Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: podprowadzać

podprowadzać

o tropicielu lub psie myśliwskim: zaprowadzić myśliwego na spotkanie ze zwierzyną.

Podprowadzanie to technika łowiecka stosowana przy tropieniu zwierzyny, polegająca na wykorzystaniu specjalnie wyszkolonego tropiciela lub psa myśliwskiego do zaprowadzenia myśliwego na spotkanie ze zwierzyną. Jest to szczególnie przydatne w przypadku trudno dostępnych miejsc, gdzie zwierzęta często przebywają, co umożliwia skuteczniejsze polowanie. Tropiciel lub pies myśliwski musi posiadać dobrze rozwinięty nos oraz umiejętność śledzenia śladów zwierzyny, a także być odpowiednio ułożony i posłuszny, aby skutecznie prowadzić myśliwego do celu.

Podprowadzanie pozwala więc myśliwym dotrzeć do miejsc, które mogą być trudne do znalezienia samodzielnie, dzięki zdolnościom tropiciele lub psów myśliwskich w wykrywaniu i podążaniu za zwierzyną. Ta technika łowiecka jest integralną częścią strategii polowania, pozwalając na efektywniejsze wykorzystanie terenu łowieckiego oraz zwiększenie szans na udane połowy.

W przypadku dzikiej zwierzyny, która jest zwykle ostrożna i unika kontaktu z ludźmi, podprowadzanie jest niezwykle skutecznym sposobem na znalezienie jej śladów, co pozwala na zwiększenie szans na sukces polowania. Dzięki tej metodzie myśliwi mogą pozyskać informacje o zachowaniu i ruchach zwierząt, a także uzyskać możliwość skutecznego oddania strzału.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj podprowadzać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

pogonić

o psie myśliwskim: popędzić za ruszonym zającem.

przestęp

trop jelenia charakteryzujący się tym, że odcisk tylnego badyla przekracza odcisk badyla przedniego.

par force

rodzaj polowania konno z psami gończymi na jelenie, dziki, zające, lisy, rozpowszechniony głównie w Anglii.

polano, polano, wiecha

ogon wilka.

psiarczyk

dawniej chłopiec przy psach, pomocnik kotłowego.

pointer

wyżeł wielostronny, doskonały legawiec o bezkonkurencyjnym górnym wietrze, dobrze pracujący w suchym polu. Ma zgrabną sylwetkę, silną i szeroką pierś, ogon długi, prosty; sierść (...)

piszczałka

wabik (zwykle kościany) na jarząbki.

para, para, parka

samiec i samica tego samego gatunku.

proca

jedna z najstarszych miotających broni myśliwskich. Złożony we dwoje rzemień z rozszerzoną częścią środkową (w kształcie miseczki), z której, w wyniku szybkiego obracania i puszczania (...)

pióro
(...)