Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: paszkot, drozd paszkot

paszkot, drozd paszkot, paszkot, drozd paszkot (Turdus visdvorut L.)

największy gatunek z rodziny drozdów. Upierzenie strony grzbietowej szarobrunatne, brzusznej rdzawo-żółtawo-białe, upstrzone czarnymi plamkami. Długość ciała 26 cm, rozpiętość skrzydeł 47 cm. Gnieździ się w całej Polsce w rozległych wysokopiennych lasach. Odżywia się owadami, ślimakami, jagodami. Gniazdo zakłada na wysokości kilku metrów. Samica składa 3-5 jaj, które wysiaduje przez 14 dni (dwa lęgi w roku). Pisklęta są gniazdownikami i opuszczają gniazdo po 20 dniach. Ptak łowny bez znaczenia gospodarczego.

Paszkot, drozd paszkot jest największym gatunkiem z rodziny drozdów. Jego upierzenie strony grzbietowej jest szarobrunatne, a brzusznej rdzawo-żółtawo-białe, upstrzone czarnymi plamkami. Długość ciała wynosi 26 cm, a rozpiętość skrzydeł 47 cm. Paszkot gnieździ się w całej Polsce w rozległych wysokopiennych lasach. Odżywia się owadami, ślimakami i jagodami. Gniazdo zakłada na wysokości kilku metrów. Samica składa 3-5 jaj, które wysiaduje przez 14 dni (dwa lęgi w roku). Pisklęta są gniazdownikami i opuszczają gniazdo po 20 dniach.

Paszkot jest ptakiem łownym bez znaczenia gospodarczego. Jest to ptak o dużej aktywności lotnej i bardzo dobrze widoczny na tle nieba. Jego charakterystyczny głos można usłyszeć od maja do września. W okresie godowym samce śpiewają swoje pieśni godowe z lotu ptaka, aby przyciągnąć samice. Paszkoty są bardzo towarzyskie i często spotykane w stadach licznych do kilkuset osobników.

Paszkoty są bardzo popularnymi ptakami w Polsce i szeroko rozpowszechnione na terenie całego kraju. Są one ważnymi elementami ekosystemu lasów, ponieważ odgrywają istotną rolę w kontrolowaniu populacji owadów i innych małych zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj paszkot, drozd paszkot w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę P

zobacz pełną listę haseł

paprać się

o ptakach: kąpać się w piasku.

pierzenie się

wymiana piór u ptaków.

posokowiec hanowerski

pies myśliwski średniej wielkości, maści brązowej z czarną maską na pysku. Głowę ma dużą z obwisłymi uszami i faflami, ogon długi i gruby. Pies jednostronny doskonale pracujący na (...)

psy, psowate, psy, psowate (Canidae)

rodzina mięsożernych, do której należą występujące w Polsce trzy gatunki łowne: wilk, lis i jenot oraz wszystkie psy domowe, w tym psy myśliwskie, które prawdopodobnie były pierwszymi (...)

podstrzelić

na polowaniu zbiorowym strzelać do zwierzyny wychodzącej na sąsiada.

podchód

sposób polowania, polegający na podchodzeniu przez myśliwego do zwierzyny na odległość strzału.

posokowiec

pies myśliwski pracujący na farbie,

posyp

inaczej daszek.

pyza

nos żubra i łosia.

parch lisów

choroba grzybicza skóry lisów.