Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: pyf

pyf

rozkaz dla psa myśliwskiego wystawiającego, aby ruszył zwierzyny.

Pyf to jeden z podstawowych rozkazów, który może być wydawany przez myśliwego swojemu psu myśliwskiego. Jest to słowo, które wyraża polecenie dla psa, aby ruszył zwierzynę. Słowo to jest używane do określenia sytuacji, w której pies ma wystartować i zacząć polowanie.

Pies myśliwski musi być odpowiednio wyszkolony, aby mógł poprawnie wykonać rozkaz pyf. Musi on nauczyć się reagować na polecenia swojego właściciela i wiedzieć, jak poprawnie ruszyć zwierzynę. Pies musi również nauczyć się słuchać innych rozkazów, takich jak „stop” lub „wróć”, aby mógł skutecznie polować.

Rozkaz pyf jest bardzo ważnym elementem polowania i może być używany do określenia momentu, w którym pies ma ruszyć za zwierzyną. Jest to ważne dla bezpieczeństwa myśliwego i innych osób biorących udział w polowaniu oraz dla skuteczności samego polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj pyf w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

piszczałka

wabik (zwykle kościany) na jarząbki.

posoka

dawna nazwa farby grubej zwierzyny.

polowanie

tropienie, ściganie, strzelanie i łowienie zwierzyny sposobami zgodnymi z prawem. Poloewanie stanowiło zajęcie ludzi od czasów pierwotnych aż do dziś. Na przestrzeni wieków ulegało i ulega (...)

pniaki

inaczej haki.

parostki

poroże kozła sarny. Prawidłowe parostki dorosłego kozła to szóslak. Stanowią trofeum z kozła.

pokot, pokot, rozkład

ogół zwierzyny ubitej na polowaniu ułożony wg ustalonej kolejności (hierarchii łowieckiej). Rozłożonego pokotu nie wolno przejść w poprzek. Pokot wraz z sygnałami i ogniskiem powinien (...)

podlot

młody ptak zaczynający latać.

parkoty

okres godowy u zajęcy (pierwsze parkoty przypadają na styczeń i luty).

pielesz

gniazdo ptaka drapieżnego.

pianie

wydawanie ostrego głosu przez koguty bażanta.