Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Browning

Browning

popularna broń samoczynna, której nazwa pochodzi od nazwiska konstruktora Johna Browninga, również twórcy nadlufkt (1926 r.) stanowiącej podstawę produkcji, znana całym świecie, nadlufki firmy FN.

Browning to popularna broń samoczynna, której nazwa pochodzi od konstruktora Johna Browninga. Jest to rodzaj broni palnej, której cechą charakterystyczną jest automatyczny mechanizm powtarzania strzałów. Browning został zaprojektowany przez Johna Browninga, znanego amerykańskiego konstruktora broni. Nazwisko Browning stało się symbolem jakości, niezawodności i precyzji w świecie broni palnej.

Początkowo firma Fabrique Nationale d'Herstal (FN) z Belgii produkowała broń o nazwie "nadlufka", która była modyfikacją karabinu ręcznego Mle 1924 z lufą osadzoną na stałe. W 1926 roku firma FN wprowadziła nadlufkę zaprojektowaną przez Johna Browninga do produkcji masowej. Nadlufka produkowana przez firmę FN była opatentowanym systemem zamka odrzutowego, co czyniło tę broń wyjątkowo skuteczną i niezawodną.

Browning jest dobrze znany na całym świecie ze względu na swoją niezawodność i wydajność w działaniach taktycznych oraz wojskowych. Wysoka jakość wykonania oraz skuteczność działania sprawiają, że jest popularny wśród służb policyjnych, wojskowych oraz miłośników broni palnej. Konstrukcja broni typu Browning umożliwia szybką i efektywną wymianę magazynków oraz celne prowadzenie ognia zarówno na krótkich, jak i długich dystansach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Browning w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bokobrody

kępy sierści na policzkach rysia.

buchtowisko, buchtowisko, buchta

miejsce zryte przez dziki szukąjące pożywienia.

brok

dawna myśliwska nazwa bardzo drobnego śrutu.

bekanie

akt płciowy u jeleni i danieli.

budka

1) zasłona z gałęzi stosowana przy polowaniach na cietrzewie i bataliony;
2) paśnik dla kuropatw ustawiany w polu.

barwa

dawna nazwa farby zwierciny.

buchtowanie

rycie gleby przez dziki w poszukiwaniu pożywienia.

baza paszowa

żer dostępny dla zwierzyny w danym łowisku.

bezpiecznik

mechanizm zabezpieczający broń przed przypadkowym strzałem w niepożądanym momencie.

bieleć

o gronostaju, zającu bielaku i pardwie: zmieniać sierść lub pióra na zimę (na białe).