Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bić

bić

1) o ptaku łowczym: uderzać na zdobycz;
2) o broni myśliwskiej: strzelać.

Bić to termin stosowany w kontekście polowania, zwłaszcza dotyczący działania ptaków łowczych i broni myśliwskiej. Jeśli chodzi o ptaka łowczego, to bić oznacza uderzanie w zdobycz, czyli zastosowanie siły fizycznej w celu schwytania lub zabicia zwierzęcia łownego. Ptak łowczy wykorzystuje swoje ostre szpony i mocne dzioby do zatrzymania zdobyczy, co stanowi kluczowy element polowania dla tego gatunku.

W odniesieniu do broni myśliwskiej, bić oznacza oddanie strzału w kierunku zwierzyny. Strzelanie jest integralną częścią procesu polowania, a umiejętność precyzyjnego i skutecznego oddawania strzałów jest nieodłącznym elementem pracy każdego dobrze wyszkolonego myśliwego. Posiadanie odpowiednich umiejętności strzeleckich jest kluczowe zarówno dla bezpieczeństwa podczas polowań, jak i dla zapewnienia etycznego odstrzału zwierzyny.

W obu przypadkach, zarówno dla ptaków łowczych, jak i broni myśliwskiej, bić jest fundamentalnym działaniem w procesie polowania. Dla ptaków łowczych stanowi to aktywność związana z ich naturalnym instynktem drapieżnika, podczas gdy dla myśliwych jest to umiejętność wymagająca treningu i doświadczenia. Termin ten odnosi się do istotnych aspektów samej esencji polowania, gdzie zdobycie pokarmu oraz zachowanie etyki stanowią równorzędne znaczenie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

baran, baran, tryk

dorosły samiec muflona.

byk

dojrzały samiec żubra, łosia, jelenia i daniela.

bałwanek

kukła dzikiej kaczki zrobiona z drewna lub plastyku. Wypuszczony wiosną na wodę ma przywabiać na strzał kaczory.

biegi

nazwa nóg łosia, jelenia, daniela, kozicy, muflona i dzika. Jest to określenie ogólne, nie eliminujące nazw odnoszących się do poszczególnych gatunków.

borsuk, borsuk, jaźwiec (Mcles meles L).

gatunek łowny z rodziny łasicowatych. Długość ciała 61-72 cm, wysokość 30 cm, ciężar 10- 16 kg, kończyny silne - przednie zakończone długimi pazurami służącymi do kopania nor. (...)

bóbr europejski, bóbr europejski (Castor fiber L.)

gatunek z rodzaju bobrów. Na ziemiach polskich b. odgrywał ogromne znaczenie jako zwierzę łowne. Obecnie ze względu na niskie pogłowie jest pod ochroną. PZŁ prowadzi intensywne prace (...)

bielactwo

inaczej albinizm.

bałykowanie

czołganie się, pełzanie na brzuchu psa myśliwskiego.

buchta

inaczej buchtowisko.

bydleń jeleni, bydleń jeleni (Hypoderma diana Br)

szkodliwa muchówka, której larwy pasożytują w ciele jelenia, samy i łosia.