Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bukiew

bukiew

nasiona buka, ulubiona karma zwierzyny, szczególnie dzików. Jeżeli bukiew obrodzi w jakiejś okolicy, to dziki ściągają tam z całego terenu.

Bukiew to nasiona buka, które są ulubioną karmą dla zwierzyny. Zazwyczaj są one wykorzystywane jako przynęta do łowienia dzików. Bukiew jest bardzo pożywnym i smacznym pokarmem, który składa się głównie z tłuszczu i białka. Zawiera również dużo witamin i minerałów, co czyni go idealnym pożywieniem dla dzików.

Jeśli bukiew obrodzi w jakiejś okolicy, to dziki ściągają tam z całego terenu. Jest to szczególnie widoczne w okresie jesiennym, kiedy bukiew jest najbardziej obfity. Dziki są w stanie wykryć bukiew na odległość i przyciągnąć je do swojego terytorium. Dlatego też myśliwi czasami ustawiają pułapki na bukiew, aby łatwiej było je polować.

Bukiew jest więc bardzo ważnym elementem łowiectwa, ponieważ stanowi on główne pożywienie dla dzików. Jest on również bardzo pożywny i bogaty w witaminy i minerały, co czyni go idealnym pokarmem dla tych zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bukiew w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bojownik batalion

inaczej batalion.

biomasa

masa jaką posiada organizm łub grupa organizmów żywych (np. populacja).

bażant zwyczajny łowny, kaukaski, kolchijski, bażant zwyczajny łowny, kaukaski, kolchijski (Phasianus colchicus L.)

ptak łowny z rodziny bażan- towatych, z rzędu kuraków. Pochodzi głównie z zachodniej i środkowej Azji, do Polski sprowadzony w XVIII w. Samieć jest barwnie upierzony o metalicznym połysku (...)

błotniaki, błotniaki (Circus)

rodzaj ptaków drapieżnych z rodziny jastrzębiowatych W Polsce jako lęgowe występują trzy gatunki: b. stawowy, b. zbożowy i b. popielaty.

bródka

krótkie piórka ułożone w płaską szczoteczkę, wyrastającą z jednej stosiny tuż przy nasadzie ogona słonki (trofeum).

bekowisko

okres godowy danieli, przypadający na przełom października i listopada (zob. daniel).

berło

drążek na który sadza się ptaka łowczego,

bok

inaczej nadlufka.

bekas kszyk

inaczej kszyk.

batalion, bojownik, batalion, bojownik (Philoma- chus pugnax L.)

ptak łowny z rodziny brodźców, rzędu siewkowatych. Długość samca 30-33 cm, samicy 24- 27 cm, rozpiętość skrzydeł odpowiednio 57-60 cm oraz 45-50 cm. Ma dość wysokie nogi, prosty (...)