Definicja hasła: buszówka
- buszówka
inaczej buszowanie.
Buszówka (inne określenie: buszowanie) - technika polowania wykorzystująca psa myśliwskiego, polegająca na przeszukiwaniu trzcin i zarośli w poszukiwaniu ptactwa lub zwierzyny. Jest to jedna z najstarszych technik polowania, która jest stosowana od wielu lat. Pies myśliwski jest szkolony do buszowania, aby mógł skutecznie szukać zwierzyny. Przeszukuje on trzciny i zarośla, aby wypatrzeć ptaki lub inne zwierzęta. Gdy pies wypatrzy ofiarę, daje sygnał myśliwemu, który może wtedy oddać strzał. Buszówka jest bardzo skuteczną metodą polowania, ponieważ pies może przeszukiwać duże obszary trudno dostępnych terenów i wypatrywać ofiary. Jest to również bezpieczniejsza metoda polowania niż inne, ponieważ pies może ostrzec myśliwego o niebezpieczeństwie lub obecności dzikich zwierząt. Buszówka jest bardzo popularną techniką polowania i stosowana od wielu lat. Pies myśliwski jest szkolony do przeszukiwania trudno dostępnych terenów i wypatrywania ofiar. Jest to skuteczna i bezpieczna metoda polowania, która polega na przeszukiwaniu trzcin i zarośli w poszukiwaniu ptactwa lub zwierzy.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj buszówka w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę B
- bojownik batalion
inaczej batalion.
- bródka
krótkie piórka ułożone w płaską szczoteczkę, wyrastającą z jednej stosiny tuż przy nasadzie ogona słonki (trofeum).
- berdebuska
nazwa jednej z dawnych strzelb.
- bażantarnik
wykwalifikowany pracownik prowadzący hodowlę w bażantarni
- broń odtylcowa
broń myśliwska ładowana od tyłu (od strony kolby a nie przez wylot lufy), używana obecnie. Nazwę taką wprowadzono dla odróżnienia b.o. od wówczas stosowanej broni odprzodowej. Twórcą (...)
- bażantowate, bażantowate (Phasianidae)
rodzina ptaków z rzędu kuraków, W Polsce żyją dziko 3 gatunki łowne: bażant, kuropatwa i przepiórka.
- bażant zwyczajny łowny, kaukaski, kolchijski, bażant zwyczajny łowny, kaukaski, kolchijski (Phasianus colchicus L.)
ptak łowny z rodziny bażan- towatych, z rzędu kuraków. Pochodzi głównie z zachodniej i środkowej Azji, do Polski sprowadzony w XVIII w. Samieć jest barwnie upierzony o metalicznym połysku (...)
- bieg myśliwski
współczesna hippiczna impreza sportowa rozgrywana przeważnie w dniu św. Huberta (3 XI), wywodząca się z polowań konnych na lisy.