Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bezpiecznik

bezpiecznik

mechanizm zabezpieczający broń przed przypadkowym strzałem w niepożądanym momencie.

Bezpiecznik jest mechanizmem, który zapobiega przypadkowemu wystrzeleniu pocisku z broni. Jest to szczególnie ważne w przypadku broni palnej, która może być niebezpieczna dla użytkownika i innych osób w pobliżu. Bezpiecznik może być wyposażony w różnego rodzaju mechanizmy, takie jak przyciski, dźwignie lub przełączniki. Mechanizm ten może być również wyposażony w blokadę, która uniemożliwia strzelanie, jeśli bezpiecznik nie jest odpowiednio ustawiony.

Bezpiecznik jest często stosowany w myślistwie, aby zapobiec przypadkowemu strzelaniu do zwierząt lub innych ludzi. Jest to szczególnie ważne w przypadku myśliwych, którzy często polują na duże zwierzęta, takie jak jelenie czy dzikie świnie. Bezpiecznik może również być stosowany w celach obronnych, aby uniemożliwić osobie trzeciej użycie broni bez pozwolenia jej posiadacza.

Bezpiecznik jest bardzo ważnym elementem broni palnej i powinien być stosowany we wszystkich sytuacjach, gdzie istnieje ryzyko niewłaściwego użycia broni. Umożliwia on użytkownikowi kontrolowanie sytuacji i zapobiegając niespodziewanemu strzelaniu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bezpiecznik w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bok

inaczej nadlufka.

bełt

krótka i ciężka strzała do kuszy; składa się z grotu i trzonu, zaopatrzonego w dolnej części w lotki.

budowisko

inaczej gawra.

baka

inaczej poduszka. balistyka - nauka o ruchu pocisków badająca zjawiska zachodzące w lufie po zapaleniu prochu (b. wewnętrzna), ruch pocisku (...)

bezpieczeństwo na polowaniu

środki ostrożności, które należy I przestrzegać podczas polowania. Trzeba pamiętać, że broń na polowanie i z polowania przenosimy rozładowaną w futerale. Broń ładujemy po zajęciu (...)

bałwan, bałwan, cień

wypchany cietrzew lub zrobiona z tektury jego makieta osadzona na żerdce - bałwanicy. B. umieszczony w koronie drzew (przeważnie brzóz) ma przywabiać cietrzewie.

berdanka

przerobiony do użytku myśliwskiego karabin wojskowy systemu Berdana.

brek

typ czterokołowego odkrytego pojazdu konnego na resorach używanego do polowań na przełomie XVIII-XIX w.

bałwanek

kukła dzikiej kaczki zrobiona z drewna lub plastyku. Wypuszczony wiosną na wodę ma przywabiać na strzał kaczory.

błotniaki, błotniaki (Circus)

rodzaj ptaków drapieżnych z rodziny jastrzębiowatych W Polsce jako lęgowe występują trzy gatunki: b. stawowy, b. zbożowy i b. popielaty.