Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: borówka

borówka

przeważnie drewniana trąbka myśliwska.

Borówka to przeważnie drewniana trąbka myśliwska, która jest używana do wzywania zwierzyny lub innych myśliwych. Jest to jeden z najstarszych narzędzi łowieckich, który był używany od czasów starożytnych. Borówka składa się z długiego, wąskiego rurki, która jest wykonana z drewna lub metalu. Rura ta ma otwory na obu końcach, które służą do wydawania dźwięków. Dźwięki te są generowane przez powietrze, które jest wprowadzane do rury przez usta myśliwego.

Borówka jest bardzo popularna wśród myśliwych i może być używana do wielu różnych celów. Może być używana do wzywania zwierzyny lub innych myśliwych, aby się spotkali. Może być również używana do sygnalizowania pozycji myśliwego lub ostrzegania innych o niebezpieczeństwie. Borówka może być również używana do oznaczania terytoriów łowieckich lub po prostu do cieszenia się muzyką.

Borówkę można łatwo znaleźć w sklepach ze sprzętem łowieckim lub online. Są one dostępne w różnych rozmiarach i materiałach, więc każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Borówkę można również samemu zrobić, jeśli ma się odpowiedni sprzęt i umiejętności.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj borówka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bączek

inaczej antabka.

baka

inaczej poduszka. balistyka - nauka o ruchu pocisków badająca zjawiska zachodzące w lufie po zapaleniu prochu (b. wewnętrzna), ruch pocisku (...)

bielak

inaczej zając bielak.

bróg

ruchomy daszek oparty na czterech słupkach, pod którym przechowuje się siano, liściarkę i inną karmę dla zwierzyny.

bębenek

wabik na kuropatwy, zrobiony z naparstka obszytego z jednej strony irchą, na której napięty jest koński włos.

baranek

inaczej kszyk.

Białowieska Puszcza

największy i najbardziej naturalny obszar leśny na Niżu Środkowoeuropejskim zajmujący około 1250 km2, w tym 51 km2 to Białowieski Park Narodowy z rezerwatem o charakterze puszczy pierwotnej, (...)

bekas dubelt

inaczej dubelt.

borówka

przeważnie drewniana trąbka myśliwska.

bigle

angielska rasa psów gończych.