Definicja hasła: pojedynek
- pojedynek
zwierz (samiec), który wiedzie samotny tryb życia.
Pojedynek to termin używany w łowiectwie, aby opisać samca danego gatunku zwierząt, który wiedzie samotny tryb życia. Zazwyczaj pojedynki są spotykane wśród dzikich zwierząt, takich jak lisy, wilki i niedźwiedzie. Samce tego typu zazwyczaj są silniejsze i bardziej agresywne niż ich odpowiedniki żeńskie.
Pojedynki są często widoczne w okresie godowym, kiedy samce walczą o prawo do posiadania terytorium i do kopulacji z samicami. W tym czasie samce mogą być bardzo agresywne i walczyć ze sobą o dominację. Pojedynki te służą również do wyłonienia silniejszego samca, który będzie miał większe szanse na przekazanie swoich genów następnym pokoleniom.
Pojedynki są również czasami widoczne poza okresem godowym, gdy samce walczą o jedzenie lub terytorium. W tym przypadku pojedynek może trwać dłużej niż w okresie godowym i może być bardziej brutalny. W niektórych przypadkach pojedynek może doprowadzić do śmierci jednego lub obu samców.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pojedynek w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę P
- podryw
polowanie polegające na strzelaniu do ptactwa płoszonego przez samego myśliwego.
- plusk, plusk, kielnia
ogon bobra.
- pasja myśliwska
zamiłowanie, żądza przygód i przeżyć myśliwskich.
- przełaj
- jeden z największych ciężarów łowieckich w dawnej Polsce, polegający na obowiązku pilnowania zwierzyny łatwo zmieniającej swoją ostoję.
- puller
człowiek obsługujący maszyny do podawania rzutków.
- par force
rodzaj polowania konno z psami gończymi na jelenie, dziki, zające, lisy, rozpowszechniony głównie w Anglii.
- pieśń głuszca
głos wydawany przez tokującego koguta. Składa się z 4 wyraźnie oddzielonych zwrotek: klapanie powtarzane 5-15 razy przez około 4 s., trelowanie około 2 s., korkowanie - krótki główny ton (...)
- Polski Związek Łowiecki
organizacja łowiecka powstała w 1923 r. z przekształcenia Centralnego Związku Stowarzyszeń Łowieckich. Obecnie PZŁ działa w oparciu o Ustawę z 17 czerwca 1959 r. i posiada statut nadany (...)
- pies myśliwski
pies określonej rasy, który ze względu na cechy wrodzone nadaje się do układania myśliwskiego. Jego zadaniem jest pomagać myśliwemu przez wykonywanie jednej lub wielu czynności (psy (...)