Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bałamut

bałamut

pies gończy gubiący trop, biegający po starym tropie lub głoszący ptaka, przez co wprowadza w błąd resztę psów.

Bałamut to pies gończy, który jest specjalizowany w dezorientowaniu innych psów poprzez bieganie po starym tropie lub głoszenie ptaka. Jego zdolność manipulacji innymi psami polega na wprowadzeniu ich w błąd poprzez odwracanie uwagi od prawdziwego tropu. Bałamut może być wykorzystywany podczas polowań, gdzie jego umiejętności pozwalają skutecznie zmylić i odciągnąć uwagę innych psów od ofiary, umożliwiając myśliwym ułatwienie schwytania lub zestrzelenia zwierzęcia. Jego funkcja w polowaniach ma kluczowe znaczenie w osiągnięciu sukcesu przez łowców, bowiem umiejętność bałamuta znacząco wpływa na efektywność polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bałamut w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

Browning

popularna broń samoczynna, której nazwa pochodzi od nazwiska konstruktora Johna Browninga, również twórcy nadlufkt (1926 r.) stanowiącej podstawę produkcji, znana całym świecie, nadlufki (...)

bobrowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na obowiązku pilnowania przez ludność miejscową żeremi bobrów w obrębie osady.

bóbr europejski, bóbr europejski (Castor fiber L.)

gatunek z rodzaju bobrów. Na ziemiach polskich b. odgrywał ogromne znaczenie jako zwierzę łowne. Obecnie ze względu na niskie pogłowie jest pod ochroną. PZŁ prowadzi intensywne prace (...)

blaszkodziobe, blaszkodziobe (Anseriformes)

rząd ptaków wodnych i wodno-błotnych, do których z ptaków łownych należą gęsi i kaczki. B. mają stosunkowo długą i cienką szyję, dziób pokryty miękką skórą, zakończony tzw. (...)

bukiet

gromadne zrywanie się barwnie upierzonych bażantów przed myśliwym.

bezoar, bezoar, Izy jelenia

oleista ciecz wydzielająca się w dołkach łzowych przeżuwaczy, zwłaszcza jeleni.

bałykowanie

czołganie się, pełzanie na brzuchu psa myśliwskiego.

basior

dorosły samiec wilka.

brok

dawna myśliwska nazwa bardzo drobnego śrutu.

biomasa

masa jaką posiada organizm łub grupa organizmów żywych (np. populacja).