Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: borówka

borówka

przeważnie drewniana trąbka myśliwska.

Borówka to tradycyjna, przeważnie drewniana trąbka myśliwska używana do wzywania zwierzyny lub komunikacji między myśliwymi. Jest to jeden z najstarszych narzędzi łowieckich, które wykorzystywane jest od starożytnych czasów. Składa się z długiej, wąskiej rurki, wykonanej z drewna lub metalu, posiadającej otwory na obu końcach do wydawania dźwięków. Dźwięki generowane są poprzez wprowadzanie powietrza do rurki przez usta myśliwego.

Borówka cieszy się dużą popularnością wśród myśliwych ze względu na jej wszechstronne zastosowanie. Może być wykorzystywana do werbowania zwierzyny lub innych myśliwych, do sygnalizowania pozycji czy ostrzegania przed niebezpieczeństwem. Ponadto może służyć do oznaczania terytoriów łowieckich oraz po prostu jako instrument muzyczny. Borówki są powszechnie dostępne w sklepach oferujących wyposażenie myśliwskie oraz online, występują w różnych rozmiarach i materiałach. Istnieje także możliwość wykonania borówki samodzielnie, wymagając odpowiednich umiejętności i narzędzi.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj borówka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bąblowica

choroba wywołana przez larwę tasiemca bąblowcowego (Echinococcus granulosus), tworzącego pęcherze w ścianach jamy brzusznej lub wątroby.

byk stadny

jeleń byk władający chmarą w okresie rykowiska.

batalion, bojownik, batalion, bojownik (Philoma- chus pugnax L.)

ptak łowny z rodziny brodźców, rzędu siewkowatych. Długość samca 30-33 cm, samicy 24- 27 cm, rozpiętość skrzydeł odpowiednio 57-60 cm oraz 45-50 cm. Ma dość wysokie nogi, prosty (...)

bobrowniczy, bobrowniczy (castorarius)
(...)

broń odtylcowa

broń myśliwska ładowana od tyłu (od strony kolby a nie przez wylot lufy), używana obecnie. Nazwę taką wprowadzono dla odróżnienia b.o. od wówczas stosowanej broni odprzodowej. Twórcą (...)

buchtowisko, buchtowisko, buchta

miejsce zryte przez dziki szukąjące pożywienia.

budka

1) zasłona z gałęzi stosowana przy polowaniach na cietrzewie i bataliony;
2) paśnik dla kuropatw ustawiany w polu.

borówka

przeważnie drewniana trąbka myśliwska.

bałwanica

żerdka, na której umieszcza się bałwana.

bielactwo

inaczej albinizm.