Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bekas funtowy

bekas funtowy

gwarowe określenie dubella.

Bekas funtowy to gwarowe określenie dubella, czyli rodzaju broni palnej. Jest to karabin dwururkowy, który może być wykorzystywany do polowań na zwierzęta. Bekas funtowy jest wyposażony w dwa lufy o różnych średnicach, co pozwala na strzelanie zarówno z małej, jak i dużej amunicji. Lufy są zazwyczaj wykonane ze stali lub aluminium i mają długość od 18 do 24 cali. Dubel jest często używany przez myśliwych do polowań na ptaki lub inne małe zwierzęta.

Bekas funtowy jest bardzo popularnym narzędziem łowieckim, ponieważ jego konstrukcja pozwala na szybkie i precyzyjne strzelanie. Broń ta ma również niski ciężar, co sprawia, że jest ona bardzo poręczna i łatwa w transporcie. Ponadto bekas funtowy jest wyposażony w system bezpieczeństwa, który uniemożliwia przypadkowe oddanie strzału.

Dubel jest również bardzo popularnym narzędziem myśliwskim ze względu na swoją uniwersalność. Może być używany do polowań na ptaki lub inne małe zwierzęta, a także do celów sportowych lub rekreacyjnych. Jego lekka konstrukcja sprawia, że jest on bardzo poręczny i łatwy w transporcie, a także łatwy w obsłudze.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bekas funtowy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bielak

inaczej zając bielak.

bić

1) o ptaku łowczym: uderzać na zdobycz;
2) o broni myśliwskiej: strzelać.

bekas kszyk

inaczej kszyk.

bączek

inaczej antabka.

bezpieczeństwo na polowaniu

środki ostrożności, które należy I przestrzegać podczas polowania. Trzeba pamiętać, że broń na polowanie i z polowania przenosimy rozładowaną w futerale. Broń ładujemy po zajęciu (...)

Browning

popularna broń samoczynna, której nazwa pochodzi od nazwiska konstruktora Johna Browninga, również twórcy nadlufkt (1926 r.) stanowiącej podstawę produkcji, znana całym świecie, nadlufki (...)

bury

gwarowe określenie wilka.

bierczy, bierczy, chwatny

chart, który po dogonieniu zwierza natychmiast chwyta go zręcznie.

bieg myśliwski

współczesna hippiczna impreza sportowa rozgrywana przeważnie w dniu św. Huberta (3 XI), wywodząca się z polowań konnych na lisy.

bażant kolchijski, bażant kolchijski, obrożny

bażant zwyczajny posiadający białą obrożę na szyi.