Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: przystrzelanie broni

przystrzelanie broni

wyregulowanie przyrządów celowniczych w ten sposób, aby broń biła celnie.

Przystrzelanie broni jest procesem, który ma na celu wyregulowanie przyrządów celowniczych w taki sposób, aby broń biła celnie. Proces ten jest ważny dla każdego myśliwego, ponieważ pozwala mu na precyzyjne strzelanie do zwierzyny. Przystrzelanie broni może być wykonywane przez profesjonalnego strzelca lub samodzielnie przez myśliwego.

Aby skutecznie przystrzelić broń, należy najpierw zidentyfikować typ broni i jej przyrządy celownicze. Następnie trzeba ustawić odległość między źrenicą a okiem strzelca oraz ustawić odległość między lufą a celem. Po tym należy wybrać odpowiedni rodzaj amunicji i ustawić przyrządy celownicze tak, aby amunicja trafiała w cel.

Na koniec należy sprawdzić, czy broń jest poprawnie przystrzelona. Można to zrobić poprzez strzelanie do tarczy lub innego obiektu na odległości 25-50 metrów i obserwowanie, gdzie trafia amunicja. Jeśli amunicja trafia w cel, oznacza to, że broń jest poprawnie przystrzelona. W przeciwnym razie trzeba będzie skorygować ustawienia przyrządów celowniczych i powtórzyć proces aż do uzyskania pożądanego rezultatu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj przystrzelanie broni w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

panewka

wklęsłe miejsce znajdujące się pod kurkiem strzelby skałkowej, gdzie podsypywało się proch (zob. skałkówka).

polowanie

tropienie, ściganie, strzelanie i łowienie zwierzyny sposobami zgodnymi z prawem. Poloewanie stanowiło zajęcie ludzi od czasów pierwotnych aż do dziś. Na przestrzeni wieków ulegało i ulega (...)

podajnik

urządzenie w broni powtarzalnej podające, po wyrzuceniu łuski, kolejny nabój do komory nabojowej.

pyza

nos żubra i łosia.

posokowiec hanowerski

pies myśliwski średniej wielkości, maści brązowej z czarną maską na pysku. Głowę ma dużą z obwisłymi uszami i faflami, ogon długi i gruby. Pies jednostronny doskonale pracujący na (...)

przestęp

trop jelenia charakteryzujący się tym, że odcisk tylnego badyla przekracza odcisk badyla przedniego.

puller

człowiek obsługujący maszyny do podawania rzutków.

preparowanie

poroży i oręża dzików. Do preparowania przystępujemy niezwłocznie po strzeleniu sztuki. Najpierw czyścimy wstępnie czaszkę (usuwamy język, mózg itd.), następnie moczymy przez 24 godz. w (...)

poidło

naturalny lub sztuczny zbiornik z wodą, z którego korzysta zwierzyna.

patrochy

niejadalne wnętrzności zwierzyny.