Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: podprowadzać

podprowadzać

o tropicielu lub psie myśliwskim: zaprowadzić myśliwego na spotkanie ze zwierzyną.

Podprowadzanie to technika łowiecka, która polega na wykorzystaniu tropiciela lub psa myśliwskiego do zaprowadzenia myśliwego na spotkanie ze zwierzyną. Tropiciel lub pies myśliwski są w stanie wyczuć obecność zwierzyny i prowadzić myśliwego do jej miejsca. Technika ta jest szczególnie przydatna w przypadku dzikich zwierząt, które są trudne do znalezienia.

Tropiciel lub pies myśliwski musi być odpowiednio wyszkolony, aby skutecznie podprowadzać. Musi on mieć dobrze rozwinięty nos, aby móc wyczuć obecność zwierzyny i być w stanie ją śledzić. Musi również być odpowiednio ułożony, aby mógł skutecznie prowadzić myśliwego do celu.

Podprowadzanie jest bardzo przydatną techniką łowiecką, ponieważ pozwala myśliwemu na dotarcie do trudno dostępnych miejsc, gdzie może spotkać się ze zwierzyną. Jest to szczególnie przydatne w przypadku dzikich zwierząt, które są trudne do znalezienia. Dzięki tej technice myśliwi mogą dotrzeć do miejsc, gdzie inaczej niemożliwe byłoby spotkanie ze zwierzyną.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj podprowadzać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

para, para, parka

samiec i samica tego samego gatunku.

ponowa

świeży opad śniegu ułatwiający myśliwym tropienie. Idealne warunki do polowania.

przybory myśliwskie

przedmioty (z wyjątkiem broni) ułatwiające polowanie: futerały, torby, stolid, laski, podpórki, noże, troki, wabiki, trąbki, rogi, przybory do czyszczenia broni i elaboracji naboi (...)

piórko malarskie

zob. ostrolotka.

proch

materiał wybuchowy miotający stosowany w amunicji jako źródło energii do wyrzucenia pocisku. Proch bezdymny (używany współcześnie) wyrabia się z nitrocelulozy lub (rzadziej) z (...)

pomiatać

o samicach czworonożnych drapieżników (psy, borsuki, wilki, lisy): wydawać na świat potomstwo.

parostki

poroże kozła sarny. Prawidłowe parostki dorosłego kozła to szóslak. Stanowią trofeum z kozła.

piston

inaczej kapiszon.

poletko łowieckie

powierzchnia uprawy roślin, służących zwierzynie jako żer lub karma. Dzielimy je na: żerowe, ogryzowe oraz produkcyjne. Na poletku łowieckim uprawia się rośliny okopowe, motylkowe, owies a (...)

pasja myśliwska

zamiłowanie, żądza przygód i przeżyć myśliwskich.