Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: podeszwa

podeszwa

spód stopy niedźwiedzia.

Podeszwa to spód stopy niedźwiedzia, składający się z pięty, śródstopia i palców. Pełni kluczową rolę w utrzymaniu równowagi i zapewnieniu stabilności niedźwiedziowi podczas poruszania się po różnych powierzchniach. Gruba warstwa skóry oraz tłuszczu pokrywająca podeszwę chronią ją przed urazami mechanicznymi i amortyzują wstrząsy podczas chodzenia po twardych powierzchniach. Dzięki swojej elastyczności, podeszwa umożliwia niedźwiedziowi swobodne poruszanie się oraz chwycenie przedmiotów czy wspinanie się na drzewa. Anatomia podeszwy jest istotnym elementem dla niedźwiedzi, który pozwala im sprostać wyzwaniom związanym z przemieszczaniem się w ich naturalnym środowisku życia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj podeszwa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

paszkot, drozd paszkot, paszkot, drozd paszkot (Turdus visdvorut L.)

największy gatunek z rodziny drozdów. Upierzenie strony grzbietowej szarobrunatne, brzusznej rdzawo-żółtawo-białe, upstrzone czarnymi plamkami. Długość ciała 26 cm, rozpiętość (...)

przewód łowiecki

inaczej conductus.

Purday

angielska firma produkująca wysokiej klasy dubeltówki.

piórko malarskie

zob. ostrolotka.

przełaj

- jeden z największych ciężarów łowieckich w dawnej Polsce, polegający na obowiązku pilnowania zwierzyny łatwo zmieniającej swoją ostoję.

pojemność łowiska

maksymalna liczba zwierzyny jaka powinna bytować w danym łowisku, zależna od bazy żerowej. Przy zachowaniu pojemności łowiska zwierzyna nie wyrządza nadmiernych szkód w lesie i w uprawach (...)

podkowa

ciemnobrązowy łuk upierzenia na piersi kuropatwy.

ptactwo łowne

gatunki ptaków na które mo.na polować (patrz: zwierzyna) 429.Ptak łowczy ? uło.ony i wykorzystywany do polowania na zwierzynę

pasowanie na myśliwego

stary obyczaj przyjmowania adepta do grona myśliwych. Nakazuje on dokonać tego ceremonialnie po ustrzeleniu przez adepta pierwszej sztuki grubej zwierzyny. Najstarszy wiekiem i doświadczeniem (...)

przetrzebić

zmniejszyć liczbę zwierzyny przez nadmierny odstrzał.