Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bezoar

bezoar, bezoar, Izy jelenia

oleista ciecz wydzielająca się w dołkach łzowych przeżuwaczy, zwłaszcza jeleni.

Bezoar to oleista ciecz wydzielająca się w dołkach łzowych przeżuwaczy, zwłaszcza jeleni. Jest to substancja wydzielana przez gruczoły łzowe zwierząt, która ma na celu ochronę oczu przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Bezoar jest białawy lub żółtawy i ma lepką konsystencję. Zawiera ona składniki odżywcze, takie jak białka, lipidy i węglowodany, które są niezbędne do utrzymania zdrowia oczu.

Bezoar może być również wykorzystywany do leczenia chorób oczu, takich jak zapalenie spojówek i inne infekcje. Może być stosowany jako naturalny środek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy. Może również pomóc w leczeniu trudno gojących się ran i oparzeń. Ponadto bezoar może być stosowany do leczenia problemów ze skórą, takich jak trądzik i egzema.

Bezoar można również stosować w celach kosmetycznych. Może być używany do nawilżania skóry twarzy i ciała oraz do poprawy jej elastyczności i jednolitego koloru. Może również pomóc w redukcji zmarszczek i linii mimicznych oraz poprawić ogólny wygląd skóry. Bezoar można również stosować do pielęgnacji włosów, aby poprawić ich blask i elastyczność.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bezoar w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

biotop

środowisko życia organizmów, odznaczające się swoistymi układami warunków ekologicznych (np. staw), które różnią go od sąsiadujących z nim. innych b.

biała broń myśliwska

broń zaczepna do walki wręcz: rohatyna, oszczep, kordelas, tasak, miecz, nóż myśliwski. Obecnie używane są tylko kordelasy do dokłuwania grubego zwierza (w Polsce sposób zabroniony) i (...)

buszówka

inaczej buszowanie.

biomasa

masa jaką posiada organizm łub grupa organizmów żywych (np. populacja).

bokobrody

kępy sierści na policzkach rysia.

biel

białe czubki szczeciny porastającej grzbiet capa kozicy; stanowi jedno z trofeów kozicy.

brochowisko

inaczej babrzysko.

bałabanówka

nazwa dawnej strzelby myśliwskiej (zob. sagalasówka)

barłóg

legowisko dzika lub niedźwiedzia.

bóbr europejski, bóbr europejski (Castor fiber L.)

gatunek z rodzaju bobrów. Na ziemiach polskich b. odgrywał ogromne znaczenie jako zwierzę łowne. Obecnie ze względu na niskie pogłowie jest pod ochroną. PZŁ prowadzi intensywne prace (...)