Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: buchta

buchta

inaczej buchtowisko.

Buchta to miejsce zryte przez dziki, które szukają pożywienia. Jest to inaczej nazywane buchtowiskiem. Buchty są zazwyczaj tworzone w miejscach, gdzie dziki mogą znaleźć łatwo pożywienie, takie jak trawa, korzenie lub owoce. Dzik może wykopać buchtę w celu znalezienia pożywienia lub schronienia.

Buchty są często używane przez myśliwych do śledzenia dzików. Myśliwi mogą śledzić ślady dzików i odczytać ich zachowanie na podstawie buchtowiska. Mogą one również określić, czy dzik jest samotny czy w grupie, a także jaki rodzaj pożywienia szuka.

Buchty są również używane przez naukowców do badania dzikich zwierząt. Naukowcy mogą analizować buchty, aby lepiej zrozumieć zachowanie dzikich zwierząt i ich wpływ na środowisko. Mogą również określić, jak dzikie zwierzęta wykorzystują swoje otoczenie i jak się przystosowały do nowych warunków środowiskowych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj buchta w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bok

inaczej nadlufka.

bełt

krótka i ciężka strzała do kuszy; składa się z grotu i trzonu, zaopatrzonego w dolnej części w lotki.

beczenie

1) głos wydawany przez owce i jagnięta muflona;
2) dźwięk wydawany przez kszyka podczas lotu tokowego (sterówkami).

bobrowanie

szukanie przez psa zmierzymy w zaroślach wodnych.

bażantowate, bażantowate (Phasianidae)

rodzina ptaków z rzędu kuraków, W Polsce żyją dziko 3 gatunki łowne: bażant, kuropatwa i przepiórka.

Browning

popularna broń samoczynna, której nazwa pochodzi od nazwiska konstruktora Johna Browninga, również twórcy nadlufkt (1926 r.) stanowiącej podstawę produkcji, znana całym świecie, nadlufki (...)

broń odprzodowa

dawna broń myśliwska ładowana od przodu (przez wylot lufy). Najpierw myśliwy nasypywał prochu a następnie wbijał do lufy pocisk. Broń odprzodowa stosowana była od XIV do XIX w.

bernikla obrożna, bernikla obrożna (Branta bernikla L.)

gęś gnieżdżąca się w obrębie koła polarnego. W Polsce można spotkać b. w północnych rejonach kraju w okresie od września do kwietnia.

bielenie

zdejmowanie skóry z ubitej zwierzyny.

bekasy

nazwa kilku gatunków ptaków łownych z rodziny brodźców. W Polsce występują: bekasik, dubelt i kszyk. Do b. niektórzy zaliczają też słonkę, należącą do tej samej rodziny.