Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: biotop

biotop

środowisko życia organizmów, odznaczające się swoistymi układami warunków ekologicznych (np. staw), które różnią go od sąsiadujących z nim. innych b.

Biotop to pojęcie, które odnosi się do środowiska życia organizmów. Jest to miejsce, w którym znajdują się określone warunki ekologiczne, które odróżniają je od sąsiednich środowisk. Biotopy mogą być bardzo różne i obejmować wszystko, od małych stawów po duże lasy. Każdy biotop ma swoje własne unikalne cechy, które sprawiają, że jest on wyjątkowy i niepowtarzalny.

Biotopy są ważne dla zachowania różnorodności biologicznej na Ziemi. Służą one jako schronienia dla wielu gatunków zwierząt i roślin, a także jako źródło pożywienia dla innych gatunków. Biotopy są również ważne dla ludzi, ponieważ służą jako źródło surowców naturalnych, takich jak drewno i minerały.

Biotopy są narażone na wpływy czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenia powietrza i wody oraz degradacja gleby. Te czynniki mogą mieć negatywny wpływ na biotopy poprzez zaburzenie równowagi ekologicznej i zmniejszenie liczebności gatunków zamieszkujących te obszary. Dlatego ważne jest, aby chronić biotopy przed tymi czynnikami poprzez ograniczenie lub eliminację ich negatywnego wpływu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj biotop w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bobrowanie

szukanie przez psa zmierzymy w zaroślach wodnych.

bóbr europejski, bóbr europejski (Castor fiber L.)

gatunek z rodzaju bobrów. Na ziemiach polskich b. odgrywał ogromne znaczenie jako zwierzę łowne. Obecnie ze względu na niskie pogłowie jest pod ochroną. PZŁ prowadzi intensywne prace (...)

bałykowanie

czołganie się, pełzanie na brzuchu psa myśliwskiego.

bierczy, bierczy, chwatny

chart, który po dogonieniu zwierza natychmiast chwyta go zręcznie.

buszowanie, buszowanie, buszówka

o psie myśliwskim: przeszukiwanie trzcin i zarośli w pogoni za ptactwem lub zwierzyną.

bielenie

zdejmowanie skóry z ubitej zwierzyny.

brek

typ czterokołowego odkrytego pojazdu konnego na resorach używanego do polowań na przełomie XVIII-XIX w.

badyle

1) nogi daniela, jelenia i łosia;
2) poroże badylarza.

borsuk, borsuk, jaźwiec (Mcles meles L).

gatunek łowny z rodziny łasicowatych. Długość ciała 61-72 cm, wysokość 30 cm, ciężar 10- 16 kg, kończyny silne - przednie zakończone długimi pazurami służącymi do kopania nor. (...)

brew, brew, korale, róża

u niektórych ptaków (np. głuszec, cietrzew) czerwona narośl nad okiem w kształcie półksiężyca.