Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: budka

budka

1) zasłona z gałęzi stosowana przy polowaniach na cietrzewie i bataliony;
2) paśnik dla kuropatw ustawiany w polu.

Budka jest jednym z najbardziej popularnych narzędzi wykorzystywanych przez myśliwych. Jest to zasłona z gałęzi, która służy do ukrycia się podczas polowania na cietrzewie i bataliony. Budka może być wykonana z dowolnego rodzaju gałęzi, takich jak brzoza, dąb lub sosna. Gałęzie są skręcane i przytwierdzane do siebie, aby tworzyć konstrukcję, która może pomieścić myśliwego. Budka ma na celu ukrycie myśliwego przed ofiarami polowania, aby mógł on bezpiecznie strzelać.

Budka może również służyć jako paśnik dla kuropatw. Paśnik jest to pojemnik wypełniony ziarnem lub innymi pokarmami, który jest ustawiany w polu. Myśliwi ustawiają budki wokół paśnika, aby chronić go przed ptakami drapieżnymi i innymi dzikimi zwierzętami. Budka chroni również ptaki przed deszczem i śniegiem oraz pozwala im schronić się przed drapieżnikami.

Budka jest bardzo przydatnym narzędziem dla myśliwych i może być wykorzystywana do wielu różnych celów. Może być stosowana do ukrycia się podczas polowania lub do ochrony ptaków przed drapieżnikami i warunkami atmosferycznymi.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj budka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

batalion, bojownik, batalion, bojownik (Philoma- chus pugnax L.)

ptak łowny z rodziny brodźców, rzędu siewkowatych. Długość samca 30-33 cm, samicy 24- 27 cm, rozpiętość skrzydeł odpowiednio 57-60 cm oraz 45-50 cm. Ma dość wysokie nogi, prosty (...)

budan

inaczej kureń.

bażantowate, bażantowate (Phasianidae)

rodzina ptaków z rzędu kuraków, W Polsce żyją dziko 3 gatunki łowne: bażant, kuropatwa i przepiórka.

bażant zwyczajny łowny, kaukaski, kolchijski, bażant zwyczajny łowny, kaukaski, kolchijski (Phasianus colchicus L.)

ptak łowny z rodziny bażan- towatych, z rzędu kuraków. Pochodzi głównie z zachodniej i środkowej Azji, do Polski sprowadzony w XVIII w. Samieć jest barwnie upierzony o metalicznym połysku (...)

bukiew

nasiona buka, ulubiona karma zwierzyny, szczególnie dzików. Jeżeli bukiew obrodzi w jakiejś okolicy, to dziki ściągają tam z całego terenu.

buchta

inaczej buchtowisko.

babrzysko, babrzysko, brochowisko

błotniste miejsce, najczęściej w lesie, w którym chętnie tarzają się jelenie lub dziki.

bielenie

zdejmowanie skóry z ubitej zwierzyny.

bruzda

1) wgłębienie na łykach (zwykle mnogie) starych byków jelenia;
2) wgłębienie w profilu gwintowania lufy.

baranek

inaczej kszyk.