Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: biała stopa

biała stopa

teren pokryty śniegiem; polowanie na białą stopę, to polowanie na śniegu.

Biała stopa to termin używany w łowiectwie, aby określić teren pokryty śniegiem. Polowanie na białą stopę oznacza polowanie na śniegu. Jest to jeden z najbardziej ekscytujących i wymagających rodzajów polowań, ponieważ wymaga od myśliwego dużej wiedzy i umiejętności.

Myśliwi muszą być dobrze przygotowani do polowania na białą stopę, ponieważ warunki atmosferyczne mogą być trudne. Muszą mieć odpowiedni sprzęt, taki jak ciepłe ubrania, buty i rękawiczki, aby zapobiec odmrożeniom. Ponadto muszą mieć wiedzę na temat śledzenia zwierzyny po śniegu i umiejętności strzelania w trudnych warunkach.

Polowanie na białą stopę może być szczególnie trudne dla myśliwych, którzy nie są dobrze przygotowani. Mogą oni zmagać się z problemami takimi jak odmrożenia lub niewłaściwe ubieranie się, co może prowadzić do hipotermii lub innych poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego ważne jest, aby myśliwi byli dobrze przygotowani i mieli odpowiedni sprzęt do polowania na białej stopie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj biała stopa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

biotop

środowisko życia organizmów, odznaczające się swoistymi układami warunków ekologicznych (np. staw), które różnią go od sąsiadujących z nim. innych b.

basior

dorosły samiec wilka.

barwa

dawna nazwa farby zwierciny.

bałabanówka

nazwa dawnej strzelby myśliwskiej (zob. sagalasówka)

berto

drążek, na którym sadza się ptaka łowczego. Dawniej na b. sadzano również puchacza podczas polowania z nim na drapieżniki.

byk

dojrzały samiec żubra, łosia, jelenia i daniela.

brew, brew, korale, róża

u niektórych ptaków (np. głuszec, cietrzew) czerwona narośl nad okiem w kształcie półksiężyca.

baskila

metalowa część łącząca kolbę z lufami w łamanej broni myśliwskiej. W baskili znajdują się mechanizmy napinające, odpalające i zabezpieczające.

bąblowica

choroba wywołana przez larwę tasiemca bąblowcowego (Echinococcus granulosus), tworzącego pęcherze w ścianach jamy brzusznej lub wątroby.

bulgot

jeden z charakterystycznych głosów wydawanych podczas toków przez koguty cietrzewia.