie, co umożliwia niedźwiedziowi chwycenie przedmiotów lub wspinanie się na drzewa.

Podeszwa jest pokryta grubymi warstwami skóry i tłuszczu, które chronią stopy przed urazami mechanicznymi i zimnem. Skóra na podeszwach jest bardzo twarda i odporna na uszkodzenia, dzięki czemu niedźwiedzie mogą chodzić po twardych powierzchniach bez obaw o uszkodzenie skóry. Tłuszcz na podeszwach ma również funkcję amortyzującą, która chroni stopy przed wstrząsami podczas chodzenia po twardych powierzchniach.

Podeszwa jest bardzo ważnym elementem anatomii niedźwiedzi, ponieważ zapewnia im stabilność i utrzymanie równowagi podczas chodzenia po różnych powierzchniach. Jego gruba warstwa skóry i tłuszczu chroni stopy przed urazami mechanicznymi oraz amortyzuje wstrząsy podczas chodzenia po twardych powierzchniach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj podeszwa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

paprzysko

miejsce piaskowych kąpieli ptaków.

posznurować

o lisie: pobiec prosto.

psiarczyk

dawniej chłopiec przy psach, pomocnik kotłowego.

pole

1) teren, na którym odbywa się polowanie;
2) rok pracy psa myśliwskiego (np. drugie pole - drugi sezon).

paradoks

gwintowanie końca lufy w broni śrutowej. W przypadku strzelania, kulą paradoks miał nadać jej ruch obrotowy.

przybitka

1) wojłokowa, rodzaj korka oddzielającego w naboju śrutowym proch od śrutu;
2) tekturowa, zamykająca nabój śrutowy (zob. (...)

podrywać się

o ptakach: zrywać się do lotu.

piston

inaczej kapiszon.

pointer

wyżeł wielostronny, doskonały legawiec o bezkonkurencyjnym górnym wietrze, dobrze pracujący w suchym polu. Ma zgrabną sylwetkę, silną i szeroką pierś, ogon długi, prosty; sierść (...)

parch lisów

choroba grzybicza skóry lisów.