Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bezoar

bezoar, bezoar, Izy jelenia

oleista ciecz wydzielająca się w dołkach łzowych przeżuwaczy, zwłaszcza jeleni.

Bezoar to oleista ciecz wydzielająca się w dołkach łzowych przeżuwaczy, zwłaszcza jeleni. Jest to substancja wydzielana przez gruczoły łzowe zwierząt, która ma na celu ochronę oczu przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Bezoar jest białawy lub żółtawy i ma lepką konsystencję. Zawiera ona składniki odżywcze, takie jak białka, lipidy i węglowodany, które są niezbędne do utrzymania zdrowia oczu.

Bezoar może być również wykorzystywany do leczenia chorób oczu, takich jak zapalenie spojówek i inne infekcje. Może być stosowany jako naturalny środek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy. Może również pomóc w leczeniu trudno gojących się ran i oparzeń. Ponadto bezoar może być stosowany do leczenia problemów ze skórą, takich jak trądzik i egzema.

Bezoar można również stosować w celach kosmetycznych. Może być używany do nawilżania skóry twarzy i ciała oraz do poprawy jej elastyczności i jednolitego koloru. Może również pomóc w redukcji zmarszczek i linii mimicznych oraz poprawić ogólny wygląd skóry. Bezoar można również stosować do pielęgnacji włosów, aby poprawić ich blask i elastyczność.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bezoar w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

broń odprzodowa

dawna broń myśliwska ładowana od przodu (przez wylot lufy). Najpierw myśliwy nasypywał prochu a następnie wbijał do lufy pocisk. Broń odprzodowa stosowana była od XIV do XIX w.

bezpieczeństwo na polowaniu

środki ostrożności, które należy I przestrzegać podczas polowania. Trzeba pamiętać, że broń na polowanie i z polowania przenosimy rozładowaną w futerale. Broń ładujemy po zajęciu (...)

batalion, bojownik, batalion, bojownik (Philoma- chus pugnax L.)

ptak łowny z rodziny brodźców, rzędu siewkowatych. Długość samca 30-33 cm, samicy 24- 27 cm, rozpiętość skrzydeł odpowiednio 57-60 cm oraz 45-50 cm. Ma dość wysokie nogi, prosty (...)

buszówka

inaczej buszowanie.

borsuk, borsuk, jaźwiec (Mcles meles L).

gatunek łowny z rodziny łasicowatych. Długość ciała 61-72 cm, wysokość 30 cm, ciężar 10- 16 kg, kończyny silne - przednie zakończone długimi pazurami służącymi do kopania nor. (...)

bąblowica

choroba wywołana przez larwę tasiemca bąblowcowego (Echinococcus granulosus), tworzącego pęcherze w ścianach jamy brzusznej lub wątroby.

bezkurkówka

nowoczesna strzelba myśliwska o kurkach wewnętrznych.

bruzda

1) wgłębienie na łykach (zwykle mnogie) starych byków jelenia;
2) wgłębienie w profilu gwintowania lufy.

bezoar, bezoar, Izy jelenia

oleista ciecz wydzielająca się w dołkach łzowych przeżuwaczy, zwłaszcza jeleni.

bij!

rozkaz wydawany przez sokolnika ptakowi łowczemu, aby zaatakował zwierzynę.