Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: brew

brew, brew, korale, róża

u niektórych ptaków (np. głuszec, cietrzew) czerwona narośl nad okiem w kształcie półksiężyca.

Brew to charakterystyczny element ustroju niektórych ptaków, występujący nad okiem. Jest czerwoną naroślą, która przyjmuje kształt półksiężyca. Typowo spotykana u ptaków takich jak głuszec i cietrzew, brew jest istotnym elementem ich ubarwienia. W przypadku głuszca jest wyraźna i stanowi istotny detal wyglądu, podczas gdy u cietrzewia może być mniej widoczna, lecz również pełni istotną rolę w ubarwieniu.

Funkcje brew są wielorakie. Po pierwsze, stanowi ona pewnego rodzaju ochronę dla oka ptaka - chroni je przed słońcem oraz innymi czynnikami zewnętrznymi. Jednocześnie jednak może być elementem komunikacji między ptakami, służąc do wyrażania emocji oraz sygnalizowania obecności. Zauważono również, że brew może pomóc w rozróżnianiu płci - zazwyczaj u samców jest jaśniejsza niż u samic.

Brew jest ważnym elementem ustroju ptaków, pełniącym funkcje ochronne i komunikacyjne. Jego obecność lub brak może pomóc w identyfikacji gatunku oraz określeniu płci danego ptaka poprzez barwę i kształt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj brew w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bujanie

fragment lotu ptaka drapieżnego (gdy „stoi" w powietrzu).

bezpieczeństwo na polowaniu

środki ostrożności, które należy I przestrzegać podczas polowania. Trzeba pamiętać, że broń na polowanie i z polowania przenosimy rozładowaną w futerale. Broń ładujemy po zajęciu (...)

bruzda

1) wgłębienie na łykach (zwykle mnogie) starych byków jelenia;
2) wgłębienie w profilu gwintowania lufy.

batalion, bojownik, batalion, bojownik (Philoma- chus pugnax L.)

ptak łowny z rodziny brodźców, rzędu siewkowatych. Długość samca 30-33 cm, samicy 24- 27 cm, rozpiętość skrzydeł odpowiednio 57-60 cm oraz 45-50 cm. Ma dość wysokie nogi, prosty (...)

budka

1) zasłona z gałęzi stosowana przy polowaniach na cietrzewie i bataliony;
2) paśnik dla kuropatw ustawiany w polu.

biotop

środowisko życia organizmów, odznaczające się swoistymi układami warunków ekologicznych (np. staw), które różnią go od sąsiadujących z nim. innych b.

bojownik batalion

inaczej batalion.

brochowisko

inaczej babrzysko.

brodzące, brodzące (Ciconiformes)

rząd obejmujący ponad 100 gatunków. Do brodzących z ptaków łownych należy czapla siwa.

baranek

inaczej kszyk.