Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: buszówka

buszówka

inaczej buszowanie.

Buszówka (inne określenie: buszowanie) - technika polowania wykorzystująca psa myśliwskiego, polegająca na przeszukiwaniu trzcin i zarośli w poszukiwaniu ptactwa lub zwierzyny. Jest to jedna z najstarszych technik polowania, która jest stosowana od wielu lat. Pies myśliwski jest szkolony do buszowania, aby mógł skutecznie szukać zwierzyny. Przeszukuje on trzciny i zarośla, aby wypatrzeć ptaki lub inne zwierzęta. Gdy pies wypatrzy ofiarę, daje sygnał myśliwemu, który może wtedy oddać strzał. Buszówka jest bardzo skuteczną metodą polowania, ponieważ pies może przeszukiwać duże obszary trudno dostępnych terenów i wypatrywać ofiary. Jest to również bezpieczniejsza metoda polowania niż inne, ponieważ pies może ostrzec myśliwego o niebezpieczeństwie lub obecności dzikich zwierząt. Buszówka jest bardzo popularną techniką polowania i stosowana od wielu lat. Pies myśliwski jest szkolony do przeszukiwania trudno dostępnych terenów i wypatrywania ofiar. Jest to skuteczna i bezpieczna metoda polowania, która polega na przeszukiwaniu trzcin i zarośli w poszukiwaniu ptactwa lub zwierzy.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj buszówka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

baka

inaczej poduszka. balistyka - nauka o ruchu pocisków badająca zjawiska zachodzące w lufie po zapaleniu prochu (b. wewnętrzna), ruch pocisku (...)

bek

1) głos byka daniela w okresie bekowiska;
2) inaczej beczenie.

bekas kszyk

inaczej kszyk.

bruceloza

inaczej choroba Banga.

błotniaki, błotniaki (Circus)

rodzaj ptaków drapieżnych z rodziny jastrzębiowatych W Polsce jako lęgowe występują trzy gatunki: b. stawowy, b. zbożowy i b. popielaty.

bekiesza

okrycie z sukna podbite futrem używane na polowaniach w zimie, wprowadzone za czasów króla Stefana Batorego.

bażantarnik

wykwalifikowany pracownik prowadzący hodowlę w bażantarni

bródka

krótkie piórka ułożone w płaską szczoteczkę, wyrastającą z jednej stosiny tuż przy nasadzie ogona słonki (trofeum).

bobrowniczy, bobrowniczy (castorarius)
(...)

bukiew

nasiona buka, ulubiona karma zwierzyny, szczególnie dzików. Jeżeli bukiew obrodzi w jakiejś okolicy, to dziki ściągają tam z całego terenu.