Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: buszówka

buszówka

inaczej buszowanie.

Buszówka to technika polowania, w której wykorzystuje się psa myśliwskiego. Polega ona na przeszukiwaniu trzcin i zarośli w poszukiwaniu ptactwa lub zwierzyny. Jest to jedna z najstarszych technik polowania, która jest stosowana od wielu lat.

Pies myśliwski jest szkolony do buszowania, aby mógł skutecznie szukać zwierzyny. Przeszukuje on trzciny i zarośla, aby wypatrzeć ptaki lub inne zwierzęta. Gdy pies wypatrzy ofiarę, daje sygnał myśliwemu, który może wtedy oddać strzał.

Buszówka jest bardzo skuteczną metodą polowania, ponieważ pies może przeszukiwać duże obszary trudno dostępnych terenów i wypatrywać ofiary. Jest to również bezpieczniejsza metoda polowania niż inne, ponieważ pies może ostrzec myśliwego o niebezpieczeństwie lub obecności dzikich zwierząt.

Buszówka jest bardzo popularną techniką polowania i stosowaną od wielu lat. Pies myśliwski jest szkolony do przeszukiwania trudno dostępnych terenów i wypatrywania ofiar. Jest to skuteczna i bezpieczna metoda polowania, która polega na przeszukiwaniu trzcin i zarośli w poszukiwaniu ptactwa lub zwierzy.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj buszówka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

borsuk, borsuk, jaźwiec (Mcles meles L).

gatunek łowny z rodziny łasicowatych. Długość ciała 61-72 cm, wysokość 30 cm, ciężar 10- 16 kg, kończyny silne - przednie zakończone długimi pazurami służącymi do kopania nor. (...)

bekas kszyk

inaczej kszyk.

białozór

inaczej sokół białozór.

biała stopa

teren pokryty śniegiem; polowanie na białą stopę, to polowanie na śniegu.

berdanka

przerobiony do użytku myśliwskiego karabin wojskowy systemu Berdana.

bródka

krótkie piórka ułożone w płaską szczoteczkę, wyrastającą z jednej stosiny tuż przy nasadzie ogona słonki (trofeum).

barłóg

legowisko dzika lub niedźwiedzia.

bobrowniczy, bobrowniczy (castorarius)
(...)

brok

dawna myśliwska nazwa bardzo drobnego śrutu.

bobrowanie

szukanie przez psa zmierzymy w zaroślach wodnych.