Definicja hasła: bezpiecznik
- bezpiecznik
mechanizm zabezpieczający broń przed przypadkowym strzałem w niepożądanym momencie.
Bezpiecznik jest mechanizmem, który zapobiega przypadkowemu wystrzeleniu pocisku z broni. Jest to szczególnie ważne w przypadku broni palnej, która może być niebezpieczna dla użytkownika i innych osób w pobliżu. Bezpiecznik może być wyposażony w różnego rodzaju mechanizmy, takie jak przyciski, dźwignie lub przełączniki. Mechanizm ten może być również wyposażony w blokadę, która uniemożliwia strzelanie, jeśli bezpiecznik nie jest odpowiednio ustawiony.
Bezpiecznik jest często stosowany w myślistwie, aby zapobiec przypadkowemu strzelaniu do zwierząt lub innych ludzi. Jest to szczególnie ważne w przypadku myśliwych, którzy często polują na duże zwierzęta, takie jak jelenie czy dzikie świnie. Bezpiecznik może również być stosowany w celach obronnych, aby uniemożliwić osobie trzeciej użycie broni bez pozwolenia jej posiadacza.
Bezpiecznik jest bardzo ważnym elementem broni palnej i powinien być stosowany we wszystkich sytuacjach, gdzie istnieje ryzyko niewłaściwego użycia broni. Umożliwia on użytkownikowi kontrolowanie sytuacji i zapobiegając niespodziewanemu strzelaniu.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bezpiecznik w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę B
- barwa
dawna nazwa farby zwierciny.
- beczenie
1) głos wydawany przez owce i jagnięta muflona;
2) dźwięk wydawany przez kszyka podczas lotu tokowego (sterówkami).
- bigle
angielska rasa psów gończych.
- bałykowanie
czołganie się, pełzanie na brzuchu psa myśliwskiego.
- bezpieczeństwo na polowaniu
środki ostrożności, które należy I przestrzegać podczas polowania. Trzeba pamiętać, że broń na polowanie i z polowania przenosimy rozładowaną w futerale. Broń ładujemy po zajęciu (...)
- baran, baran, tryk
dorosły samiec muflona.
- biała stopa
teren pokryty śniegiem; polowanie na białą stopę, to polowanie na śniegu.
- bałwan, bałwan, cień
wypchany cietrzew lub zrobiona z tektury jego makieta osadzona na żerdce - bałwanicy. B. umieszczony w koronie drzew (przeważnie brzóz) ma przywabiać cietrzewie.
- bróg
ruchomy daszek oparty na czterech słupkach, pod którym przechowuje się siano, liściarkę i inną karmę dla zwierzyny.
- bydleń jeleni, bydleń jeleni (Hypoderma diana Br)
szkodliwa muchówka, której larwy pasożytują w ciele jelenia, samy i łosia.