Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: podprowadzać

podprowadzać

o tropicielu lub psie myśliwskim: zaprowadzić myśliwego na spotkanie ze zwierzyną.

Podprowadzanie to technika łowiecka stosowana przy tropieniu zwierzyny, polegająca na wykorzystaniu specjalnie wyszkolonego tropiciela lub psa myśliwskiego do zaprowadzenia myśliwego na spotkanie ze zwierzyną. Jest to szczególnie przydatne w przypadku trudno dostępnych miejsc, gdzie zwierzęta często przebywają, co umożliwia skuteczniejsze polowanie. Tropiciel lub pies myśliwski musi posiadać dobrze rozwinięty nos oraz umiejętność śledzenia śladów zwierzyny, a także być odpowiednio ułożony i posłuszny, aby skutecznie prowadzić myśliwego do celu.

Podprowadzanie pozwala więc myśliwym dotrzeć do miejsc, które mogą być trudne do znalezienia samodzielnie, dzięki zdolnościom tropiciele lub psów myśliwskich w wykrywaniu i podążaniu za zwierzyną. Ta technika łowiecka jest integralną częścią strategii polowania, pozwalając na efektywniejsze wykorzystanie terenu łowieckiego oraz zwiększenie szans na udane połowy.

W przypadku dzikiej zwierzyny, która jest zwykle ostrożna i unika kontaktu z ludźmi, podprowadzanie jest niezwykle skutecznym sposobem na znalezienie jej śladów, co pozwala na zwiększenie szans na sukces polowania. Dzięki tej metodzie myśliwi mogą pozyskać informacje o zachowaniu i ruchach zwierząt, a także uzyskać możliwość skutecznego oddania strzału.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj podprowadzać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

ptactwo

zbiorowa nazwa ptaków łownych.

przesadzić

o zwierzynie: przeskakiwać przez linię gdzie stoją myśliwi.

posznurować

o lisie: pobiec prosto.

pieśń głuszca

głos wydawany przez tokującego koguta. Składa się z 4 wyraźnie oddzielonych zwrotek: klapanie powtarzane 5-15 razy przez około 4 s., trelowanie około 2 s., korkowanie - krótki główny ton (...)

płochacz

pies myśliwski przeznaczony do wypłaszania zwierzyny z zarośli lub szuwarów (np. spaniel).

podchód

sposób polowania, polegający na podchodzeniu przez myśliwego do zwierzyny na odległość strzału.

parzyć się

o ptakach zaspokajających popęd płciowy.

piszczeć

o samicy sarny (kozie): wydawać głos (pisk).

przeziernik

przyrząd celowniczy z otworem w środku, zastępujący szczerbinki.

Purday

angielska firma produkująca wysokiej klasy dubeltówki.