Definicja hasła: przystrzelanie broni
- przystrzelanie broni
wyregulowanie przyrządów celowniczych w ten sposób, aby broń biła celnie.
Przystrzelanie broni to proces, którego celem jest wyregulowanie przyrządów celowniczych w taki sposób, aby broń biła celnie. Jest to kluczowy krok dla myśliwego, pozwalający na skuteczne i precyzyjne strzelanie do zwierzyny. Proces ten może być przeprowadzany przez profesjonalnego strzelca lub samodzielnie przez myśliwego. Aby skutecznie przystrzelić broń, konieczne jest najpierw zidentyfikowanie typu broni oraz odnalezienie optymalnej kombinacji ustawień przyrządów celowniczych.
Następnie następuje ustawienie odległości między źrenicą a okiem strzelca oraz odległości między lufą a celem. Po tym kroku następuje wybór odpowiedniej amunicji i dostosowanie przyrządów celowniczych tak, aby amunicja trafiała w cel. Aby potwierdzić poprawność przystrzelenia broni, można wykorzystać strzelanie do tarczy lub innego obiektu z odległości 25-50 metrów i przeprowadzenie obserwacji trafień. W przypadku gdy amunicja trafia w zamierzony punkt, broń jest uznawana za poprawnie przystrzeloną. Natomiast gdy amunicja nie trafia w oczekiwane miejsce, konieczne jest dokonanie korekty ustawień przyrządów celowniczych i powtórzenie procesu aż do uzyskania pożądanego rezultatu.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj przystrzelanie broni w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę P
- pęta
krótkie rzemyki służące do przytrzymania ptaka łowczego.
- podeszwa
spód stopy niedźwiedzia.
- patry, patry, trzeszcze
oczy zająca.
- pies myśliwski
pies określonej rasy, który ze względu na cechy wrodzone nadaje się do układania myśliwskiego. Jego zadaniem jest pomagać myśliwemu przez wykonywanie jednej lub wielu czynności (psy (...)
- płaskonos, płaskonos (Spatula clypeata L.)
bardzo nielicznie lęgowy ptak z rodziny blaszkodziobych należący do kaczek właściwych. Charakterystyczną cechą płaskonosa jest wąski u nasady dziób, rozszerzony przy końcu. Długość (...)
- parch lisów
choroba grzybicza skóry lisów.
- przesmyk
ulubione miejsce zwierzyny, przez które przechodzi zmieniając ostoję.
- prowadzenie
1) o jeleniu, danielu, dziku: przewodzenie stadu;
2) o samicy: opieka nad potomstwem,
3) o myśliwym: przesuwanie wylotu lufy za poruszającym się celem.
- ptaki, ptaki (Aves)
gromada kręgowców, których przednia para kończyn przekształcona jest w skrzydła, a szczęka oraz żuchwa są wydłużone i wraz z pokrywą rogową tworzą dziób.