Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: buszówka

buszówka

inaczej buszowanie.

Buszówka to technika polowania, w której wykorzystuje się psa myśliwskiego. Polega ona na przeszukiwaniu trzcin i zarośli w poszukiwaniu ptactwa lub zwierzyny. Jest to jedna z najstarszych technik polowania, która jest stosowana od wielu lat.

Pies myśliwski jest szkolony do buszowania, aby mógł skutecznie szukać zwierzyny. Przeszukuje on trzciny i zarośla, aby wypatrzeć ptaki lub inne zwierzęta. Gdy pies wypatrzy ofiarę, daje sygnał myśliwemu, który może wtedy oddać strzał.

Buszówka jest bardzo skuteczną metodą polowania, ponieważ pies może przeszukiwać duże obszary trudno dostępnych terenów i wypatrywać ofiary. Jest to również bezpieczniejsza metoda polowania niż inne, ponieważ pies może ostrzec myśliwego o niebezpieczeństwie lub obecności dzikich zwierząt.

Buszówka jest bardzo popularną techniką polowania i stosowaną od wielu lat. Pies myśliwski jest szkolony do przeszukiwania trudno dostępnych terenów i wypatrywania ofiar. Jest to skuteczna i bezpieczna metoda polowania, która polega na przeszukiwaniu trzcin i zarośli w poszukiwaniu ptactwa lub zwierzy.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj buszówka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bruzda

1) wgłębienie na łykach (zwykle mnogie) starych byków jelenia;
2) wgłębienie w profilu gwintowania lufy.

bąblowica

choroba wywołana przez larwę tasiemca bąblowcowego (Echinococcus granulosus), tworzącego pęcherze w ścianach jamy brzusznej lub wątroby.

bałykowanie

czołganie się, pełzanie na brzuchu psa myśliwskiego.

badylarz

byk łosia lub daniela posiadający poroże (zamiast łopat) o odnogach jak u jelenia.

biała broń

broń do walki wręcz (miecze, szable, bagnety itp.). We współczesnym łowiectwie kordelas i nóż

bekowisko

okres godowy danieli, przypadający na przełom października i listopada (zob. daniel).

bezpieczeństwo na polowaniu

środki ostrożności, które należy I przestrzegać podczas polowania. Trzeba pamiętać, że broń na polowanie i z polowania przenosimy rozładowaną w futerale. Broń ładujemy po zajęciu (...)

bukiew

nasiona buka, ulubiona karma zwierzyny, szczególnie dzików. Jeżeli bukiew obrodzi w jakiejś okolicy, to dziki ściągają tam z całego terenu.

bezoar, bezoar, Izy jelenia

oleista ciecz wydzielająca się w dołkach łzowych przeżuwaczy, zwłaszcza jeleni.

bukiet

gromadne zrywanie się barwnie upierzonych bażantów przed myśliwym.