Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bukiew

bukiew

nasiona buka, ulubiona karma zwierzyny, szczególnie dzików. Jeżeli bukiew obrodzi w jakiejś okolicy, to dziki ściągają tam z całego terenu.

Bukiew to nasiona buka, które są ulubioną karmą dla zwierzyny. Zazwyczaj są one wykorzystywane jako przynęta do łowienia dzików. Bukiew jest bardzo pożywnym i smacznym pokarmem, który składa się głównie z tłuszczu i białka. Zawiera również dużo witamin i minerałów, co czyni go idealnym pożywieniem dla dzików.

Jeśli bukiew obrodzi w jakiejś okolicy, to dziki ściągają tam z całego terenu. Jest to szczególnie widoczne w okresie jesiennym, kiedy bukiew jest najbardziej obfity. Dziki są w stanie wykryć bukiew na odległość i przyciągnąć je do swojego terytorium. Dlatego też myśliwi czasami ustawiają pułapki na bukiew, aby łatwiej było je polować.

Bukiew jest więc bardzo ważnym elementem łowiectwa, ponieważ stanowi on główne pożywienie dla dzików. Jest on również bardzo pożywny i bogaty w witaminy i minerały, co czyni go idealnym pokarmem dla tych zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bukiew w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

budowisko

inaczej gawra.

bąblowica

choroba wywołana przez larwę tasiemca bąblowcowego (Echinococcus granulosus), tworzącego pęcherze w ścianach jamy brzusznej lub wątroby.

bełt

krótka i ciężka strzała do kuszy; składa się z grotu i trzonu, zaopatrzonego w dolnej części w lotki.

bukowisko

okres godowy łosi przypadający na wrzesień (zob. łaś).

biegi

nazwa nóg łosia, jelenia, daniela, kozicy, muflona i dzika. Jest to określenie ogólne, nie eliminujące nazw odnoszących się do poszczególnych gatunków.

breneka

potocznie o naboju i pocisku kulowym do broni śrutowej

buszówka

inaczej buszowanie.

bierczy, bierczy, chwatny

chart, który po dogonieniu zwierza natychmiast chwyta go zręcznie.

bałuchy

oczy zająca (trzeszcze)

Browning

popularna broń samoczynna, której nazwa pochodzi od nazwiska konstruktora Johna Browninga, również twórcy nadlufkt (1926 r.) stanowiącej podstawę produkcji, znana całym świecie, nadlufki (...)