Definicja hasła: pojedynek
- pojedynek
zwierz (samiec), który wiedzie samotny tryb życia.
Pojedynek to termin używany w łowiectwie, aby opisać samca danego gatunku zwierząt, który wiedzie samotny tryb życia. Zazwyczaj pojedynki są spotykane wśród dzikich zwierząt, takich jak lisy, wilki i niedźwiedzie. Samce tego typu zazwyczaj są silniejsze i bardziej agresywne niż ich odpowiedniki żeńskie.
Pojedynki są często widoczne w okresie godowym, kiedy samce walczą o prawo do posiadania terytorium i do kopulacji z samicami. W tym czasie samce mogą być bardzo agresywne i walczyć ze sobą o dominację. Pojedynki te służą również do wyłonienia silniejszego samca, który będzie miał większe szanse na przekazanie swoich genów następnym pokoleniom.
Pojedynki są również czasami widoczne poza okresem godowym, gdy samce walczą o jedzenie lub terytorium. W tym przypadku pojedynek może trwać dłużej niż w okresie godowym i może być bardziej brutalny. W niektórych przypadkach pojedynek może doprowadzić do śmierci jednego lub obu samców.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pojedynek w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę P
- przodownica
łania, locha, owca prowadząca stado (chmarę, watahę) i czuwająca nad ich bezpieczeństwem.
- przecinka
wąska dróżka wycięta w lesie.
- pasza soczysta, pasza soczysta, karma soczysta
karma zawierająca duży procent wody (buraki, ziemniaki, kiszonka).
- posznurować
o lisie: pobiec prosto.
- pokot, pokot, rozkład
ogół zwierzyny ubitej na polowaniu ułożony wg ustalonej kolejności (hierarchii łowieckiej). Rozłożonego pokotu nie wolno przejść w poprzek. Pokot wraz z sygnałami i ogniskiem powinien (...)
- ptak łowczy, ptak łowczy, ptak myśliwski
ptak drapieżny używany do polowań. W Polsce używano sokołów i jastrzębi. Współcześni sokolnicy polują na ogół z jastrzębiami.
- parzyć się
o ptakach zaspokajających popęd płciowy.
- postrzał
miejsce trafienia zwierzyny.
- prowadzący polowanie
myśliwy wyznaczony przez zarząd koła łowieckiego do kierowania polowaniem zbiorowym.
- poletko łowieckie
powierzchnia uprawy roślin, służących zwierzynie jako żer lub karma. Dzielimy je na: żerowe, ogryzowe oraz produkcyjne. Na poletku łowieckim uprawia się rośliny okopowe, motylkowe, owies a (...)