Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bić

bić

1) o ptaku łowczym: uderzać na zdobycz;
2) o broni myśliwskiej: strzelać.

Bić to termin stosowany w kontekście polowania, zwłaszcza dotyczący działania ptaków łowczych i broni myśliwskiej. Jeśli chodzi o ptaka łowczego, to bić oznacza uderzanie w zdobycz, czyli zastosowanie siły fizycznej w celu schwytania lub zabicia zwierzęcia łownego. Ptak łowczy wykorzystuje swoje ostre szpony i mocne dzioby do zatrzymania zdobyczy, co stanowi kluczowy element polowania dla tego gatunku.

W odniesieniu do broni myśliwskiej, bić oznacza oddanie strzału w kierunku zwierzyny. Strzelanie jest integralną częścią procesu polowania, a umiejętność precyzyjnego i skutecznego oddawania strzałów jest nieodłącznym elementem pracy każdego dobrze wyszkolonego myśliwego. Posiadanie odpowiednich umiejętności strzeleckich jest kluczowe zarówno dla bezpieczeństwa podczas polowań, jak i dla zapewnienia etycznego odstrzału zwierzyny.

W obu przypadkach, zarówno dla ptaków łowczych, jak i broni myśliwskiej, bić jest fundamentalnym działaniem w procesie polowania. Dla ptaków łowczych stanowi to aktywność związana z ich naturalnym instynktem drapieżnika, podczas gdy dla myśliwych jest to umiejętność wymagająca treningu i doświadczenia. Termin ten odnosi się do istotnych aspektów samej esencji polowania, gdzie zdobycie pokarmu oraz zachowanie etyki stanowią równorzędne znaczenie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bekas dubelt

inaczej dubelt.

biel

białe czubki szczeciny porastającej grzbiet capa kozicy; stanowi jedno z trofeów kozicy.

bóbr europejski, bóbr europejski (Castor fiber L.)

gatunek z rodzaju bobrów. Na ziemiach polskich b. odgrywał ogromne znaczenie jako zwierzę łowne. Obecnie ze względu na niskie pogłowie jest pod ochroną. PZŁ prowadzi intensywne prace (...)

brzemienna

jedynie o niedźwiedzicy noszącej płód.

bobki

odchody łosia, jelenia, daniela, muflona, sarny, zająca i królika.

berto

drążek, na którym sadza się ptaka łowczego. Dawniej na b. sadzano również puchacza podczas polowania z nim na drapieżniki.

barwa

dawna nazwa farby zwierciny.

bałwanek

kukła dzikiej kaczki zrobiona z drewna lub plastyku. Wypuszczony wiosną na wodę ma przywabiać na strzał kaczory.

baka

inaczej poduszka. balistyka - nauka o ruchu pocisków badająca zjawiska zachodzące w lufie po zapaleniu prochu (b. wewnętrzna), ruch pocisku (...)

bielenie

zdejmowanie skóry z ubitej zwierzyny.