Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: buchta

buchta

inaczej buchtowisko.

Buchta to miejsce zryte przez dziki, które szukają pożywienia. Jest to inaczej nazywane buchtowiskiem. Buchty są zazwyczaj tworzone w miejscach, gdzie dziki mogą znaleźć łatwo pożywienie, takie jak trawa, korzenie lub owoce. Dzik może wykopać buchtę w celu znalezienia pożywienia lub schronienia.

Buchty są często używane przez myśliwych do śledzenia dzików. Myśliwi mogą śledzić ślady dzików i odczytać ich zachowanie na podstawie buchtowiska. Mogą one również określić, czy dzik jest samotny czy w grupie, a także jaki rodzaj pożywienia szuka.

Buchty są również używane przez naukowców do badania dzikich zwierząt. Naukowcy mogą analizować buchty, aby lepiej zrozumieć zachowanie dzikich zwierząt i ich wpływ na środowisko. Mogą również określić, jak dzikie zwierzęta wykorzystują swoje otoczenie i jak się przystosowały do nowych warunków środowiskowych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj buchta w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bojownik batalion

inaczej batalion.

bębenek

wabik na kuropatwy, zrobiony z naparstka obszytego z jednej strony irchą, na której napięty jest koński włos.

bekas kszyk

inaczej kszyk.

berto

drążek, na którym sadza się ptaka łowczego. Dawniej na b. sadzano również puchacza podczas polowania z nim na drapieżniki.

bóbr europejski, bóbr europejski (Castor fiber L.)

gatunek z rodzaju bobrów. Na ziemiach polskich b. odgrywał ogromne znaczenie jako zwierzę łowne. Obecnie ze względu na niskie pogłowie jest pod ochroną. PZŁ prowadzi intensywne prace (...)

bobrowniczy, bobrowniczy (castorarius)
(...)

bębnienie

zachowanie zajęcy w celu odstraszenia wroga; siadają wtedy na zadzie i przednimi skokami biją o ziemię.

baka

inaczej poduszka. balistyka - nauka o ruchu pocisków badająca zjawiska zachodzące w lufie po zapaleniu prochu (b. wewnętrzna), ruch pocisku (...)

brek

typ czterokołowego odkrytego pojazdu konnego na resorach używanego do polowań na przełomie XVIII-XIX w.

bernikla obrożna, bernikla obrożna (Branta bernikla L.)

gęś gnieżdżąca się w obrębie koła polarnego. W Polsce można spotkać b. w północnych rejonach kraju w okresie od września do kwietnia.