Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: buchta

buchta

inaczej buchtowisko.

Buchta to miejsce zryte przez dziki, które szukają pożywienia. Jest to inaczej nazywane buchtowiskiem. Buchty są zazwyczaj tworzone w miejscach, gdzie dziki mogą znaleźć łatwo pożywienie, takie jak trawa, korzenie lub owoce. Dzik może wykopać buchtę w celu znalezienia pożywienia lub schronienia.

Buchty są często używane przez myśliwych do śledzenia dzików. Myśliwi mogą śledzić ślady dzików i odczytać ich zachowanie na podstawie buchtowiska. Mogą one również określić, czy dzik jest samotny czy w grupie, a także jaki rodzaj pożywienia szuka.

Buchty są również używane przez naukowców do badania dzikich zwierząt. Naukowcy mogą analizować buchty, aby lepiej zrozumieć zachowanie dzikich zwierząt i ich wpływ na środowisko. Mogą również określić, jak dzikie zwierzęta wykorzystują swoje otoczenie i jak się przystosowały do nowych warunków środowiskowych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj buchta w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

baza hodowlana

pogłowie zwierzyny konieczne do prowadzenia hodowli danego gatunku w łowisku.

białozór

inaczej sokół białozór.

bury

gwarowe określenie wilka.

barwa

dawna nazwa farby zwierciny.

broń odtylcowa

broń myśliwska ładowana od tyłu (od strony kolby a nie przez wylot lufy), używana obecnie. Nazwę taką wprowadzono dla odróżnienia b.o. od wówczas stosowanej broni odprzodowej. Twórcą (...)

bruzda

1) wgłębienie na łykach (zwykle mnogie) starych byków jelenia;
2) wgłębienie w profilu gwintowania lufy.

Browning

popularna broń samoczynna, której nazwa pochodzi od nazwiska konstruktora Johna Browninga, również twórcy nadlufkt (1926 r.) stanowiącej podstawę produkcji, znana całym świecie, nadlufki (...)

broń odprzodowa

dawna broń myśliwska ładowana od przodu (przez wylot lufy). Najpierw myśliwy nasypywał prochu a następnie wbijał do lufy pocisk. Broń odprzodowa stosowana była od XIV do XIX w.

baskila

metalowa część łącząca kolbę z lufami w łamanej broni myśliwskiej. W baskili znajdują się mechanizmy napinające, odpalające i zabezpieczające.

berto

drążek, na którym sadza się ptaka łowczego. Dawniej na b. sadzano również puchacza podczas polowania z nim na drapieżniki.