Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: borówka

borówka

przeważnie drewniana trąbka myśliwska.

Borówka to przeważnie drewniana trąbka myśliwska, która jest używana do wzywania zwierzyny lub innych myśliwych. Jest to jeden z najstarszych narzędzi łowieckich, który był używany od czasów starożytnych. Borówka składa się z długiego, wąskiego rurki, która jest wykonana z drewna lub metalu. Rura ta ma otwory na obu końcach, które służą do wydawania dźwięków. Dźwięki te są generowane przez powietrze, które jest wprowadzane do rury przez usta myśliwego.

Borówka jest bardzo popularna wśród myśliwych i może być używana do wielu różnych celów. Może być używana do wzywania zwierzyny lub innych myśliwych, aby się spotkali. Może być również używana do sygnalizowania pozycji myśliwego lub ostrzegania innych o niebezpieczeństwie. Borówka może być również używana do oznaczania terytoriów łowieckich lub po prostu do cieszenia się muzyką.

Borówkę można łatwo znaleźć w sklepach ze sprzętem łowieckim lub online. Są one dostępne w różnych rozmiarach i materiałach, więc każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Borówkę można również samemu zrobić, jeśli ma się odpowiedni sprzęt i umiejętności.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj borówka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

buchtowanie

rycie gleby przez dziki w poszukiwaniu pożywienia.

basior

dorosły samiec wilka.

bałuchy

oczy zająca (trzeszcze)

bałykowanie

czołganie się, pełzanie na brzuchu psa myśliwskiego.

bydlarz

pies gończy rzucający się na zwierzęta domowe (trzodę łub bydło).

bączek

inaczej antabka.

budowisko

inaczej gawra.

bokobrody

kępy sierści na policzkach rysia.

bażant kaukaski

inaczej bażant zwyczajny.

bobrowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na obowiązku pilnowania przez ludność miejscową żeremi bobrów w obrębie osady.