Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: biomasa

biomasa

masa jaką posiada organizm łub grupa organizmów żywych (np. populacja).

Biomasa jest jednym z najważniejszych wskaźników w środowisku naturalnym. Jest to mierzalna ilość materii organicznej, która jest obecna w danym ekosystemie. Biomasa może być określana na poziomie populacji, gatunku lub całego ekosystemu. Może być również określana na poziomie organizmu, takim jak masa ciała lub objętość ciała.

Biomasa jest ważna dla łowiectwa, ponieważ pomaga określić liczebność populacji zwierząt i ich zdrowie. Może również pomóc w określeniu, czy populacja zwierząt jest wystarczająco duża, aby utrzymać się przez długi czas. Biomasa może również pomóc w określeniu, czy populacja zwierząt jest odpowiednio duża, aby umożliwić łowiectwo.

Biomasa może być również używana do monitorowania zmian w środowisku naturalnym. Zmiany biomasy mogą wskazywać na zmiany w ekosystemie, takie jak zanieczyszczenia lub zmiany klimatu. Mogą one również wskazywać na nadmierne polowania lub inne czynniki, które mogą mieć negatywny wpływ na populacje zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj biomasa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

basior

dorosły samiec wilka.

broń odtylcowa

broń myśliwska ładowana od tyłu (od strony kolby a nie przez wylot lufy), używana obecnie. Nazwę taką wprowadzono dla odróżnienia b.o. od wówczas stosowanej broni odprzodowej. Twórcą (...)

buszowanie, buszowanie, buszówka

o psie myśliwskim: przeszukiwanie trzcin i zarośli w pogoni za ptactwem lub zwierzyną.

bydlarz

pies gończy rzucający się na zwierzęta domowe (trzodę łub bydło).

bieleć

o gronostaju, zającu bielaku i pardwie: zmieniać sierść lub pióra na zimę (na białe).

budan

inaczej kureń.

baka

inaczej poduszka. balistyka - nauka o ruchu pocisków badająca zjawiska zachodzące w lufie po zapaleniu prochu (b. wewnętrzna), ruch pocisku (...)

bujanie

fragment lotu ptaka drapieżnego (gdy „stoi" w powietrzu).

buchtowisko, buchtowisko, buchta

miejsce zryte przez dziki szukąjące pożywienia.

bałuchy

oczy zająca (trzeszcze)