Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: biotop

biotop

środowisko życia organizmów, odznaczające się swoistymi układami warunków ekologicznych (np. staw), które różnią go od sąsiadujących z nim. innych b.

Biotop to pojęcie, które odnosi się do środowiska życia organizmów. Jest to miejsce, w którym znajdują się określone warunki ekologiczne, które odróżniają je od sąsiednich środowisk. Biotopy mogą być bardzo różne i obejmować wszystko, od małych stawów po duże lasy. Każdy biotop ma swoje własne unikalne cechy, które sprawiają, że jest on wyjątkowy i niepowtarzalny.

Biotopy są ważne dla zachowania różnorodności biologicznej na Ziemi. Służą one jako schronienia dla wielu gatunków zwierząt i roślin, a także jako źródło pożywienia dla innych gatunków. Biotopy są również ważne dla ludzi, ponieważ służą jako źródło surowców naturalnych, takich jak drewno i minerały.

Biotopy są narażone na wpływy czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenia powietrza i wody oraz degradacja gleby. Te czynniki mogą mieć negatywny wpływ na biotopy poprzez zaburzenie równowagi ekologicznej i zmniejszenie liczebności gatunków zamieszkujących te obszary. Dlatego ważne jest, aby chronić biotopy przed tymi czynnikami poprzez ograniczenie lub eliminację ich negatywnego wpływu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj biotop w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

bieg myśliwski

współczesna hippiczna impreza sportowa rozgrywana przeważnie w dniu św. Huberta (3 XI), wywodząca się z polowań konnych na lisy.

butelka

postawa zaniepokojonego koguta głuszca z wyciągniętą ku górze szyją.

bukiew

nasiona buka, ulubiona karma zwierzyny, szczególnie dzików. Jeżeli bukiew obrodzi w jakiejś okolicy, to dziki ściągają tam z całego terenu.

broda

1) pęk piór na szyi głuszca;
2) kępa włosów pod dolną szczęką łosia
3) kępa włosów na grzbiecie kozicy;
4) zwisająca część grzywy jelenia.

bobki

odchody łosia, jelenia, daniela, muflona, sarny, zająca i królika.

bekanie

akt płciowy u jeleni i danieli.

bielactwo

inaczej albinizm.

Brenneke, Brenneke, gwarowe breneka

ołowiany pocisk, ołowiana kula, konstrukcji niemieckiej firmy Wilhelm Brennecke, stosowana do broni myśliwskiej o lufach gładkich. Ma kształt cylindra z naciętymi rowkami skośnymi na (...)

breneka

potocznie o naboju i pocisku kulowym do broni śrutowej

białozór

inaczej sokół białozór.