Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: baza paszowa

baza paszowa

żer dostępny dla zwierzyny w danym łowisku.

Baza paszowa to żer dostępny dla zwierzyny w danym łowisku. Jest to jeden z najważniejszych czynników decydujących o tym, czy w danym miejscu będzie można polować. Baza paszowa składa się z różnych rodzajów pożywienia, takich jak trawa, krzewy, rośliny i owoce. Wszystkie te elementy są ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia zwierzyny.

Baza paszowa jest ważna dla myśliwych, ponieważ pozwala im lepiej planować swoje polowania. Dzięki temu mogą oni określić, gdzie najlepiej będzie polować i jakie rodzaje zwierzyny będą tam obecne. Myśliwi muszą również monitorować stan bazy paszowej w celu utrzymania jej w dobrym stanie. Jeśli baza paszowa jest niedobra lub niedostateczna, może to mieć negatywny wpływ na populacje zwierzyny w danym łowisku.

Baza paszowa jest również ważna dla łowców, ponieważ pozwala im lepiej przygotować się do polowania. Mogą oni określić, jakie rodzaje pożywienia są dostępne w danym łowisku i jakie rodzaje amunicji będą najbardziej skuteczne podczas polowania. Ponadto mogą oni określić, gdzie należy ustawić pułapki i inne urządzenia do odstrzału zwierzyny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj baza paszowa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

basior

dorosły samiec wilka.

bałuchy

oczy zająca (trzeszcze)

bobrowe

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na obowiązku pilnowania przez ludność miejscową żeremi bobrów w obrębie osady.

buchtowanie

rycie gleby przez dziki w poszukiwaniu pożywienia.

bierczy, bierczy, chwatny

chart, który po dogonieniu zwierza natychmiast chwyta go zręcznie.

biała broń myśliwska

broń zaczepna do walki wręcz: rohatyna, oszczep, kordelas, tasak, miecz, nóż myśliwski. Obecnie używane są tylko kordelasy do dokłuwania grubego zwierza (w Polsce sposób zabroniony) i (...)

bębenek

wabik na kuropatwy, zrobiony z naparstka obszytego z jednej strony irchą, na której napięty jest koński włos.

bury

gwarowe określenie wilka.

buchta

inaczej buchtowisko.

bielenie

zdejmowanie skóry z ubitej zwierzyny.