Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: baza paszowa

baza paszowa

żer dostępny dla zwierzyny w danym łowisku.

Baza paszowa to żer dostępny dla zwierzyny w danym łowisku. Jest to jeden z najważniejszych czynników decydujących o tym, czy w danym miejscu będzie można polować. Baza paszowa składa się z różnych rodzajów pożywienia, takich jak trawa, krzewy, rośliny i owoce. Wszystkie te elementy są ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia zwierzyny.

Baza paszowa jest ważna dla myśliwych, ponieważ pozwala im lepiej planować swoje polowania. Dzięki temu mogą oni określić, gdzie najlepiej będzie polować i jakie rodzaje zwierzyny będą tam obecne. Myśliwi muszą również monitorować stan bazy paszowej w celu utrzymania jej w dobrym stanie. Jeśli baza paszowa jest niedobra lub niedostateczna, może to mieć negatywny wpływ na populacje zwierzyny w danym łowisku.

Baza paszowa jest również ważna dla łowców, ponieważ pozwala im lepiej przygotować się do polowania. Mogą oni określić, jakie rodzaje pożywienia są dostępne w danym łowisku i jakie rodzaje amunicji będą najbardziej skuteczne podczas polowania. Ponadto mogą oni określić, gdzie należy ustawić pułapki i inne urządzenia do odstrzału zwierzyny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj baza paszowa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bukiew

nasiona buka, ulubiona karma zwierzyny, szczególnie dzików. Jeżeli bukiew obrodzi w jakiejś okolicy, to dziki ściągają tam z całego terenu.

bałwan, bałwan, cień

wypchany cietrzew lub zrobiona z tektury jego makieta osadzona na żerdce - bałwanicy. B. umieszczony w koronie drzew (przeważnie brzóz) ma przywabiać cietrzewie.

bałamut

pies gończy gubiący trop, biegający po starym tropie lub głoszący ptaka, przez co wprowadza w błąd resztę psów.

bałabanówka

nazwa dawnej strzelby myśliwskiej (zob. sagalasówka)

bydleń jeleni, bydleń jeleni (Hypoderma diana Br)

szkodliwa muchówka, której larwy pasożytują w ciele jelenia, samy i łosia.

Brenneke, Brenneke, gwarowe breneka

ołowiany pocisk, ołowiana kula, konstrukcji niemieckiej firmy Wilhelm Brennecke, stosowana do broni myśliwskiej o lufach gładkich. Ma kształt cylindra z naciętymi rowkami skośnymi na (...)

broń odtylcowa

broń myśliwska ładowana od tyłu (od strony kolby a nie przez wylot lufy), używana obecnie. Nazwę taką wprowadzono dla odróżnienia b.o. od wówczas stosowanej broni odprzodowej. Twórcą (...)

bulgot

jeden z charakterystycznych głosów wydawanych podczas toków przez koguty cietrzewia.

bok

inaczej nadlufka.

bełt

krótka i ciężka strzała do kuszy; składa się z grotu i trzonu, zaopatrzonego w dolnej części w lotki.