Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bobrowanie

bobrowanie

szukanie przez psa zmierzymy w zaroślach wodnych.

Bobrowanie to technika polowania, w której wykorzystuje się psa do wyszukiwania zwierzyny w zaroślach wodnych. Jest to szczególnie skuteczne przy polowaniu na bobry, stąd też nazwa tej techniki. Bobry są zwierzętami, które żyją głównie w zbiornikach wodnych i są bardzo trudne do znalezienia. Dlatego też psy są idealnym narzędziem do ich odnajdywania.

Psy używane do bobrowania muszą być specjalnie wyszkolone, aby móc skutecznie odnajdywać bobry. Muszą one mieć doskonały nos i być bardzo cierpliwe, aby móc przeszukiwać zarośla i nieustannie szukać śladów bobra. Psy muszą również być odpowiednio ubrane, aby chronić je przed ostrymi kolcami i innymi niebezpieczeństwami, jakie mogą napotkać podczas polowania.

Bobrowanie jest bardzo skuteczną metodą polowania na bobry i może być bardzo satysfakcjonujące dla myśliwego. Jednak jest to również bardzo trudna technika, ponieważ psy muszą być odpowiednio wyszkolone i myśliwy musi mieć dużo cierpliwości i umiejętności, aby móc skutecznie polować na bobry.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bobrowanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

broń odprzodowa

dawna broń myśliwska ładowana od przodu (przez wylot lufy). Najpierw myśliwy nasypywał prochu a następnie wbijał do lufy pocisk. Broń odprzodowa stosowana była od XIV do XIX w.

błotniaki, błotniaki (Circus)

rodzaj ptaków drapieżnych z rodziny jastrzębiowatych W Polsce jako lęgowe występują trzy gatunki: b. stawowy, b. zbożowy i b. popielaty.

bulgot

jeden z charakterystycznych głosów wydawanych podczas toków przez koguty cietrzewia.

bąblowica

choroba wywołana przez larwę tasiemca bąblowcowego (Echinococcus granulosus), tworzącego pęcherze w ścianach jamy brzusznej lub wątroby.

bażant zwyczajny łowny, kaukaski, kolchijski, bażant zwyczajny łowny, kaukaski, kolchijski (Phasianus colchicus L.)

ptak łowny z rodziny bażan- towatych, z rzędu kuraków. Pochodzi głównie z zachodniej i środkowej Azji, do Polski sprowadzony w XVIII w. Samieć jest barwnie upierzony o metalicznym połysku (...)

bij!

rozkaz wydawany przez sokolnika ptakowi łowczemu, aby zaatakował zwierzynę.

bębnienie

zachowanie zajęcy w celu odstraszenia wroga; siadają wtedy na zadzie i przednimi skokami biją o ziemię.

brok

dawna myśliwska nazwa bardzo drobnego śrutu.

bekiesza

okrycie z sukna podbite futrem używane na polowaniach w zimie, wprowadzone za czasów króla Stefana Batorego.

bażantarnia

zamknięty teren przeznaczony do sztucznej hodowli bażantów. W b. znajdują się woliery na ok. 50 bażantów, woliery rodzinne na 1 koguta i 5-8 kur, wylęgarnia, i wychowalnia. Masowy wyląg (...)