Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: bukowisko

bukowisko

okres godowy łosi przypadający na wrzesień (zob. łaś).

Bukowisko to okres godowy łosi, który przypada na wrzesień. Jest to czas, w którym samce łosi szukają samic do zapłodnienia. Samce łosi w tym okresie są bardzo aktywne i głośne, ponieważ starają się zwrócić uwagę samic. W tym czasie samce łosi ryczą i walczą między sobą o dostęp do samic. Ryczenie jest głośne i można je usłyszeć na odległość kilku kilometrów.

Samice łosi są bardziej ostrożne w tym okresie i starają się unikać samców. Samice szukają bezpiecznych miejsc, aby ukryć swoje młode po porodzie. Samice mogą również uciekać przed samcami, aby uniknąć zapłodnienia.

Bukowisko jest ważnym okresem dla populacji łosi, ponieważ jest to czas, w którym populacja może się rozmnażać i rosnąć. Jest to również ważny czas dla myśliwych, ponieważ jest to okres, w którym można polować na łosie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj bukowisko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę B

zobacz pełną listę haseł

budowisko

inaczej gawra.

borówka

przeważnie drewniana trąbka myśliwska.

biała broń myśliwska

broń zaczepna do walki wręcz: rohatyna, oszczep, kordelas, tasak, miecz, nóż myśliwski. Obecnie używane są tylko kordelasy do dokłuwania grubego zwierza (w Polsce sposób zabroniony) i (...)

brochowisko

inaczej babrzysko.

bobrowniczy, bobrowniczy (castorarius)
(...)

broda

1) pęk piór na szyi głuszca;
2) kępa włosów pod dolną szczęką łosia
3) kępa włosów na grzbiecie kozicy;
4) zwisająca część grzywy jelenia.

Białowieska Puszcza

największy i najbardziej naturalny obszar leśny na Niżu Środkowoeuropejskim zajmujący około 1250 km2, w tym 51 km2 to Białowieski Park Narodowy z rezerwatem o charakterze puszczy pierwotnej, (...)

bekas dubelt

inaczej dubelt.

bóbr europejski, bóbr europejski (Castor fiber L.)

gatunek z rodzaju bobrów. Na ziemiach polskich b. odgrywał ogromne znaczenie jako zwierzę łowne. Obecnie ze względu na niskie pogłowie jest pod ochroną. PZŁ prowadzi intensywne prace (...)

babrzysko, babrzysko, brochowisko

błotniste miejsce, najczęściej w lesie, w którym chętnie tarzają się jelenie lub dziki.