Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: paszcza

paszcza

otwór gębowy niedźwiedzia, wilka, rysia i psa.

Paszcza jest częścią anatomiczną zwierząt, która służy do połykania pokarmu. Jest to otwór gębowy, który znajduje się na przedniej części głowy. Paszcza składa się z ust, jamy ustnej, dziąseł i języka. Usta są otoczone wargami i mają za zadanie otwierać i zamykać paszczę. W jamie ustnej znajdują się dziąsła, które trzymają zęby w miejscu i chronią je przed uszkodzeniem. Język jest miękkim narządem, który służy do połykania pokarmu i wyczuwania smaku.

Paszcza ma również inne funkcje niż połykanie pokarmu. Zwierzęta mogą używać paszczy do obrony lub ataku. Niedźwiedzie, wilki, rysie i psy maja silne szczęki i duże zęby, które mogą być użyte do obrony lub ataku. Paszcza może być również używana do wydawania dźwięków lub okazywania emocji. Zwierzeta mogą wydawać różne dźwięki przez paszczę, takie jak szczekanie, warczenie lub ryczenie. Mogą one również okazywać emocje poprzez otwieranie paszczy lub marszczenie warg.

Paszcza jest ważnym narzadzie anatomicznym dla wielu gatunków zwierzat. Słuzy ona do połykania pokarmu, obrony i okazywania emocji. Paszcza sklada sie z ust, jamy ustnej, dziaseł i jezzyka. Zwierze moze uzywać paszczy do obrony lub ataku oraz wydawac dziwne dzieki przez paszczé.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj paszcza w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pomiatać

o samicach czworonożnych drapieżników (psy, borsuki, wilki, lisy): wydawać na świat potomstwo.

ptactwo łowne

gatunki ptaków na które mo.na polować (patrz: zwierzyna) 429.Ptak łowczy ? uło.ony i wykorzystywany do polowania na zwierzynę

prośna

ciężarna locha

podchód

sposób polowania, polegający na podchodzeniu przez myśliwego do zwierzyny na odległość strzału.

podajnik

urządzenie w broni powtarzalnej podające, po wyrzuceniu łuski, kolejny nabój do komory nabojowej.

pan bobrowy, pan bobrowy (dominus castorum)

najwyższy urzędnik pilnujący książęcego monopolu polowania na bobry. Podlegały mu zastępy bobrowników z całego kraju.

pozyskanie zwierzyny

wejście w posiadanie zwierzyny przez odstrzał lub odłów.

przebicie

jeden z istotnych czynników skuteczności strzału śrutowego. Mierzymy go strzelając z odległości 35 m do pudełka kartonowego, w którym rozmieszczono tekturki o wymiarach 30 x 30 cm i (...)

pasy zaporowe

łowieckie poletka żerowe i zgryzowe lokalizowane w lesie na drodze do pól lub upraw leśnych, mające na celu zatrzymanie zwierzyny i uniknięcie wyrządzanych przez nią szkód.

podkowa

ciemnobrązowy łuk upierzenia na piersi kuropatwy.